Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chiny potęgą łącz szerokopasmowych

Chiny potęgą łącz szerokopasmowych

WitekT 8 Lutego 2006 10:43

0 0

Najwięcej użytkowników dostępu szerokopasmowego do Internetu będzie w końcu 2006 roku w Chinach, które wyprzedzą pod tym względem USA - takie są wyniki sondażu opublikowanego we wtorek przez portal WebSite Optimization.

Według sondażu szerokopasmowy dostęp do Internetu ma w USA 42,2 mln osób. W Chinach, które są na drugim miejscu, z wynikiem 28,2 mln Internautów, tempo rocznego przyrostu liczby subskrybentów szerokopasmowego dostępu jest jednak na poziomie ponad 90%. Oznacza to, że pod koniec roku będzie 54,6 mln takich Internautów.

W USA tempo rocznego przyrostu liczby subskrybentów internetu szerokopasmowego wynosi nieco ponad 29%, a pod koniec tego roku ma być 54,4 mln takich użytkowników sieci.

Dostępność usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla indywidualnych klientów, według autorów raportu, należy jednak w Chinach nadal do najniższych na świecie, wynosi bowiem 8,6%. Dla porównania w Hongkongu jest to 73%, w Południowej Korei 76%, a w USA ok. 33%.
USA pod względem dostępności usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu są na 19. miejscu na świecie. Wyżej w tej klasyfikacji są np.: Izrael, Szwecja, Holandia, Belgia, Islandia, Estonia, Norwegia, Francja i Wielka Brytania.

Największe tempo rocznego przyrostu subskrybentów szerokopasmowego dostępu do internetu w tym roku ma mieć Tajlandia (215%), Pakistan (160%) i Indie (126%) - wynika z sondażu WebSite Optimization.

Z tych krajów tylko Indie, posiadające Narodową Strategię Rozwoju Informatyki, mogą liczyć na to, że przed 2012 rokiem dołączą do światowej dwudziestki krajów o największej liczbie Internautów posiadających szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2006-02-08 10:58:53

  nie nowosc...

 • 0

  2.  2006-02-08 12:58:19

  a Polska, na ktorym miejscu, boje sie zgadywac...

 • 0

  3. ~PDR  2006-02-08 20:32:08  host: cll219.neoplus.adsl.tpnet.pl

  lepiej podajce w procentach populacji...Chińczyków jest "nieco" więcej:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet