Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chińskie kłopoty z 3G

Chińskie kłopoty z 3G

WitekT 27 Czerwca 2005 13:28

0 0

Chiński standard telefonii 3G nie przeszedł pozytywnych testów, co z pewnością odsunie w czasie planowane przyznanie licencji.

Sieć oparta o opracowany przez chińskich naukowców standard TD-SCDMA pozwalała podczas testów tylko na wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie wiadomości SMS. Nie powiodła się próba obsługi bardziej zaawansowanych funkcji typowych dla sieci 3G - wideorozmowy i szybkiej transmisji danych.
Chiny, które są największym rynkiem telekomunikacyjnym świata z 350 mln użytkowników, opracowują swój własny standard, który pozwoli im uniknąć niemałych opłat licencyjnych. Rząd naciska na jak najszybsze opracowanie standardu i twierdzi, że technologia komercyjnie zostanie udostępniona jeszcze w lipcu.

TD-SCDMA (ang. Time Division Synchronous Code Division Multiple Access) to chińska wersja amerykańskiej CDMA.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet