Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chińskie kłopoty z 3G

Chińskie kłopoty z 3G

WitekT 27 Czerwca 2005 13:28

0 0

Chiński standard telefonii 3G nie przeszedł pozytywnych testów, co z pewnością odsunie w czasie planowane przyznanie licencji.

Sieć oparta o opracowany przez chińskich naukowców standard TD-SCDMA pozwalała podczas testów tylko na wykonywanie połączeń głosowych i wysyłanie wiadomości SMS. Nie powiodła się próba obsługi bardziej zaawansowanych funkcji typowych dla sieci 3G - wideorozmowy i szybkiej transmisji danych.
Chiny, które są największym rynkiem telekomunikacyjnym świata z 350 mln użytkowników, opracowują swój własny standard, który pozwoli im uniknąć niemałych opłat licencyjnych. Rząd naciska na jak najszybsze opracowanie standardu i twierdzi, że technologia komercyjnie zostanie udostępniona jeszcze w lipcu.

TD-SCDMA (ang. Time Division Synchronous Code Division Multiple Access) to chińska wersja amerykańskiej CDMA.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-82-29-141.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.