Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chiński telefon na dwie karty

Chiński telefon na dwie karty

sirmark 27 Stycznia 2007 01:26

0 0

Osoby noszące dwa i więcej telefonów, zapewne czasami się zastanawiają, czy można to jakoś uprościć. Kiedyś do popularnych modeli były specjalne baterie, które pozwalały włożyć dwie karty SIM, potem stosowano klonowanie kart, a dziś wykorzystuje się metodę wycinania i umieszczania chipów w specjalnym "magazynku" o kształcie karty SIM. Niestety, choć te metody ograniczały ilość noszonych telefonów, to i tak aktywna karta była zawsze tylko jedna.

doubao 728 doubao 728

Chińska firma Doubao w modelu 728 umieściła dwa moduły GSM i dwa gniazda SIM. Taki zestaw pozwała na pracę dwóch kart SIM w tym samym czasie, odbieranie rozmów i wiadomości z obu kart. Dla jasności należy zaznaczyć, że jeśli na jednej linii odebrana zostanie rozmowa, to połączenie na drugą linię będzie skutkować sygnałem zajętości lub przekierowaniem na pocztę ( w zależności od ustawień) Sterowanie SIM-ami zapewniają przyciski umieszczone pod wyświetlaczem. Dwa z nich służą do nawiązywania i odbierania połączeń dla każdej z linii, trzeci odpowiada za zakańczanie oraz odrzucanie połączeń.




Urządzenie posiada 2,2 calowy, dotykowy wyświetlacz z rozpoznawaniem chińskiego pisma, 0,3 Mpix aparat cyfrowy oraz złącze kart pamięci microSD.

Doubao 728 obecnie dostępny jest w Chinach, Hong Kongu i Tajwanie w cenie 170 dolarów.

Źródło tekstu: Ubergizmo     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2007-01-27 08:44:52

    doubao to prawie jak kurczak gon bao:P 3.musza podchwycic w koncu ten pomysl bo mnostwo ludzi ma dwie(i wiecej) karty. sam mam dwie, i mam dwa fonki i troche to meczace jest... ciekawe jak rozwiazali problem gdy na obie karty ktos dzwoni jednoczesnie:P

  • 0

    6.  2007-01-27 08:49:54

    aaa... ze zajete... niedoczytalem:P

  • 0

    7. ~kz1976  2007-01-27 08:57:52  host: efa202.internetdsl.tpnet.pl

    @piwosz kup sobie dualsim'a na al...o i masz dwie karty w telefonie.... Ale TYLKO JEDNA jest w danej chwili aktywna . Mam k750 i duala :) przełączenie kart trwa około 50 sekund :( ,ale ogólnie jestem zadowolony . Pozdrawiam

  • 0

    8.  2007-01-27 09:00:05

    inna sprawa jak jest z simlockiem, bo po co mi dwie karty jednej sieci, po to mam dwie zeby miec rozne, wiec jak bedzie simlock(a bedzie napewno) to po co mi taki fonek;/

  • 0

    9.  2007-01-27 09:07:19

    Nie dziwcie się, że jak dotąd czołowi producenci telefonów takich modeli nie wypuszczali. Do tej pory jak ktoś używał dwóch kart to po prostu kupował drugi telefon a to oznaczało większe zyski dla ich producentów.

  • 0

    10.  2007-01-27 09:11:25

    7.no wiem o dual simie, ale nie mam przekonania do tego typu rozwiazan;/ a nie masz opcji zeby sie automatycznie przelaczalo co ilestam minut?? ciekawe jak to sie odbija na baterii to ciagle logowanie do sieci...;/

  • 0

    11. ~vermyster  2007-01-27 09:30:34  host: ayh51.internetdsl.tpnet.pl

    czas pracy baterii przy dualsim leci średnio o połowę w dół :/

  • 0

    12. ~wujek_Pier  2007-01-27 11:05:43  host: c61-71.icpnet.pl

    Dla mnie rewelacja, jak tylko pojawi się na polskim rynku biorę w ciemno!

  • 0

    13. ~jarekt  2007-01-27 12:46:40  host: ebo189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***vermyster Co za bzdura. Niby dlaczego mialoby sie tak dziac skoro telefon w danej chwili pracuje tylko z jedna karta i pracuje z nia najzupelniej normalnie? Oczywiscie ten chinski wynalazek bedzie bral wiecej pradu bo ma 2 moduly GSM ale IMHO przy podswietleniu, glosniku i innych elementach telefonu sam modul zuzywa relatywnie niewiele pradu.

  • 0

    14.  2007-01-27 14:06:12

    hmm a takie rozowe w ciapki sa??? :D:D:D:D

  • 0

    15.  2007-01-27 14:57:59

    11: przesada ze o polowe, ale na pewno jest krocej... 13:no wez swoj telefon i zacznij wylaczac i wlaczac, zobaczymy ile ci pociagnie. Poniewaz duzo produ czerpie przy rozruchu i logowaniu sie do sieci, wiec jesli wlaczysz swoj telefon, to go nie wylaczasz, a jak masz duala to tak jakbys co chwile wyl. i wl. proste,to odbija sie na baterii i czasie czuwania:)

  • 0

    16. ~Th0mas  2007-01-27 15:19:10  host: host-217-172-250-6.lodz.mm.pl

    wujek_Pier lepiej się tak nie spiesz... w końcu to chińskie. Poczekaj lepiej na czołowych producentów.

  • 0

    17.  2007-01-27 16:37:32

    Th0mas, zobacz, gdzie był produkowany Twój telefon... prawdopodobnie właśnie w Chinach albo na Tajwanie.... mój k750 ma na pudełku "made in China" :)

  • 0

    18.  2007-01-27 17:14:06

    piwosz naprawde o połowe, przynajmniej u mnie

  • 0

    19.  2007-01-27 18:10:57

    To nie jedyny taki telefon, który powstał za Wiekim Murem - zobaczcie np. http://www.2simphone.com

  • 0

    20.  2007-01-27 18:31:09

    17. tak z czystej ciekawosci pozbieralem wszystkie telefony w domu... wynik?? zaden z chin:D nokie 5110(sprawny dziadek:)), 6150,6230i,6310i i siemens m65 sa z niemiec a nokia e50 z finlandii:D pozostawie to bez komentarza... 18. no to straszna lipa, spodziewalem sie ze moze byc bateria obciazona,ale nie spodziewalem sie ze az tak...

  • 0

    21. ~jajko  2007-01-27 21:23:50  host: to18.internetdsl.tpnet.pl

    *20 - to ze nie sa skladane w chinach to nie znaczy ze tam nie sa produkowane :)))

  • 0

    22. ~noname  2007-01-27 23:21:35  host: eff95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A może by tak jakiś producent komórek zaimplementował obsługę sim 2G w fonie lub PDA 3G. Dwa w jednym.

  • 0

    23. ~  2007-01-28 18:38:30  host: host-1-027.tkk.pl

    Operator moglby wprowadzic obsluge 2 numerow na jednym simie i po klopocie ....

  • 0

    24. ~marek  2010-03-17 10:01:48  host: 77-253-252-100.adsl.inetia.pl

    o chińskich fonach najwięcej się dowiesz tu telchina.bij.pl

Dodaj swoją opinię