Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chiński rynek komórkowy - część I

Chiński rynek komórkowy - część I

WitekT 25 Września 2012 21:40

0 0

Chiński rynek mobilny jest rynkiem dosyć charakterystycznym. Pomijając jego wielkość, zasięg terytorialny czy stopień rozwoju, w niedalekiej przyszłości stanie się on jednym z najważniejszych, obok amerykańskiego czy europejskiego, rynków na świecie. To tutaj najwięksi producenci będą prezentować swoje najnowsze produkty w pierwszej kolejności, to chiński klient będzie tym, do którego warto będzie pochylić się z najnowszym urządzeniem. Dodajmy do tego dynamiczny rozwój tego rynku nie tylko pod względem wzornictwa, ale przede wszystkim technologicznym - i już otrzymamy mieszankę, którą już wkrótce nie sposób będzie lekceważyć. Warto więc zwrócić na ten rynek szczególną uwagę.




Dalszą część artykułu można przeczytać w dziale Artykuły / Felietony, bądź klikając tutaj.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~stevo  2012-09-25 22:18:48  host: 86-63-90-192.sta.asta-net.com.pl

    Z checia przeczyam druga czesc tego artykulu. Oprocz tego fajne jesli autor pchylilby sie nad takimi modelami jak: JiaYu G3, lub ZOPO 900 Leader - ktore parametry maja swietne. Pytanie czy tylko na papierze?

  • 0

    2. ~  2012-09-25 22:22:39  host: ip-37-209-140-192.free.aero2.net.pl

    @ nie tylko, znam osobiście tańsze odpowiedniki SGS III i iPhone 5 z lepszymi parametrami.

  • 1

    3. ~medyk  2012-09-26 00:41:50  host: p5B07C12B.dip0.t-ipconnect.de

    a ja poproszę o analizę rynku rosyjskiego. w analizie dotyczacej Chin brakuje opisu jak radzą sobie z pojemnością sieci, jak wygląda jakość połaczen na placu Niebiańskiego Spokoju w Godzinach szczytu,.

  • -5

    4. ~Joozek  2012-09-26 06:09:29  host: z25-02.opera-mini.net

    Kto sie ma pochylic?Play,plus,era czy orange?Artykul ni z gruszki ni z pietruszki o niczym,byle tylko cos przekleic.Jaki to ma zwiazek z polskim rynkiem telco?Jakie jest przelozenie na funkcjonowanie tamtejszego rynku w stost do polskiego?News szit,znaleziony na jakies stronie anglojezycznej.WitekT-kompromitacja rzeczowa.

  • 1

    5.  2012-09-26 08:21:20

    4, Joozek - Mateusz od lutego mieszka w Chinach, są więc to informacje z pierwszej ręki. Swoim postem sam się skompromitowałeś.

  • 1

    6. ~Delavor  2012-09-26 08:23:03  host: proxy2.netia.pl

    ~Joozek, A kto mówił, że ta strona jest o polskiej telekomunikacji? Weź zastanów się co piszesz bo aż się tego nie da czytać.

  • 0

    7. ~Darkadi  2012-09-26 09:59:57  host: z24-16.opera-mini.net

    Wszyscy jedzcie do czajnikow zakladac btsy na prowincjach.

  • 0

    8. ~gg  2012-09-26 11:25:40  host: 79.162.126.166

    A ja znam

  • 0

    9. ~Jony  2012-09-26 12:22:07  host: 81.219.84.18

    Dlatego cieszy mnie fakt ze urodzilem sie w Polsce... i że korzystam z tego co jest i jak jest... widzę że wsyscy cwaniacy co narzekają na nasze krajowe sieci nagle siedzą cicho, czyby waty sie najedli? czy moze pomysleli? - tą odpowiedz juz od razu sam obale bo wiem że wiekszość ma z tym problem...

  • 0

    10. ~val45k  2012-09-26 15:36:41  host: host11-114.chomiczowka.waw.pl

    W pełni zgadzam się z autorem, warto to przy okazji wspomnieć że Chiny ignorują wszelkie prawa pochodzące z europy lub ameryki, dlatego żadna walka o prawa autorkie w sądzie nie będzie możliwa. Kolega Joozek jest raczej mało rozgarnięty, jeżeli nie wie co to wspólnego z polskim czy europejskim rynkiem. Moj kolejny telefon to Xiaomi Mi-2, świetne bebechy i rozsądna wielkość ekranu, oraz 3000mAh. Mimo że android-sale naliczy mnie ekstra za niego, to i tak będzie to świetna relacja ceny do wartości. Pozdrawiam i czekam na cz II

  • 1

    11.  2012-09-26 15:44:40

    @medyk - jakość jest dosyć średnia, czyli czasem są takie szumy i trzaski w słuchawce, że nie sposób się dogadać. :-/ Zrywanie połączeń czasem się zdarza (raz na kilkanaście połączeń). Zasięg - z tym bywa różnie, więc czasem w słuchawce jest głuchość. Ogólnie jakość Playowa (porównując z miejscówką we Wrocławiu, 3 km od rynku). :-P @Joozek - dobrze, że chociaż Ty nie skompromitowałeś się swoim komentarzem i klapkami na oczach. Uff!

  • 0

    12.  2012-09-26 20:31:09

    @ Q - hehe nie wiem gdzie ty korzystałeś z Playa ale na pewno nie na powierzchni... ;) W bunkrach to i możliwe... ;) OK Play miał trochę problemów na z jakością na początku gdy istniał, potem z handoverem ale od dłuższego czasu jest świetnie. W porównaniu do takiego Plusa. Poza tym muszę powiedzieć, że w Play chyba poprawiła się jakość BOK bo od dłuższego czasu zaskakuję mnie pozytywnie. :) PS Proszę nie patrzeć na mój nick - podczas rejestracji skorzystałem z pierwszej lepszej nazwy pod ręką. :) Co do Joozka to ma trochę racji.

  • 0

    13.  2012-09-26 20:36:21

    @playonline - żeby było dokładniej, to drugie piętro przy oknie. W promieniu 50 metrów pustka, wokół budynki nie większe jak czteropiętrowe. Przy czym na zewnątrz jakość jest znacznie lepsza, czyli bardzo dobra. No, ale nie będę wychodzić na balkon po drugiej stronie mieszkania żeby pogadać przez telefon. ;-)

  • 0

    14.  2012-09-26 22:17:53

    @ Q - widocznie nie masz pokrycia z tamtej strony mieszkania. Mówi się trudno i przelogowuje do innej sieci (masz jeszcze Orange i Plusa przecież) albo BTSy są źle skonfigurowane/ustawione. Choć obstawiałbym to pierwsze. Zapewne wiesz jak działają fale radiowe więc tłumaczyć nie trzeba. Swoją drogą czy "Q" to skrót od "Quartermaster"? Tego z JB? ;)

  • 0

    15.  2012-09-26 22:26:53

    PS Kosmiczne błędy robię... :/ Czas chyba więcej rozmów z rodakami prowadzić... Więc wybaczcie ale to nie z braku znajomości języka ojczystego.

  • 0

    16. ~medyk  2012-09-26 23:15:16  host: p5B07C2F5.dip0.t-ipconnect.de

    Dziękuję za wyjaśnienie, jestem pełen podziwu mimo wszystko jak rozwiązują problemy pojemności sieci w takich aglomeracjach jak Szangchaj, Pekin, ciekawe co z HD Voice, jak wygląda mobilny internet w szczycie... i czekam na recenzje rosyjskich sieci.

  • 0

    17.  2012-09-26 23:23:58

    @playmobile - z ręcznym przelogowaniem się jeszcze nie bawiłem, później spróbuję - dziękuję za radę. Nie, to nie ten Q. ;-) @16 - HD Voice (chyba jeszcze) nie ma, mobilny Internet (EDGE) nawet w godzinach szczytu działa całkiem sprawnie i bez przerw - pod tym względem jest komfort. Na pewno działa lepiej niż stacjonarny, który potrafi się urwać na kilka godzin i... tyle. :-P

  • 0

    18.  2012-09-26 23:27:41

    @medyk - po części załatwiają to ilością BTS-ów - China Mobile ma ich ponad 920 tys.(!), a pokrycie mają tak naprawdę tylko na wschodzie Chin. Na reszcie terenu, podobnie jak w Pekinie, bardzo często korzystają z roamingu krajowego - charakterystyczny trojkąt często widać na wyświetlaczu. ;-)

  • 0

    19. ~...  2012-09-27 11:39:38  host: 77-254-175-46.adsl.inetia.pl

    Bajki. W tej chwili w Chinach zaczyna się powoli recesja. Chiny to gospodarka w 100% wojenna, coś w rodzaju Niemec przed 39'.

  • -1

    20. ~Janecki  2012-09-27 14:26:14  host: z09-12.opera-mini.net

    A co mnie tam Chiny obchodza?Zajmijcie sie polskim rynkiem.Co z postepami we wdrazaniu networks?

Dodaj swoją opinię