Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chiński chłopiec sprzedał nerkę by kupić iPada 2

Chiński chłopiec sprzedał nerkę by kupić iPada 2

LuiN 3 Czerwca 2011 08:08

0 0

17-letni chiński chłopiec postanowił sprzedać swoją nerkę za 22tys. juanów by móc kupić swojego wymarzonego iPada. Teraz gdy jego zdrowie pogarsza się, czuje żal, ale jest już za późno - donosi Global Times.

Chciałem kupić iPada 2, ale nie mogłem sobie na to pozwolić - powiedział chłopiec o nazwisku Zheng, mieszkający w mieście Huaishan. Pośrednik skontaktował się ze mną przez Internet i powiedział, że może mi pomóc sprzedać jedną z nerek za 20 tys. juanów - dodaje 17-latek.

28. kwietnia Zheng udał się do Chenzhou, w sąsiedniej prowincji Hunan na zaplanowany przez brokera zabieg. Po wycięciu organu chłopiec otrzymał 22 tys. juanów. Jego rodzice nic nie wiedzieli o planowanym zabiegu.

Po powrocie chłopca do domu, rodzice zgłosili sprawę na policję. Pośrednik dawno był już jednak nieosiągalny, z kolei władze szpitalu 198 w Chenzhou twierdzą, że nie miały pojęcia o zabiegu chirurgicznym na chłopcu. Jak tłumaczą władze placówki, oddział, który zajął się operacją miał kontrakt z biznesmenem z prowincji Fujian, a nie ze szpitalem.




Niedawno pisaliśmy, że produkty Apple'a działają na jego miłośników jak obrazy świętych na ludzi mocno wierzących. Zdaje się to potwierdzać w radykalnym czynie 17-latka z Chin. 22 tys. juanów to w przeliczeniu około 9321 zł.



Źródło tekstu: Global Times, wł     

Dodaj do:
w sumie: 78
  • 0

    62.  2011-06-03 13:30:35

    Prestiż loga Apple dzieciakom wodę z mózgu robi.

  • 0

    63. ~PLAY  2011-06-03 13:44:22  host: v12-15.opera-mini.net

    Apple = Prestiż | Produkty Samsunga są o wiele lepsze i co najważniejsze tańsze.

  • 0

    64. ~JbaczKoz  2011-06-03 14:29:53  host: 77-252-224-217.ip.netia.com.pl

    Co za ludzie... Darmowa reklama Apple jest :)

  • 0

    65. ~  2011-06-03 14:34:39  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    cos te Chiny maja pecha do appla-robotnicy sie zabijaja jak je produkuja,ludzie sie wyprzedaja na kawalki zeby je miec-jakas szatanska marka mozna powiedziec-makabra.

  • 0

    66. ~cd59  2011-06-03 15:24:40  host: acqi231.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I widzicie.. jacy ludzie kupują Ipad'y.

  • 0

    67. ~echhh  2011-06-03 17:17:49  host: 77.222.250.164

    jak czytam wypowiedzi to mnie krew zalewa... jak na coś mnie nie stać (podoba mi się jacht cena ok 2,6 mln złotych) to co mam sprzedać nerki całej rodziny??? 17 lat to już prawie dorosły człowiek... winy bym szukał gdzie indziej niż w firmie Apple, aczkolwiek ładnym zachowaniem firmy byłaby chociaż jakakolwiek pomoc dla (debila) chłopaka

  • 0

    68.  2011-06-03 18:17:39

    To smutne jak mąci się ludziom w głowach, aby wyciągnąć od nich te ostatnie pieniądze a czasem nawet i organy, aby "poprawili" sobie swoje życie. Wstyd dla producentów, że w imię własnych wybujałych interesów i potrzeb za parę kawałków tworzyw rządają tak ogromne sumy.

  • 0

    70.  2011-06-03 18:38:38

    @69 Ty jesteś temu winny. Mogłeś tam pojechać i go powstrzymać, a tego nie zrobiłeś.

  • 0

    72.  2011-06-03 19:02:54

    Nowa kampania Jobsa - Wymień swojego iPada na nerkę!

  • 0

    73. ~r  2011-06-03 19:04:13  host: public-gprs36899.centertel.pl

    a ja uważam całe wydarzenie za bardzo pozytywne. Chłopak ma nauczkę, że zdrowie jest bezcenne i nie da się go wymienić na gadzety. Ktoś dostał nerkę i się lepiej czuje a może nawet normalnie zaczął żyć. Apple zarobiło. Może jakiś czytający w internecie newsy młodzian się chwilę zastanowi co warto poświęcić dla zabawek i czy wszystkie trzeba mieć. Saaaame plusy :-)

  • 0

    74. ~r  2011-06-03 19:09:10  host: public-gprs36899.centertel.pl

    młody a już się nauczył, że konsekwencje niektórych naszych decyzji są nieodwracalne. Inaczej niż w grach komputerowych. W dodatku nikt nie zginął, żadna osoba postronna nie ucierpiała. Z mojej strony szacun dla chłopaka. Może chciał zrobić coś ku przestrodze? I być sławnym. I dał radę. Możecie iść jego śladem jeśli pragniecie gadżetów albo np willi z basenem ;-)

  • 0

    76. ~r  2011-06-03 19:11:12  host: public-gprs36899.centertel.pl

    A jeśli ktoś mówi o winie koncernu Apple to chyba mu coś myślenie szwankuje. Raczej należy się podziw za marketing doprowadzający ludzi do obłędu :)

  • 0

    77. ~PLAY  2011-06-03 19:14:42  host: v05-16.opera-mini.net

    Apple wyciąga od ludzi pieniądze tak jak P4.

  • 0

    78. ~MST  2011-06-03 20:41:53  host: 98-89.ipartner.com.pl

    A pamiętacie reklamę androida a raczej xperii play z tym kciukiem :D, ile osób mówiło, że to niesmaczne :D

  • 0

    79. ~Wiktor Czarnecki I  2011-06-04 11:07:30  host: bnl11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w najnowszej seri simpsonach juz nabijali sie z ludzi slepo parzacych w iPady..

  • 0

    80. ~vicio  2011-06-04 19:37:54  host: 178.180.70.55.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    A u nas to niby mało jest jołopów? Gdyby tylko dać im szansę to sprzedaliby wszystkie podwujne organy i jeszcze pół wątroby dołożyli za jakiegoś appla albo plastikowy badziew od samsunga. I pozwoliłbym im na to, od razu średnia IQ w kraju by wzrosła :)

  • 0

    81. ~  2011-06-04 20:02:36  host: z11-14.opera-mini.net

    Nie ma sie co dziwic chinolom. W USA tez biedota kupuje produkty Apple zeby sie dowartosciowac. Co za roznica jaki ma sie telefon, byle spelnial wymagania uzytkownika. A po co komu tablet? Wiecej mozna zrobic na laptopie. Prawdziwe programy, gry, a nie jakies namiastki. Chcesz ekran dotykowy, laptop tez ma. Fani Apple to biedota ze slumsow.

  • 0

    82. ~  2011-06-04 20:09:25  host: z11-14.opera-mini.net

    Taki zebrak sprzeda swoj organ, albo zaciagnie kredyt na pare lat i potem paraduje po slumsach z iphonem w skarpecie, czy kondomie, zeby sie nie zarysowal. Ja wole np. Nokie N8 za 1zl w abo. Na rok starczy. Trzeba mierzyc sily na zamiary. Poza tym taki iphone nie zrobi pana z dziada, co najwyzej dziad wyjdzie na klauna.

  • 0

    83.  2011-06-06 15:41:42

    o dżizas... jak to, że rodzice o tym nic nie wiedzieli?? nie możliwe... i ma 17 lat tylko... matko bosko. Apple naprawdę działa tak jak narkotyk... zostajesz tak naćpany przez niego, że nigdy w życiu nie uzależnisz...

  • 0

    84. ~red box  2011-06-07 20:38:19  host: user-109-243-121-148.play-internet.pl

    faktycznie ile to kosztuje ze nikogo nie stać na wyroby Appla w Polsce ez nie są tanie masakra....

Dodaj swoją opinię