Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chiński App Store

Chiński App Store

Q! 24 Kwietnia 2009 07:59

0 0

Największy na świecie operator komórkowy, China Mobile, poinformował, że zamierza uruchomić własny sklep z aplikacjami mobilnymi. Dzięki temu jego użytkownicy będą mogli pobierać aplikacje bezpośrednio na swój telefon.

Mobilny sklep tego chińskiego operatora będzie się nazywać Mobile Market i ma zostać uruchomiony jeszcze przed końcem bieżącego roku. Czas ten zostanie wykorzystany nie tylko na projektowanie i uruchomienie samego sklepu, ale również na zwiększanie zasięgu sieci 3G. W tej chwili skupia się on głównie wokół dziesięciu największych miast, ale sytuacja ta, według zapewnień operatora, ma się szybko zmieniać. Rozwój sieci pozwoliłby na zaoferowanie usług dodanych znacznie większej liczbie klientów.

Według analityków pomysł uruchomienia Mobile Market był główną przyczyną tego, że negocjacje na temat wprowadzenia iPhone'a 3G w Chinach zakończyły się fiaskiem. Wszystko dlatego, że Apple nie chciało udostępniać swojego sklepu, App Store, dla rynku, na którym już wkrótce pojawi się tak silny konkurent.
Warto zauważyć, że na rynku sklepów mobilnych zaczyna robić się coraz większy tłok. Oprócz istniejących już sklepów Apple (App Store) oraz Google (Android Market), podobne produkty zapowiedziało lub już uruchomiło kilka innych firm. Wśród nich znajduje się m.in. Microsoftu (Marketplace) oraz Orange Application Shop, o którym pisaliśmy w tej wiadomości. Podobne postąpili również RIM (producent telefonów BlackBerry), Nokia, Samsung oraz Palm.

China Mobile to największa sieć telefonii komórkowej na świecie. Na koniec marca z jej usług korzystało ponad 477 mln klientów. W pierwszym kwartale bieżącego roku średni miesięczny przychód z użytkownika wyniósł równowartość 10,7 dolarów, na co składało się m.in. 478 minut przeprowadzonych rozmów oraz 122 sztuki wysłanych wiadomości tekstowych. W tym czasie podłączono ponad 19,9 mln nowych użytkowników.

Źródło tekstu: chinamobileltd, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~kemot  2009-04-24 08:33:07  host: afhp183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a w Polsce ile przypada minut? bo smsów to na pewno więcej... ;) w którym kraju jakiś operator rezygnuje z 2G, zapomniałem a teraz nie mogę znaleźć... kojarzy mi się Japonia, ale wolę sie upewnić.

  • 0

    2. ~  2009-04-24 10:11:14  host: public-gprs47902.centertel.pl

    Rezygnacja z 2G to nic ciekawego ze wzgledu na baterie. Kolejny raz zaagituje tu o wprowadzenie raczej edge dualcarrier 1.2mb/s. Ilosc minut rzeczywiscie szkodliwa dla zdrowia zwlaszcza ze btsy pewnie mocno oddalone i telefony ostro wala. Ciekawa jest pojemnosc informacyjna chinskich sms. Z jednej strony byc moze maja standardowo mniej znakow ze wzgledu na skomplikowane kodowanie z drugiej kazdy znak to zdaje sie sylaba lub slowo? I pewnie duzo jest polanalfabetow. Chyba ze sa jakies reguly tworzenia tych robaczkow z bardziej podstawowych elementow i idzie sie tego nauczyc.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-233-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet