Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chińska telefonia ma się dobrze

Chińska telefonia ma się dobrze

WitekT 14 Stycznia 2005 14:33

0 0

Chiński regulator rynku telekomunikacyjnego podał, że sieci komórkowe w tym kraju mają ogółem 334 mln abonentów, co stanowi wzrost o 65 mln w porównaniu z poprzednim rokiem. Do końca tego 2005 osiągnięta zostanie najprawdopodobniej liczba ponad 400 mln i penetrację na poziomie 33%.

Liczba linii stacjonarnych osiągnęła w tym czasie poziom 316 mln i wzrosła o 53 miliony w porównaniu z rokiem 2003.
Chiny zamierzają w niedługim czasie podjąć długo oczekiwaną decyzję dotyczącą przydziału licencji na sieci 3G. Otwartym pozostaje pytanie o użyty standard - rozważane jest W-CDMA, CDMA2000 oraz rodzimy TD-SCDMA, który jeszcze nie do końca został opracowany. Kolejną niewiadomą jest liczba przydzielonych licencji - rozważane jest od 4 do 6.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet