Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chińska Nokia Asha 205 bez jednego przycisku

Chińska Nokia Asha 205 bez jednego przycisku

LuiN 30 Listopada 2012 09:46

0 0

nokia asha 205 Wyposażony w klawiaturę QWERTY telefon Nokia Asha 205 będzie dostępny na rynkach całego świata. W chinach Nokia zmuszona została usunąć jeden z przycisków klawiatury. Który?

Nowa Asha 205, o której szerzej pisaliśmy w tej wiadomości, to pierwszy telefon Nokii ze sprzętowym przyciskiem uruchamiającym aplikację do obsługi Facebooka. I to właśnie ten przycisk okazał się Chińczykom zbędny.




Jako, życie nie znosi pustki, a szczególnie upchana ściśle klawiatura QWERTY, facebookowy przycisk zastąpi skrót do QQ, czyli najpopularniejszego w Chinach komunikatora tekstowego.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 2

    1. ~Erowiec  2012-11-30 09:51:55  host: host_38_252.compower.pl

    Oto dowód że bez FACEBOOKA da się żyć ! :-)

  • 2

    2.  2012-11-30 09:54:00

    kto by pomyslal, ze chinczykow (albo nokie pod naciskiem chin) stac na taki madry krok. Szkoda, ze u nas sie nie da..

  • 0

    5. ~  2012-11-30 09:59:22  host: apn-77-112-46-4.dynamic.gprs.plus.pl

    Były już takie przypadki. Chińczycy mają swje portale społecznościowe i to bardzo pokaźne. Qzone - około 500 mln użytkowników, RenRen - około 200 mln użytkowników, więc po co im Facebook.

  • 2

    6. ~  2012-11-30 10:10:45  host: 81-219-206-12.adsl.inetia.pl

    Dedykowane przyciski są głupie. Tak ciężko umożliwic użytkownikowi własny wybór, co chce odpalać? JA sam w swojej starej e61i pod takim mam Operę Mini...

  • 1

    8. ~  2012-11-30 10:33:35  host: 77-254-143-129.adsl.inetia.pl

    Chińczycy wiedzą, że FB to tak naprawdę wielkie oko szpiegowskie więc dobry ruch z ich strony. Bez FB da się żyć i nie ma później takich cyrków, że ktoś zaprasza miliony osób na swoje urodziny.

  • 3

    9. ~ktosik55  2012-11-30 10:48:03  host: user-164-127-194-181.play-internet.pl

    I prawidłowo. Ten przycisk gów....nego faceshita powinni całkowicie zlikwidować jak i całe to badziewie

  • 0

    10. ~  2012-11-30 10:53:16  host: chaos.tpnet.pl

    Chińczycy są - jak widać - niezależni.

  • 1

    11. ~Misiek  2012-11-30 10:54:26  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    Czy zna ktoś sposób przypisania innej aplikacji do tego przycisku od faceshita w Ashy 205?

  • 1

    12. ~  2012-11-30 11:06:23  host: v30-13.opera-mini.net

    11. Przycisk - zapewne w oprogramowaniu trzeba grzebać...

  • 2

    13.  2012-11-30 11:21:48

    Uważam, zę nic za wszelcką cenę. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu... Jełśi już propagują portale społecznościowe, to jako użytkownik nie bardzo się godzę bm był raczony przyciskiem sponsora. Bo nie kupię tego telefonu po prostu. Już mnie wkurzają te wszystkie natywne aplikacje społecznościowe itp. (mówię tu nie tylko o Nokii), które mi są zupełnie niepotrezbne. Owszem - niech będzie przycisk, ale konfigurowalny! To by wg mnie nawet poprawiło wizerunek firmy w moich akurat oczach.

  • 2

    14.  2012-11-30 11:24:30

    1. ~Erowiec - ja żyję i naprawdę całkiem dobrze. Nie potrzebuję tego narzęzia do życia ani obserwowania życia innych. Jak chcę się dowiedzieć czy przyjaciel załatwił ważną dla siebie sprawę, to jeśli już sam mnie o tym osobiście nie poinformował, najnormalniej w świecie dzwonię do niego i pytam. Cały świat nie musi wiedzieć o wszystkim z życia każdego.

  • -1

    17.  2012-11-30 13:18:12

    Ciekawy jestem, kto daje "minusy" komentarzom, ktore sa prawdziwe... Chinczycy sa niezalezni, maja swoje portale. Z czego to wynika to juz inna sprawa, ale fakt jest faktem. Normalni ludzie w Chinach korzystaja z tego w sposob normalny.

  • 0

    18. ~elwu  2012-11-30 14:00:43  host: pgq230.internetdsl.tpnet.pl

    Przycisk do FB powinna zablokować Komisja Europejska, tak jak preinstalowanego IE w Windows. Tyle, że FB ma miliony użytkownków jak Microsoft, ale milionów dolarów na koncie już nie tak wiele. Więc KE nie miałaby czego wyciągnąć pod postacią kar za praktyki monopolistyczne na rynku portali społecznościowych.

  • -1

    19.  2012-11-30 17:56:50

    Wbrew pozorom to Europie grozi zniewolenie, a wlasnie Chiny daja sobie sami rade. Czy Chiny podpisaly ACTA? To oczywiscie pytanie retoryczne.

  • 0

    20. ~Antek  2012-12-01 08:24:21  host: ip-94-42-239-48.multimo.pl

    Jeden przycisk i już możesz być frajerbookowym ekshibicjonistą.

  • 0

    21. ~Q  2012-12-01 18:38:23  host: static-223-197.is.net.pl

    nie wiem czy cenzura, ale moze by przyszlo wam do glowy, ze QQ jest tam po prostu popularniejszy od fejsa? W ogole to nie wiem co wy w tym fejsie widzicie

  • 0

    22. ~Orad  2012-12-03 09:33:09  host: 195.116.187.216

    Przyłączam się do wielu opinni tutaj. Po co tworzyć w telefonie przyciski dedykowane pod aplikację, taka zwłaszcza jak fejszbok?? Dowolność wyboru przypisania sobie przycisków funkcyjnych jest moim zdaniem tym co klienci bardzo sobie cenią.

Dodaj swoją opinię