Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chińska deregulacja

Chińska deregulacja

WitekT 5 Września 2005 10:32

0 0

Chiny liberalizują rynek telekomunikacyjny. Ceny połączeń nie będą już regulowane przez państwo w takim stopniu, jak teraz. W jego gestii pozostanie jednak określanie cen maksymalnych.

Pierwszy krok to uwolnienie cen na połączenia międzymiastowe i międzynarodowe od 1. października. Cennik połączeń lokalnych pozostanie jeszcze w gestii regulatora. Chiny od kilku lat stopniowo liberalizują rynek telekomunikacyjny. Biorąc przykład z USA rozbijają monopole i obniżają sukcesywnie ceny - wszystko po to, aby stymulować wzrost ekonomiczny.
Chiński rynek telekomunikacyjny jest największy na świecie - obejmuje 300 mln abonentów telefonii i 100 mln użytkowników Internetu.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-45-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.