Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chińska deregulacja

Chińska deregulacja

WitekT 5 Września 2005 10:32

0 0

Chiny liberalizują rynek telekomunikacyjny. Ceny połączeń nie będą już regulowane przez państwo w takim stopniu, jak teraz. W jego gestii pozostanie jednak określanie cen maksymalnych.

Pierwszy krok to uwolnienie cen na połączenia międzymiastowe i międzynarodowe od 1. października. Cennik połączeń lokalnych pozostanie jeszcze w gestii regulatora. Chiny od kilku lat stopniowo liberalizują rynek telekomunikacyjny. Biorąc przykład z USA rozbijają monopole i obniżają sukcesywnie ceny - wszystko po to, aby stymulować wzrost ekonomiczny.
Chiński rynek telekomunikacyjny jest największy na świecie - obejmuje 300 mln abonentów telefonii i 100 mln użytkowników Internetu.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet