Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chevrolet Active Phone Cooling - ładowarka i klimatyzacja dla smartfonu

Chevrolet Active Phone Cooling - ładowarka i klimatyzacja dla smartfonu

orson_dzi 3 Lipca 2015 15:22

2 0

Active Phone Cooling, to funkcja samochodów Chevroleta, która będzie ochładzać nie tylko powietrze wewnątrz auta. Schłodzi ona smartfon, który dodatkowo będzie można naładować bezprzewodowo.



Przyszłoroczne modele Chevroleta - Cruze, Impala, Malibu i Volt zostaną wyposażone w specjalne miejsce, w którym będzie można trzymać swój smartfon. Jest to nie tylko praktyczny uchwyt, który pozwoli trzymać urządzenie nieruchomo w trakcie jazdy.




Specjalny uchwyt został połączony z układem klimatyzacji, który chłodzi smartfon, dzięki czemu można uniknąć jego przegrzewania się. Oprócz tego, telefon będzie mógł w tym czasie zostać naładowany bezprzewodowo.

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

Źródło tekstu: Chevrolet; wł     

Dodaj do:

Tagi: active phone cooling | chevrolet

w sumie: 12
  • -3

    1. ~klimass  2015-07-03 16:02:45  host: 212.16.188.245

    Chlodzenie smartfona... jak dla mnie glupi pomysl, bo bateria zimna ma mniejsza sprawnosc...

  • 0

    2. ~ehh  2015-07-03 16:13:49  host: 212.160.172.83

    @1 (do tego inteligenta z komentarza wyżej)
    Sprawność baterii pod ładowarką nie ma nic do rzeczy.
    Pomysł nie jest taki zły.

  • 1

    3.  2015-07-03 16:49:16

    chlodzenie to nie mrozenie ;-)

  • -2

    4. ~Darek  2015-07-03 16:56:31  host: user-109-243-130-171.play-internet.pl

    Porządne smartfony nie przegrzewają się. Stać cię na dobrego smartfona kup też dobrą baterię (np. Zer*Lemo*). Już lepiej jeździć troszkę starszym autem bez tej nowomodnej, awaryjnej dotykowej elektroniki, a nie martwić się nieustannie, że extra smukły smartfon albo się zagotuje, albo padnie w kluczowym momencie.

  • 0

    5. ~Michał  2015-07-03 17:56:13  host: user-46-113-55-145.play-internet.pl

    Panie redaktorze, Chevrolet wycofal sie z Polskiego rynku i niestety dla nas ta infornacja jest bezużyteczna

  • 0

    6.  2015-07-03 17:57:49

    @5 Ale jest to ciekawostka zahaczająca o temat telekomunikacji. Luźna informacja, że na świecie stosuje się takie, a nie inne rozwiązania.

  • -2

    7.  2015-07-03 18:15:56

    5). no widzisz, ale to dzięki Tobie dowiedzieliśmy się, że firma wycofała się z rynku PL
    :- D

  • 0

    8. ~mm  2015-07-03 19:21:44  host: user-94-254-145-156.play-internet.pl

    @5
    A ktoś Ci zabrania sobie sprowadzić Chevroleta np. z USA?

  • 0

    9. ~  2015-07-03 19:24:27  host: ip-5-172-247-252.free.aero2.net.pl

    prawdziwy szefi to tylko w usa - to co bylo w europie to przeciez deu unowoczesnione przez GM. A Chevrolet w Polsce byl konkurencja do marki Opel [tez przeciez GM]

    co do chlodzenia - super pomysl. To moj stary HTC Diamond2 podczas nawigacji GPS tak sie grzal na ladowarce samochodowej, ze mi sie restartowal - odkad zrobilem mu uchwyt na wylot klimy problem odszedl w niepamiec.

    Szkoda tylko, ze to chlodzenie/ladowanie bedzie w schowku na dole przy biegach ;-)

  • 0

    11.  2015-07-03 20:33:54

    Panie i Panowie... Mam tylko jedno pytanie: Co w momencie, kiedy w zimie ustawimy klimę na grzanie? Nasz smartfon będzie podgrzewany??? :P Innego wniosku nie ma bo trudno sobie wyobrazić by klima była ustawiona w ten sposób w zimie, że wszędzie daje ciepło a smartfona chłodzi... Myślę, że to grzanie w zimie (zakłądam, że tak to działa) może naszemu smartfonowi zaszkodzić...

  • 0

    12. ~  2015-07-03 22:10:46  host: public-gprs360074.centertel.pl

    nie wiem jak w autach, ale obecne klimy domowe daja sie wlaczyc przy minimum 5 stopniach powyzej zera [i wtedy nie chlodza, a raczej grzeja ;-D ] - kiedys to bylo minimum 10-12 stopnii

  • -2

    13.  2015-07-03 22:22:32

    @1 z reguły, w niższej temp. większa jest sprawność ładowania (dotyczy m.in. Li-ion i Ni-MH)

Dodaj swoją opinię