Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chello znów przyspiesza

Chello znów przyspiesza

WitekT 6 Października 2004 20:14

1 1

UPC zwiększa prędkość swojej usługi dostępu do szerokopasmowego internetu chello. Od dzisiaj rozpoczyna się proces zwiększania prędkości - w chello plus do 3 Mbps, a w chello classic do 1,5 Mbps. Tym samym oferta UPC staje się najszybszym szerokopasmowym dostępem do internetu oferowanym dla użytkownika indywidualnego na tak szeroką skalę.

Rośnie świadomość internetu i coraz więcej internautów korzysta z Sieci do pobierania i przekazywania treści multimedialnych. W odpowiedzi na to UPC zwiększa prędkości transferów, wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom rynku.

Pierwszymi, którzy skorzystają z rekordowego na rynku transferu do 3 Mbps będą użytkownicy chello plus, dzięki któremu można podłączyć do usługi nawet trzy komputery. Z kolei w listopadzie br. prędkość podwoi chello classic - do 1,5 Mbps. Użytkownicy chello plus i chello classic zyskają większe prędkości w ramach dotychczasowej opłaty abonamentowej.

Jest to drugie już przyspieszenie prędkości usługi UPC w tym roku. W maju br. chello plus przyspieszyło do 1 Mbps, a chello classic do 768 kbps. Obecna zmiana prędkości chello przedstawia się następująco:

 

dotychczas

teraz

download

upload

download

upload

chello plus

1 Mb/s

256 kb/s

3 Mb/s

384 kb/s

chello classic *

768 kb/s

128 kb/s

1,5 Mb/s

256 kb/s

* dostępne w listopadzie 2004 r.
Realizujemy strategię, zgodnie z którą chello ma być wiodącą pod względem szybkości usługą internetową dla użytkowników indywidualnych - mówi Simon Boyd, dyrektor generalny UPC. Pozwala na to technologia przesyłu danych stosowana w telewizji kablowej, dzięki której jesteśmy w stanie łatwo odpowiadać na potrzeby klientów i rynku. Oferujemy w tej chwili najszybszy dostęp do internetu na polskim rynku dla indywidualnego użytkownika na tak szeroką skalę, nie podwyższając opłat za abonament.

Zwiększenie prędkości wiąże się również ze zmianą ilości danych powodujących nadmierne obciążenie sieci. Obecnie dla chello plus ilość danych, którą można pobrać miesięcznie bez powodowania nadmiernego obciążenia sieci, została zdefiniowana na 50 GB z dotychczasowych 15 GB. Dla chello classic ta wartość zostanie zmieniona z dotychczasowych 15 GB na 25 GB miesięcznie.

Niezależnie od szybkiego, szerokopasmowego dostępu do internetu przez całą dobę za stałą miesięczną opłatą, chello oferuje klientom również obszerny pakiet usług. Obejmuje on profesjonalną instalację (okablowania i oprogramowania), polskojęzyczny portal z multimedialną zawartością, konta e-mailowe, miejsce na serwerze na prywatne strony www użytkownika, dostęp do serwerów gier oraz profesjonalną pomoc techniczną on-line i przez telefon. Ponadto konta pocztowe klientów chello są chronione bezpłatnym filtrem antyspamowym i skanerem antywirusowym McAfee.

Usługa chello dostępna jest w sześciu aglomeracjach miejskich: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Trójmieście, Lublinie i Szczecinie oraz kilku mniejszych miejscowościach.

Źródło tekstu: Chello     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-5-6.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet