Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Chello przyspiesza dwa pakiety

Chello przyspiesza dwa pakiety

WitekT 23 Marca 2007 12:04

0 0
Chello, czyli szerokopasmowy dostęp do Internetu w sieci kablowej UPC, znów przyspiesza. Niestety - nie dla wszystkich, a dokładniej nie dla tych, którym umowa promocyjna nie zbliża się jeszcze do końca.

Chello light i chello classic przyspieszą odpowiednio z 1,5 Mb/s i 3 Mb/s do 2 Mb/s oraz 5 Mb/s. Prędkość wysyłania danych wzrośnie z 256 kb/s i 384 kb/s do 384 kb/s i 512 kb/s. Oba pakiety nie mają limitu transferu.

Przyspieszenie, bez zmiany ceny, obejmie nowych klientów oraz dotychczasowych, których nie obowiązuje umowa promocyjna bądź umowa taka dobiega końca.


Źródło tekstu: UPC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19.  2007-03-23 14:10:22

    A ja mam pytanie troche odbiegajace- w chello jest stale IP czy tez moze dynamiczne?

  • 0

    20. ~  2007-03-23 14:55:48  host: chello087206140136.chello.pl

    dynamiczne ale niezmienia sie tak czesto jak w neo

  • 0

    21. ~  2007-03-23 15:21:36  host: chello089079026230.chello.pl

    @legol. Mam chello 11 miesięcy i chyba dopiero czwarte IP. Zmienia się co kilka miesięcy.

  • 0

    22.  2007-03-23 15:29:43

    dzieki za odpowiedz

  • 0

    23. ~  2007-03-23 15:31:42  host: eem82.internetdsl.tpnet.pl

    A starego wiernego Klienta mają za nic... Tak naprawdę ta oferta skierowana jest tylko dla nowych a starch po brzywie spuścili :(

  • 0

    24.  2007-03-23 16:13:41

    #18.ptok: no rozumiem ze konczy Ci sie umowa w maju. Mysle ze jak zlozysz wypowiedzenie, to albo od razu CI zaproponuja cos, albo podpiszesz nowa umowe z cena promocyjna. Do tej pory w moich kontaktach z UPC okazywalo sie ze potrafia byc elastyczni.

  • 0

    25. ~ptok  2007-03-23 16:49:34  host: chello089079026230.chello.pl

    @sirmark. Już złożyłem wypowiedzenie. Kończy sie umowa 3 maja. Zasięgałem u nich języka. Opcja promocyjna jest TYLKO dla nowych klientów. Chello light nowy klient moze mieć przy umowie na 14 miesięcy za:: 2 mies.x1zł + 12 mies.x 70 zł. Średnio 60 zł. miesięcznie. Ale dla starego klienta (czytaj: frajera) jest cennik standardowy. Umowa na rok to 94 zł. miesięcznie. Umowa bezterminowa: 119 zł miesięcznie. Żeby zostać "nowym" klientem, trzeba mieć 3 miesiące przerwy w korzystaniu z ich usług. Do maja daleko. Pożyjemy, zobaczymy. Jest u mnie jeszcze netia, energis i tepsa. Z pewnych wzgledów mam jeszcze telefon w tepsie (archiwalny abonament "niedrogi") więc rozstanie z UPC nie jest mi straszne. Mogę brać net24, multimo i neo. Zobaczymy jakie w maju będą propozycje. A bedę dla netii, energisa i tepsy nowym klientem, więc promocje jak najbardziej przede mną. A UPC niech się buja.

  • 0

    26. ~tatatam  2007-03-23 16:57:09  host: chello087206251027.chello.pl

    Ja tez jestem zwiazany cyrografem..ale z tego co sie dowiedzialem przez telefon to mnie tez obejmnie ta promocja. Mialem 2M, pare miechow temu zwiekszyli do 3M a teraz bedzie 5M w ciagu paru tygodni.. :D

  • 0

    27.  2007-03-23 17:23:01

    miesiąc temu przedłużyłem umowę na 12 miesięcy. bosko... :/

  • 0

    28. ~Dekoś  2007-03-23 19:14:58  host: abqr144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ejj.... mnie nurtuje tylko dlaczego gdy chello przyspiesza wszystko jest oki, a gdy tp miało zwiększyć neostradowiczom prędkość to UKE sie od razu dowaliło... czym różnią sie te zmiany od zmian któe chciała wprowadzic TP?

  • 0

    29.  2007-03-23 19:18:24

    Dekoś: bo TP ma 1,7 mln klientów, a Chello 200 tys. Liczy się skala działania i wielkość posiadanego rynku.

  • 0

    30. ~Dekoś  2007-03-23 20:08:03  host: abqr144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hmm... czaje... tylko szkoda ze jestem w tym "większym" i mam gorzej;p Trza było być mądrym i zerwać umowę gdy sie dało:P Dzięki=)

  • 0

    31. ~Nigga  2007-03-23 21:25:14  host: 217.153.142.138

    Witek: po pierwsze 1,7 mln to jest około 40% rynku, a więc pozycja dominująca jest bardzo wątpliwa. A po drugie (wazniejsze) co ma wspolnego bycie duzym operatorem z zakazem obnizania cen? Przeciez na rynku jest konkurencja, sa wszelkie mozliwe regulacja hurtowe, wiec o nie ma mowy o niszczeni konkurencji. "Logika" UKE wyrazająca się w zakazywaniu TP wprowadzania ofert atrakcyjnych dla klientów jest przerazajaca.

  • 0

    32. ~Nigga  2007-03-23 22:15:56  host: 217.153.142.138

    Hmm zauwazylem ze WitekT przestal odpowiadac na moje wpisy :) Czyzbym urazil szanownego redaktora ?? ;p

  • 0

    33.  2007-03-23 22:18:48

    Nigga: eee, no co Ty. ;) Co prawda MNIE Twoje argumenty czasem wydają się dzwine, ale jesteś spokojnym rozmówcą nie uciekającym się do wycieczek osobistych, więc zawsze z Tobą porozmawiam. :) Akurat sobie weekend robię i jednym okiem rzucam tylko na komentarze - stąd opóźnienia czy przeoczenia. ;)

  • 0

    34. ~Rafał  2007-03-23 22:26:25  host: chello087207173180.chello.pl

    Mamy w domu cały pakiet UPC, 1,5 mega (light) wychodzi nam 70zł. Mamy to kilka miesięcy, ale na pewno krócej niż pół roku. Czy i kiedy nam zostanie przyśpieszona usługa do 2 mega?

  • 0

    35. ~Nigga  2007-03-23 23:55:46  host: 217.153.142.138

    Rafal: patrzac na artykul to niepredko. A na ile masz lojalke? Starzy klienci internetu moga liczyc na dobre traktowanie jak nascynie rynk bedzie takie jak w komorkach. Dopoki rynek rosnie i ma sie lojalki starego klienta ma sie w powazaniu :/

  • 0

    36. ~Rafał  2007-03-24 11:25:50  host: chello087207173180.chello.pl

    Na 14 albo 15 miesięcy, przydałoby się to przyśpieszenie... Mam nadzieję, ze się uda :) Jakby ktoś coś wiedział niech pisze :)

  • 0

    37. ~Rafał  2007-03-26 00:09:55  host: chello087207173180.chello.pl

    Ja już wiem, mnie jako mającego pełny pakiet na warunkach promocyjnych przyśpieszenie nie dotyczy, moim zdaniem to niesprawiedliwe.

  • 0

    38.  2007-03-26 07:49:18

    Oczywiście Czelo Izi po macoszemu potraktowali. Mają najdroższą na świecie kablówkę i to mnie szczerze mówiąc doprowadza do szału, bo zamiast obniżać ceny to podwyższają (ostatnio 2,50). Co ciekawe inna, konkurencyjna TVK - zamiast 50 złotych - płaci się 22 złote. Liczba kanałów jest bardzo podobna, zresztą i tak nie ogląda się wszystkiego.

Dodaj swoją opinię