Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Check-in SMS w Finnair

Check-in SMS w Finnair

WitekT 9 Września 2004 12:27

0 0

Fińskie linie lotnicze Finnair mają zamiar wprowadzić, w październiku, system odpraw pasażerów za pośrednictwem SMS-ów.

Usługa jest oparta na opatentowanym wynalazku fińskiej firmy BookIT. Finowie planują wprowadzenie trasie na trasie z Helsinek i ze Sztokholmu. Korzystać z niej będą mogli tylko członkowie programu lojalnościowego Finnair Plus.
Usługa check-in SMS pozwala na przechodzenie osobom ze statusem frequent flyer na przechodzenie bezpośrednio do gate-u na lotnisku z pominięciem zwykłej procedury check-in, pod warunkiem posiadania tylko bagażu podręcznego. Na kilka godzin przed odlotem, pasażer korzystający z usługi otrzyma SMS-a, na który trzeba odpowiedzieć wysyłając dowolną literę bądź liczbę. Po wysłaniu potwierdzenia Finnair wysyła kolejnego SMS-a z numerem gate oraz z numerem miejsca w samolocie.

Źródło tekstu: Finnair     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet