Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CES 2018: Samsung stawia na inteligentne rozwiązania IoT oraz na bezpieczeństwo

CES 2018: Samsung stawia na inteligentne rozwiązania IoT oraz na bezpieczeństwo

msnet 9 Stycznia 2018 08:28

2 1

samsung ces2018

Samsung zapowiedział wizję otwartych i inteligentnych doświadczeń IoT, aby uprościć codzienne życie. Koreańczycy chcą też rozszerzyć platformę Knox.

Konferencja firmy Samsung podczas targów CES 2018 stała pod znakiem Internetu rzeczy (IoT, Internet of Things). Koreański gigant chce do 2020 roku udostępnić kompletny zestaw urządzeń IoT, które będą się ze sobą bezproblemowo łączyć zarówno w domu, jak i w biurze czy podróży. Plan wdrożeniowy ma zostać przyśpieszony dzięki otwartej, spójnej i inteligentnej platformie SmartThings.

W firmie Samsung uważamy, że IoT powinno być tak proste, jak użycie przełącznika. Dzięki nowym produktom i usługom, które dziś ogłaszamy, stworzymy IoT łatwiejsze i bardziej bezproblemowe - powiedział Hyunsuk Kim, szef działu elektroniki użytkowej Samsunga i Samsung Research. Zależy nam na przyspieszeniu wdrażania Internetu rzeczy dla wszystkich i uczynieniu wszystkich urządzeń podłączonych przez firmę Samsung inteligentnymi do roku 2020. Te postępy pomogą konsumentom w zrozumieniu korzyści płynących z płynnego i prostego połączenia.

Firma Samsung współpracuje z partnerami, takimi jak Open Connectivity Foundation (OCF), aby ustalić wspólne standardy branżowe. OCF to największy na świecie organ standaryzacyjny IoT, a mikrokomputer Samsung ARTIK, klimatyzator i lodówka Family Hub zostały już certyfikowane przez stowarzyszenie w zakresie kryteriów interoperacyjności wymaganych do IoT.

Już wiosną bieżącego roku Samsung zintegruje swoje aplikacje IoT, w tym Samsung Connect, Smart Home, Smart View i inne, w celu połączenia i sterowania dowolnymi urządzeniami z funkcją SmartThings bezpośrednio z telefonu, telewizora lub samochodu z poziomu jednej aplikacji. Ponadto koncern ogłosił plany połączenia Harman Ignite z Cloud SmartThings, dzięki czemu konsumenci będą mogli zarządzać swoim inteligentnym domem z samochodu i samochodem z domu.
samsung ces2018

Dużą rolę w samsungowym "ekosystemie" ma pełnić Bixby, który ma być dostępbny dla większej liczby urządzeń koreańskiego giganta. W 2018 roku cyfrowy asystent zapewni głosowe sterowanie wybranymi telewizorami oraz lodówkami.

Rozwinięcie łączności pomiędzy urządzeniami wymaga poprawy bezpieczeństwa. Z tego powodu Samsung włącza technologię Knox do różnych urządzeń, w tym inteligentnych telewizorów i innych urządzeń oraz dodatkowych produktów mobilnych.

samsung ces2018

Samsung podkreślił swoje stałe zaangażowanie w inwestowanie w przełomowe technologie. W 2017 roku Koreańczycy wydali na badania i rozwój ponad 14 miliardów dolarów. Firma zwiększyła również inwestycje dzięki Samsung NEXT - kluczowej inicjatywie przyspieszenia przekształcania w zintegrowaną firmę sprzętowo-programową.

Źródło tekstu: Samsung, wł     

Dodaj do:

Tagi: ces2018 | samsung

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-2-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet