Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ceny spadły o połowę, a zyski i tak wysokie

Ceny spadły o połowę, a zyski i tak wysokie

WitekT 10 Grudnia 2004 10:37

0 0

Rok 2004 przyniósł pierwszą w historii wojnę cenową na polskim rynku telefonii komórkowej. Choć ceny rozmów spadły o połowę, operatorzy twierdzą, że był to dobry okres dla ich firm.

Jeśli sprawdzą się prognozy, to w końcu 2004 r. w polskich sieciach komórkowych aktywnych będzie 23 mln kart SIM, a liczba osób posiadających co najmniej jedną aktywną kartę wyniesie około 17,2 mln. Oznacza to, że niemal co drugi Polak będzie użytkownikiem telefonii komórkowej, a wskaźnik penetracji rynku mierzony liczbą SIM wyniesie 59,5%.
Można się też pokusić o oszacowanie przychodów operatorów komórkowych w 2004 r. PTC spodziewa się 6,4 mld zł. Pozostałe dwie firmy swych szacunków nie ujawniają, ale można być niemal pewnym, że w przypadku PTK Centertel wyniosą one ok. 5,6 mld zł, a w przypadku Polkomtelu będzie to 5,8 mld zł. To zaś oznacza, że łączne przychody mogą sięgnąć 17,8 mld zł i będą tylko nieco niższe niż łączne przychody operatorów telefonii stacjonarnej.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet