Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centrum technologiczne Nokii w Krakowie planuje dalszy rozwój

Centrum technologiczne Nokii w Krakowie planuje dalszy rozwój

orson_dzi 4 Marca 2015 15:30

7 1

Nokia kontynuuje rozwój centrum technologicznego w Krakowie, które w latach 2013-2014 podwoiło zatrudnienie w wyniku rosnącego zapotrzebowania na najnowsze technologie dla sieci komórkowych. Obecnie Centrum R&D (badawczo-rozwojowe) Nokia Networks w Krakowie planuje utworzyć kolejne miejsca pracy dla inżynierów i programistów.

Planujemy zatrudnić w tym roku ok. 100-150 nowych pracowników - mówi Krzysztof Persona, szef krakowskiego Centrum Nokii.
Poszukujemy specjalistów IT, programistów, entuzjastów gotowych tworzyć nowe technologie. Oferujemy zaś możliwość rozwijania umiejętności w międzynarodowym środowisku oraz pracy z najnowocześniejszym oprogramowaniem i sprzętem.

Od 2011 roku krakowskie Centrum R&D wchodzi w skład Nokii, która przejęła dział sieci mobilnych firmy Motorola. Od tej pory Centrum stale się rozwija i poszerza zakres działania. Obecnie zatrudnia już ponad 500 specjalistów, którzy tworzą najnowsze, innowacyjne technologie dla mobilnych sieci operatorskich. Współpracują z innymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi Nokii na świecie oraz wieloma operatorami komórkowymi.
Nokia przewiduje, że w ciągu najbliższych 10 lat sieci telekomunikacyjne połączą miliardy urządzeń w inteligentne i programowalne systemy. Będzie to wymagało, miedzy innymi, stworzenia odpowiedniego systemu łączności dla tak ogromnej liczby urządzeń.
Nasi specjaliści tworzą oraz testują oprogramowanie dla elementów sieci komórkowych 3G oraz 4G - LTE i LTE-Advanced, szczególnie dla stacji bazowych telefonii komórkowej odpowiedzialnych za bezpośrednią komunikacje pomiędzy naszymi telefonami a siecią operatora - mówi Krzysztof Persona.
Jesteśmy także zaangażowani w projekty telefonii komórkowej piątej generacji tzw. 5G. która wejdzie do użytku dopiero po 2020 roku i pozwoli na pokonanie ograniczeń stosowanych obecnie technologii - dodaje szef krakowskiego Centrum Nokii.

W Polsce Nokia Networks jest czołowym dostawcą infrastruktury i usług głównym operatorom komórkowym, a jego dwa centra technologiczne we Krakowie i Wrocławiu zatrudniają łącznie blisko 3000 inżynierów i programistów, pracujących nad najnowszymi technologiami sieci radiowych i wspomagających operatorów z całego świata.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 3
 • 0

  1.  2015-03-04 16:49:23

  Brawo!

 • 0

  2. ~  2015-03-05 06:29:33  host: user-94-254-193-59.play-internet.pl

  Szkoda, że z telefonami nie kontynuują projektu.

 • 0

  3.  2015-03-05 14:20:06

  A i cały czas prowadzą rekrutację.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-103-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet