Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel zadowolony z pozycji rynkowej

Centertel zadowolony z pozycji rynkowej

WitekT 10 Sierpnia 2007 10:25

0 0

Zaprezentowane wyniki operatorów komórkowych osiągnięte w II kwartale jasno pokazują efektywność i celowość wprowadzenia marki Orange do Polski, która umacnia pozycję Centertela, jako lidera telefonii komórkowej, natomiast wielomilionowa kampania reklamowa sieci Play nie przyniosła zakładanych rezultatów - powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP.

Z danych oficjalnie prezentowanych przez operatorów i GUS wynika, że najwięcej klientów w Polsce ma Centertel - 13,056 mln - jednak różnice między pierwszym a trzecim operatorem (PTC) to zaledwie trochę ponad pół miliona. Szerzej o obrazie polskiego rynku telekomunikacyjnego pisaliśmy w tej wiadomości.




Cieszy nas, że dzięki najlepszej obsłudze klientów, wprowadzanym innowacyjnych usługom i produktom oraz synergii Grupy TP, możemy odnosić sukcesy na coraz bardziej konkurencyjnym rynku telefonii komórkowej w Polsce - dodał Kalinowski.

Najwięcej w I półroczu na reklamę wydał Polkomtel - 183,7 mln zł. Najmniej spośród operatorów komórkowych P4 - 65,6 mln zł. Szerzej o budżetach medialnych wszystkich operatorów pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 58
  • 0

    39.  2007-08-10 14:18:58

    Oni są zadowoleni z pozycji rynkowej a ja jestem zadowolony, że nie korzystam z ich usług:) Proste!

  • 0

    40. ~hmm  2007-08-10 14:27:20  host: gw-147-37.siec.alfa.pl

    Właściwie to nie jest to "kreatywna księgowość" formalnie nawet. Jest to po prostu zliczanie kart zgodnie z ich okresem ważności. Tylko że okres ich ważności jest grubo przesadzony.

  • 0

    41. ~ds  2007-08-10 14:28:27  host: 213.77.11.50

    @nimm(11) - i co z tego, ile nr ma dany operator? Jeśli nie masz tak, że większość połączeń masz do jednego z nich, ale rozkład masz w miarę równy, to nawet nie mając ani jednego nr w książce z Play i tak jest spora szansa, że będzie on najbardziej opłacalny. Ja np. tak właśnie mam.

  • 0

    42. ~hmm  2007-08-10 14:35:58  host: gw-147-37.siec.alfa.pl

    @jerry bzdury piszesz: po pierwsze w Erze nie można mieć aktywnego konta 36 miesięcy, okresy się sumują ale jest ograniczenie do roko bodajże. Po drugie PLAY nie zbankrutuje ponieważ już wkrótce uruchomi własną sieć w większych miastach . Musisz być w ORange skoro tak martwisz się o PLAY :) Po trzecie Orange może mieć rezerwy ale opinia o niej jest jedna: wystarczy spojrzeć na najnowszą ofertę LG KG130. Telefon klasy B2050 w ich ofercie mix za 199 zł na 24 miesiące.

  • 0

    43. ~hmm  2007-08-10 14:37:24  host: gw-147-37.siec.alfa.pl

    Jesteś klientem Orange ?? Masz wielu znajomych w Orange i opłaca Ci się korzystać z ich usług ?? WSPÓŁCZUJĘ. Masz zatem do wyboru kijowy telefon w "atrakcyjnej cenie". A jak masz fajny telefon to też współczuję - kupując w Orange musiałeś za niego nieźle przepłacić :D

  • 0

    44.  2007-08-10 15:22:25

    "i co z tego, ile nr ma dany operator? Jeśli nie masz tak, że większość połączeń masz do jednego z nich, ale rozkład masz w miarę równy, to nawet nie mając ani jednego nr w książce z Play i tak jest spora szansa, że będzie on najbardziej opłacalny. Ja np. tak właśnie mam." ciekawe w jaki sposób? Zakładając, że nie odbiersz połączeń (co jeszcze pogarsza wynik), mając najtańszy abonament płacisz 0,35 za min połączenia, a interconnect to 40 gr/min?

  • 0

    45. ~ds  2007-08-10 15:52:34  host: 213.77.11.50

    @44 1) mam prepaid, doładowanie 150+150 daje mi stawkę 'startową' 24,5gr/min 2) odbieram połączenia (stąd dalsza obniżka ceny za minutę) 3) interkonektu nie płacę ja, tylko operator, więc jego stawka nie ma dla mnie znaczenia 4) jeśli uważasz, że tym samym operator do mnie dopłaca - pozostaje mi się tylko cieszyć, że nie jest odwrotnie.

  • 0

    46. ~V  2007-08-10 16:22:06  host: hyp-net-74-242.lodz.msk.pl

    #32 @jerry - mnie bardziej od dziewczyn konkurencji pod salonami wkurza gdy widzę jakie bzdury wygadują rzecznicy oraz inne osoby reprezentujące wielką 3. Bo jeśli wciskają taki kit publicznie to ja, jako klient, obawiam się że w prywatnej rozmowie w salonie zostanę jeszcze bardziej otumaniony i zmanipulowany. I słusznie, bo takie praktyki są właśnie stosowane przez sprzedawców. Najprostszy przykład to tendencyjne, żeby nie powiedzieć wręcz - kłamliwe porównywanie ofert - o czym to już było jakiś czas temu na telepolis. Więc nie zagrywaj tymi dziewczynami pod salonami, bo to, w porównaniu do chwytów poniżej pasa stosowanych przez resztę, to zwykły pikuś.

  • 0

    47. ~V  2007-08-10 16:27:52  host: hyp-net-74-242.lodz.msk.pl

    jest takie jedno przysłowie "jak krowa dużo ryczy to mało mleka daje", w prostym przekładzie - im więcej Kalinowski usta otwiera, tym bardziej dochodzę do wniosku że orange traci grunt pod nogami.

  • 0

    48. ~zaczyna się  2007-08-10 18:41:03  host: bga11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    powoli, wielkimi krokami zbliża się okres w żniw dla operatorów a pomarańcza dostanie zadyszki m.in. przez PLAY. Jednej rzeczy brakuje tej sieci: zryczałtowanych numerów w obrębie play... Jeżeli to wprowadzą zacznie się wojna z korzyścią dla nas klientów

  • 0

    49. ~jerry  2007-08-10 18:43:38  host: mnich.koba.pl

    @hmm chciałbym Cię zmartwić bo nie stwierdziłem, że PLAY "zbankrutuje", to twój tok rozumowania, kiedy piszesz "już po Orange", poczytaj posty o interconecie... cena za minutę + vat przekracza stawkę za minutę połączenia w PLAY (podstawa + bonus), a oni jeszcze bulą za każdą minutę Polkomtelowi za wykorzystanie nadajników, a do tego prowadzą kampanię reklamową, dlatego mówię,że moga mieć kłopoty, a słuchawki to ja kupuje na allegro a nie u opów...

  • 0

    50. ~jerry  2007-08-10 18:47:18  host: mnich.koba.pl

    a że korzystam akurat z Orange to fakt, ale tylko z jednego względu... tu gdzie mieszkam mam tylko zasięg Orange, z Ery sms-y dochodzą po 5 godz. a Plusa szukałem pod lasem... 500m od domu, gdyby nie to już dawno przerzuciłbym numer do PLAY aby to P4 za mnie płaciło.

  • 0

    51. ~jerry  2007-08-10 18:58:09  host: mnich.koba.pl

    ~V jeśli chodzi o kwestie dziewczyn pod salonami to takie stwierdzenie pojawiło się u mnie po przeczytaniu kilku postów na konkurencyjnym portalu, więc to nie jest moja opinia, ja tam jestem za i myślę, że niedługo doczekamy się riposty, tylko tak jak ktoś stwierdził, w krótkim czasie zanim wejdziemy do salonu trzeba się będzie przebić przez miasteczko namiotów konkurencji...

  • 0

    52. ~q___r  2007-08-10 23:20:06  host: 4t162.softpro2.pl

    Witam, co do nie wyłączania kart prepaid przez Orange to się nie zgodzę. Już w kilka dnie po końcu okresu na przychodzące karta zostaje zdezaktywowana. Wiem coś o tym bo mam wgląd. A że karta jest aktywna rok od zakupu to inna kwestia.

  • 0

    53. ~  2007-08-18 06:16:13  host: acmr7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wszyscy jestescie debilami bedac w jakims tam plusie,erze czy orange w playu max 35gr za minute do WSZYSTKICH sieci a wy tego nie zrozumiecie bo jestescie zwyklymi frajerami ja teraz mam za darmo rozmowy a od nowego roku to na starterze orange to bede tylko odbieral polaczenia sa tez tansze rzeczy niz play ale wy tego nie zrozumiecie durnie

  • 0

    54. ~  2007-08-18 06:19:56  host: acmr7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeszcze jedno najwiekszymi frajerami sa ci z plusa-oni chyba maja niedorozwoj tkanki mozgowej 78 poza siec hehehe

  • 0

    55. ~ziomus  2007-08-18 15:37:23  host: apn-101-21.gprsbal.plusgsm.pl

    prawdą jest ze Orange zmienilo swoj cennik prepaid bo faktycznie traci grunt pod nogami. jednak 60gr za minute to jeszcze daleko do 49 w play. wiec jak narazie to wielka trojca operatorow nie pokazala nic ciekawego, zwlaszca ta nowa oferta simplusa- 60 gr za minute dopiero po 6 miesiacach- BEZ KOMENTARZA. jedyne co mają dobre te sieci to zasięg i rozne pakiety- bajery do wlasnej sieci. Jelsi play by cos takiego wprowadzil, np. sms za 1 grosz w play- to ja odrazu sie przepisuje razem z cala moją rodzinką:))

  • 0

    56. ~ziomus  2007-08-18 15:38:49  host: apn-101-21.gprsbal.plusgsm.pl

    i tak zapewne zrobiloby wielu, nie tylko ja

  • 0

    57. ~dejo  2007-08-19 00:37:55  host: nat2.tkk.pl

    nie wierzę, że to czytam. uszczypnijcie mnie.

  • 0

    58. ~dzodzo  2007-08-20 17:53:13  host: 34-pr2-9.acn.waw.pl

    co z tego jak z wyborem telefonow to jeszcze troche im brakuje do lidera jakim jest Era w tej dziedzinie, moga co najwyzej poszczycic sie zasiegiem, patrzylem sobie ostatnio na wszystkich operatorow i jakos Orange mnie nie zafascynowal swoja oferta.

Dodaj swoją opinię