Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel też rusza z HSPA+ na 900 MHz

Centertel też rusza z HSPA+ na 900 MHz

WitekT 5 Sierpnia 2013 13:18

15 2

Na wybranych obszarach Centertel uruchomił dostęp w technologii HSPA+ (do 21 Mb/s) na częstotliwości 900 MHz. Jest to sieć w modelu MOCN (ang. Multi Operator Core Network), uruchomiona razem z T-Mobile w ramach NetWorkS!

 

Zobacz: NetWorkS!: do końca roku połowa kraju w zasięgu HSPA+ na 900 MHz .




To istotne uzupełnienie zasięgu HSPA+ DC (do 42 Mb/s), który działa na UMTS2100. Na początek objęliśmy UMTS900 okolice Białegostoku, Elbląga, Ełku, Gorzowa, Krosna, Nowego Sącza, Olsztyna, Przemyśla, Rzeszowa, Szczecina, Tarnobrzega, Tarnowa i Zielonej Góry. Nasze plany są jednak znacznie ambitniejsze. Dzięki rozbudowie sieci i wykorzystaniu obu pasm UMTS, już za rok w zasięgu naszego szybkiego internetu znajdzie się aż 98,9% mieszkańców Polski - napisano na blogu Orange.

Zobacz: T-Mobile uruchomił komercyjnie UMTS900.

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: centertel | networks!

w sumie: 30
  • 1

    19. ~a  2013-08-05 15:01:21  host: ip-37-209-129-239.free.aero2.net.pl

    to teraz będą żale że UMTS900 zapchany, a GSM czysty :D to tylko/aż 5Mhz preferowane przez dwie sieci, ciasno...

  • -3

    20. ~Quakee  2013-08-05 15:07:16  host: user-109-243-186-251.play-internet.pl

    "to teraz będą żale że UMTS900 zapchany, a GSM czysty :D to tylko/aż 5Mhz preferowane przez dwie sieci, ciasno..." BUHAHAHUHAUH pozdrowienia dla innych użytkowników wiejskich, o zaludnieniu minimalnym, gdzie sieć działa z pełną prędkością all time bauuahuahu

  • 0

    22.  2013-08-05 15:33:36

    @muszynskij: To jest oczywiste, że każda z sieci musi się niezależnie pochwalić. Ale to że redaktorzy dają tytuł, że Centertel TEŻ (chodzi dokładnie o te jedno słówko) wystartował z 3G na 900MHz to jest trochę śmieszne.. Bo skoro pasmo jest uwspólnione to jak miał najpierw wystartować T-Mobile, a dopiero później Orange?

  • 0

    23. ~ola  2013-08-05 15:33:59  host: ip-37-209-158-122.free.aero2.net.pl

    P4 największym wygranym :) Własny UMTS900 + roaming Orange w tej technologi, ale się porobiło :)

  • 0

    24. ~spell  2013-08-05 15:35:20  host: tmo-100-147.customers.d1-online.com

    Tarnobrzegu nie Tarnobrzega http://www.aztekium.pl/przypadki.py?tekst=Tarnobrzeg&lang=pl

  • 0

    25.  2013-08-05 15:49:00

    @Quakee: Z jednej strony faktycznie może być zapchany UMTS900, ale pamiętajmy, że to jest pasmo pokryciowe, a do pojemności służy UMTS2100. Z moich obserwacji na Podhalu wynika, że 2100 ma wyższy priorytet niż 900 (ale też nie jest to przesadnie wysoki priorytet tak jak w Play z jego siecią macierzystą). Poza tym Centek i T-M nie mogli dać więcej niż te 4,2 MHz na UMTS - wówczas byłyby problemy z obsłużeniem GSM. Bardzo wiele osób po dziś dzień ma telefony działające tylko w 2G.

  • 2

    26. ~Jars  2013-08-05 15:49:09  host: 188.146.141.52.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    23. Taaa... szczególnie z najniższym priorytetem i limitem prędkości do 2 Mb/s :-)))

  • 0

    27. ~RWS  2013-08-05 15:51:25  host: v49-08.opera-mini.net

    @Pabloki. No jezeli Plus juz u Ciebie ma wszystko czyli HSPA+ na 900 MHz i HSPA+DC na 2100 i LTE oraz jak mniemam wszyztkich mieszkancow to co sie beda inni pchali. EDGE wystarczy dla przyjezdnych na kilka godzin czy nawet dni. U mnie za to na znacnie mniejszej wiosce w świetokrzyskim dziala HSPA+DC na razie

  • 0

    28. ~pabloki  2013-08-05 17:22:30  host: apn-95-41-45-147.dynamic.gprs.plus.pl

    @27 niby racja jednak chodzi o to ze plus zaczal dzialac>>> w sensie rozpoczecia inwestycji

  • 0

    29. ~pabloki  2013-08-05 17:30:08  host: apn-95-41-45-147.dynamic.gprs.plus.pl

    @27 sprostowanie : plus u mnie ma tylko u900 i lte 1800 oraz gsm 900. nie ma umts2100 bo to teren podmiejski. ucielo poprzedni post wiec chodzilo mi o to ze plus pozniej ropoczal inwestycje niz orange z t mobile zalozyli networks a mimo to udalo sie szybko i sprawnie wdrozyc technologie. lte mam na razie w fazie otymalizacji ale modem normalnie sie loguje do lte . Niestty testowalem to lte na modemie kolegi, chyba jednak wymienie sobie przy przedluzaniu.

  • 2

    30. ~HD  2013-08-05 18:13:20  host: 89-71-32-107.dynamic.chello.pl

    A ja jak zwykle pojade na urlop i trafie na te 1,1% nie pokryte zasięgiem...

  • 0

    31. ~  2013-08-05 18:51:44  host: V33-07.opera-mini.net

    15 No właśnie nie wykorzysta.

  • 0

    32. ~  2013-08-05 18:53:22  host: 93.154.130.194

    tarnobrzega ? WTF ?

  • 0

    33. ~magik  2013-08-05 19:39:18  host: dziekana-z-bie227201223077.c201.msk.pl

    Czy będzie w Solcu Zdroju lub okolicy w świętokrzyskim?

  • -1

    34. ~mirekb  2013-08-05 21:07:51  host: 93.154.166.55

    po tym co networks pokazal w powiecie kieleckim to juz nie mam pytan..czekam na uruchomienie stacji samego centka z u900/2100, pozwolenia są juz 3 mies tak wiec moze do konca roku sie uda..ciekawe co z aukcja na 0,8MHz?nic uke nie kmini?

  • 0

    35. ~  2013-08-05 21:16:28  host: apn-95-40-55-2.dynamic.gprs.plus.pl

    A w powiecie buskim od dziś rana śmiga HSPA+ , ale prędkości są kiepskie . Maks prędkość to góra 2-2,5Mb/s , ale lepsze to jak dotychczasowe EDGE .

  • 0

    36. ~zdzis  2013-08-05 21:35:17  host: apn-77-113-51-14.dynamic.gprs.plus.pl

    faktycznie umts 900 działa i nawet pleyowcy mogą z tego korzystac. sam sprawdzałem.

  • 0

    37. ~  2013-08-05 22:40:51  host: v56-02.opera-mini.net

    Od Chmielnika trasa do Morawicy UMTS900 trzyma cały czas A mam playa

  • 1

    38. ~walaw gietki  2013-08-05 23:08:48  host: public-gprs634037.centertel.pl

    u mnie zrobili te networks na 2100 w modemie lac 59400 orange zamraza sie ccaly czas, ping skacze jak nie wiem co, za to t-mobile z tego samego miejsca z.apierdala jak motorek 2x lepiej. plus ma 900 dziala srednio najwolniejszy download za to pingi najlepsze 30-35ms tmobile 80ms orange 100+ a play? play zasiegu nie ma hahaha

  • 0

    39. ~Frisler  2013-08-06 20:12:36  host: public-gprs669447.centertel.pl

    Mazury, pod Giżyckiem- tak to działa http://www.speedtest.net/my-result/2884822417 Jestem happy :) w końcu szybki net bezprzewodowy.

Dodaj swoją opinię