Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel sprzedał 47 mln zł długów swoich klientów

Centertel sprzedał 47 mln zł długów swoich klientów

WitekT 22 Marca 2010 16:07

0 0

Firma windykacyjna Kredyt Inkaso kupiła od Centertela wierzytelności jego klientów o wartości przekraczającej 47 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie giełdowym.

Kredyt Inkaso współpracuje w kwestii odzyskiwania długów z TP, Centertelem, Polkomtelem oraz PTC - z tą ostatnią najdłużej, bo od 8 lat. Od chwili rozpoczecia działalnosci operatorzy przysporzyli firmie 320 tys. spraw - pisze serwis rpkom.pl.




Jak podaje Kredyt Inkaso, cytowany przez serwis rpkom.pl, między kwietniem a październikiem 2009 roku polscy operatorzy telekomunikacyjni przedstawili do wykupu wierzytelności o nominalnej wartości 230 mln zł. W roku 2008 wartość wierzytelności telekomunikacyjnych wyniosła 355 mln zł.

Źródło tekstu: Kredyt Inkaso, rpkom.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2010-03-22 16:49:48  host: t14-02.opera-mini.net

    @Berdys. Wolałbyś osiłków z beysbolami w dłoniach. Poza tym to długi należy oddawać i nie ma problemu.

  • 1

    4. ~  2010-03-22 16:55:00  host: t15-14.opera-mini.net

    @3 mówimy tylko, co taka firma moze w polskich warunkach prawnych. Nic nie moze, poza oddzialywaniem psychologicznym. Wiadomo, ze nie nalezy doprowadzac do sytuacji, zeby miec niesplacone dlugi. Ale zadna firma z wyjatkiem komornika nie ma prawa wejsc do domu 'razem z drzwiami'

  • 1

    5. ~:))  2010-03-22 16:56:02  host: 94.254.143.177

    szkoda, że w tej informacji nie ma takich istotnych szczegółów, jak to czy każda faktura płacona z opóźnieniem jest (lub też nie jest) przekazywana do firmy windykacyjnej. Oraz ile jest zadłużeń przekazanych do windykacji z winy operatora (pewnie u nich jak i u innych operatorów istnieje zwyczaj wysyłania faktury po tygodniu od jej wystawienia, a wiadomo że termin płatności to 2 tygodnie, przed upływem których niewiele faktur dochodzi do odbiorcy)

  • 2

    6. ~  2010-03-22 17:01:11  host: t15-14.opera-mini.net

    Dlatego szczesliwi sa posiadacze prepaidów - im nigdy zadne relacje z firma windykacyjna nie groza :-) A reszta ma klopoty zazwyczaj na wlasne zyczenie. Niestety takie sa konsekwencje nieroztropnego brania telefonu za zlotówke, po czym zanoszenia go do komisu. Rachunki przychodza niezaleznie czy sie dzwoni czy tez nie. A potem koperty z napisem: dlug musi byc splacony :D

  • 1

    7. ~berdys  2010-03-22 17:17:20  host: dzs98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3* Na szczescie, u nas tak sie juz nie da. Chyba, ze zapozyczymy sie u prywatnej osoby- to osilki przed drzwiami sa calkiem mozliwym widokiem ;) Ja do dzisiaj uwazam, ze nie mam zadnego dlugu. Plus i formy windykacyjne widocznie tez tak mysla, bo jak dotad nie probowali nawet postepowania nakazowego-chociaz ja nie akceptuje dlugi ani rachunkunkow jaki mi wyslali- bo skladalem reklamacje a pozniej stanowczo odmowilem zaplaty rzekomego " dlugu" i poprosilem o jak najszybsze skierowanie sprawy na droge postepowania sadowego ;) BTW- dostalem niedawno wezwanie do zaplaty na allegro- zapomnialem zaplacic 10.25 PLN. Zawsze przeterminowywalem o 3 miechy- bo sie nie chcialo mi logowac zeby zapalcic jakies 12 zeta- a tak placilem calos- jakies 50- a teraz po mies przyslali- bylem w szoku :D

  • 0

    8.  2010-03-22 17:28:40

    2. - o czym Ty mówisz? co znaczy, ze ktoś się zlęknie? jeśli ktoś komuś jest winien pieniądze, to powinien je oddać chyba, nie? Samo Twoje podejście do sprawy całkowicie Cię dyskwalifikuje jako uczciwego człowieka ;-)

  • -2

    9.  2010-03-22 17:41:20

    w polsce to nie da się być uczciwym !

  • -1

    10.  2010-03-22 17:48:31

    Myślicie że firmy windykacyjne kupują długi po to by być w plecy??? Jeżeli ktoś nawet w minimalnych ilościach nie będzie spłacał sprawa idzie do sądu i do drzwi puka komornik który skasuje za ściągniecie nie jednokrotnie więcej niż wynosi dług.

  • 1

    11. ~  2010-03-22 18:23:29  host: t19-14.opera-mini.net

    @10 sprawa nie idzie do sadu, bo jak dluznik jest niewyplacalny /a skoro nie placi, to jest/, to koszty pracy komornika pokrywa wierzyciel. Wiec jak sa smieszne kwoty zaleglosci, to wierzycielowi nie oplaca sie z tym isc do sadu, bo kwoty i tak nie odzyska a jeszcze poniesie koszta. Po to wlasnie sa firmy windykacyjne - zeby sklaniac dluzników do placenia.

  • 1

    12. ~nick  2010-03-22 18:26:33  host: 188.33.104.236

    10. Btk_Tomas - firmy windykacyjne kupują długi za mały procent ich wartości więc jeżeli odzyskają (szacuję) max 10% sumy to i tak będą do przodu.

  • -3

    13. ~  2010-03-22 18:27:48  host: t19-14.opera-mini.net

    @wlo tak, jestem nieuczciwy. W tym kraju uczciwy czlowiek, to zazwyczaj tzw nieudacznik zyciowy, biedak lub bezdomny. Zeby zyc jak czlowiek /w tym kraju/ trzeba byc 'przebojowym', tzn zlodziejem, wyzyskiwaczem, cwaniakiem i kombinatorem. Zreszta przyklad idzie z samej góry. Pozdrawiam.

  • 1

    14. ~  2010-03-22 18:47:10  host: apn-95-40-41-116.dynamic.gprs.plus.pl

    telekomy (i nie tylko) sprzedaja te dlugi tylko dlatego zeby moc je wpisac w straty, i uwolnic rezerwy w bilensach, czysto ksiegowa operacja a sprzedaja za grosze...

  • -1

    15. ~  2010-03-22 20:18:20  host: t13-02.opera-mini.net

    @13. Dlatego nasz kraj zczeźnie bo coraz więcej ludzi myśli i postępuje tak lat ty. To naprawdę zaczyna robić się dziki kraj. Żeby było normalnie trzeba zacząć od siebie a nie patrzeć na innych i dopiero na końcu ja. Ale wiem że do ciebie to nie dociera. Pociesz się że nie jesteś odosobnionym przypadkiem w naszym kraju- a szkoda.

  • 1

    16. ~  2010-03-22 21:05:25  host: t01-09.opera-mini.net

    @15 wlasnie zaczalem od siebie: jestem zatwardzialym wrogiem abonamentów i posiadam pre paida. Dzieki temu nie zrobie dlugu. Bo jak bym zrobil, to wtedy pomógl by mi Provident, i gotówke dostal bym od reki /z oprocentowaniem 82%/

  • -2

    17. ~  2010-03-22 21:10:16  host: t01-09.opera-mini.net

    I konczac wywód, dlatego nie zyje w 'tym kraju', tylko w skandynawii, gdzie jest cywilizacja i resztki normalnosci.

  • 1

    18.  2010-03-22 21:30:06

    @17 - Wstyd mi za takich jak Ty "rodaków". Twoje wypowiedzi pozostawiam bez komentarza.

  • -1

    19. ~  2010-03-22 21:39:30  host: t04-12.opera-mini.net

    @18 czyz bys byl moze klientem Providenta? Bo tak haniebna firma moze miec sie dobrze tylko w polskim kraju, za przyzwoleniem katolickiej wiekszosci!

  • 1

    20. ~Ja.  2010-03-22 21:55:20  host: 82.160.51.168

    Do 10. Myślisz, że gdyby taki dług był łatwo ściągalny to jakikolwiek operator zgodziłby się go sprzedać za niewielki % wartości byle jakiej firmie windykacyjnej??? Chodzi o to, że te długi albo są przedawnione albo są nieściągalne. Dlatego operator je sprzedaje i pozbywa się problemu, a firma windykacyjna próbuje wszelkimi możliwymi sposobami tą kasę odzyskać. Jeżeli dłużnik jest w miarę rozgarnięty to firma windykacyjna może go co najwyżej pocałować w cztery litery. Zawsze można ją także oskarżyć o nękanie i podać do sądu, żądając odszkodowania.

  • -1

    21. ~  2010-03-23 17:25:22  host: 109.243.217.142

    19 provident nie jest ani drogi ani zly jak sie wie co sie bierze... kredyt splacany przez przelew jest w miare tani i latwo dostepny a jak taki łos jak Ty wezmie obsluge domowa to sie nie dziwie ze 50% musi dokladac dla fraglesa co przyjezdza i odbiera kasiore

  • 0

    22. ~malina222  2011-01-11 21:58:07  host: 89-77-163-31.dynamic.chello.pl

    witam własnie dostałam cos takiego na kwote około1200zł i odsetki 1000zł myslalam ze dostane zawału , pisalam do allegro i nic mam konto aktywne swoje i nic nie sprzedalam tylko kupuje jakim prawem dostalam taki list od tych justitia jakas kobieta mi powiedziala ze mam dlug podajac innz calkiem loging innej osoby nawet niewiem jakim prawem mam placic albo to mafia albo sama juz nie wiem powinni odpowiadac za amanie prawa i mienia przwatnego kara

Dodaj swoją opinię