Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel ściśle współracuje z GOPR w Beskidach

Centertel ściśle współracuje z GOPR w Beskidach

WitekT 23 Maja 2005 10:27

0 0

Centertel na mocy umowy podpisanej 11. kwietnia z Beskidzką Grupą GOPR umożliwia od początku maja br. wykorzystywanie usług mobilnych dostępnych w sieci Idea do szybszego i efektywniejszego ratowania zdrowia i życia ludzkiego podczas akcji ratowniczych GOPR w Beskidach.

Już w poprzednich latach podczas akcji GOPR niejednokrotnie efektywnie korzystano z możliwości wykorzystywania usług lokalizacyjnych w sieci Idea, dla szybszego określania rejonu poszukiwań zaginionych w górach osób. Jednym z takich przykładów była uwieńczona sukcesem akcja poszukiwania w 2004 r. grotołazów zaginionych w jaskini w okolicach Trzech Kopców.

Zdecydowaliśmy się - w przededniu nowego sezonu turystycznego sformalizować mającą miejsce dotychczas nieformalną współpracę z Beskidzką Grupa GOPR, aby jeszcze ułatwić i przyspieszyć nasze współdziałania dla ratowania ludzkiego życia i zdrowia podczas akcji ratowniczych – mówi Sławomir Wilk, Dyrektor Okręgu Katowice PTK Centertel – Dzięki temu umożliwiamy stałe wykorzystywanie nowoczesnych mobilnych usług lokalizacyjnych w sieci Idea podczas akcji ratowniczych GOPR w Beskidach, co z pewnością zwiększy szybkość i efektywność ich akcji - tak jak miało to m.in. miejsce w ubiegłym roku w rejonie Trzech Kopców". Na mocy porozumienia PTK Centertel oraz Grupa Beskidzka GOPR wybrały po trzy osoby na stałe dedykowane do współpracy. Na podstawie informacji o zagrożeniach napływających do Grupy Beskidzkiej GOPR, dokonywany jest ich przegląd pod kątem wyboru zdarzeń wymagających podjęcia akcji ratowania życia ludzkiego oraz potrzeb w zakresie danych telekomunikacyjnych z PTK Centertel pomocnych w prowadzeniu takiej akcji. Po wytypowaniu i weryfikacji zdarzeń wymagających wsparcia informacyjnego Grupa Beskidzka GOPR występuje z wnioskiem do PTK Centertel o udzielanie informacji pomocnych w akcji ratowania życia ludzkiego.

Wniosek przesyłany jest do PTK Centertel faksem lub zgłaszany telefonicznie, jedynie w wyjątkowych sytuacjach podyktowanych przebiegiem akcji. Wniosek zgłoszony telefonicznie wymaga potwierdzenia w formie pisemnej po zakończeniu akcji. Pracownik PTK Centertel odbierający wniosek o udostępnienie danych sprawdza czy przesłany jest z telefonu lub faksu wymienionego w instrukcji o współpracy. Wnioski o udostępnienie danych przesyłane z innych faksów lub telefonów nie będą realizowane. W celu uzyskania danych pomocnych w akcji ratowniczej pracownik Grupy Beskidzkiej GOPR wymieniony na liście. lub osoba przez niego upoważniona wypełnia formularz wniosku, podpisuje go i wysyła przy pomocy faksu do PTK Centertel. W sytuacjach spowodowanych przebiegiem akcji osoba wymieniona w załączniku nr 1 składa wniosek o udostępnienie danych dzwoniąc z telefonu wymienionego w załączniku na jeden z ustalonych wspólnie numerów telefonów.
Pracownicy PTK Centertel określają na podstawie przekazanego z Grupy Beskidzkiej GOPR numeru karty SIM poszukiwanych osób współrzędne geograficzne stacji bazowej, przez którą przeprowadzona została ostatnia komunikacja poszukiwanej osoby wraz z określeniem czasu (data i godzina), azymut sektora stacji bazowej wraz z określeniem zasięgu oraz przybliżoną odległość od określonej wcześniej stacji bazowej, o ile jest to możliwe i z dokładnością, na jaką pozwala technologia lokalizacyjna.

Zebrane dane wpisane są do ustalonego formularza udostępnienia danych i przesyłane na numer faksu Beskidzkiej Grupy GOPR. W wyjątkowych sytuacjach, podyktowanych przebiegiem akcji ratowniczej, zebrane dane mogą być przekazane na jeden z ustalonych telefonów ratowników GOPR.

Dane udostępnione przez PTK Centertel stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z 16. kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Dane mogą być wykorzystane wyłącznie do celów prowadzenia akcji ratowniczej i powinny być chronione przed dostępem osób nieuprawnionych. Grupa Beskidzka GOPR zobowiązuje się do postępowania z informacjami zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Zasady Ochrony Informacji W PTK Centertel, a także Ustawy Prawo Telekomunikacyjne.

Odpowiedzialność za prowadzenie akcji poszukiwawczej ciąży na Grupie Beskidzkiej GOPR. PTK Centertel nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne opóźnienia lub niepowodzenia akcji prowadzonej przez Grupę Beskidzką GOPR z wykorzystaniem przekazanych danych. Grupa Beskidzka GOPR zobowiązana jest do przekazania pisemnego oryginału wniosku o udostępnienie danych pocztą pod adres wskazany po zakończeniu akcji ratowniczej. Grupa Beskidzka GOPR zobowiązuje się do archiwizowania dokumentów i informacji otrzymanych od PTK Centertel przez okres 2 lat.

Źródło tekstu: Centertel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet