Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel przegrał z URTiP w sprawie przenośności

Centertel przegrał z URTiP w sprawie przenośności

WitekT 20 Października 2005 09:36

0 0

Centertel kwestionował przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie termin wprowadzeni a usługi przenoszenia numerów.

Zdaniem Centertela, była ona niewykonalna, bo URTiP powinien określić warunki techniczne współpracy między operatorami. Przydałaby się centralna baza danych o przenoszonych numerach, a URTiP powinien przygotować rozwiązania techniczne - przekonywała pełnomocnik spółki. Urząd replikował, że obowiązek zapewnienia usługi ciąży na operatorach i to oni powinni się dogadać w sprawie rozwiązań, zwłaszcza że zapewniali, iż wypracują je w ciągu 9 miesięcy.

Na razie możemy zapewnić, że przeniesiony numer będzie działał dla połączeń z innymi numerami Orange. Nie dajemy gwarancji co do innych sieci - mówiła prawniczka Centertela. Usługa przenoszenia numerów w sieci Orange będzie w pełni działać od 11. listopada.
WSA uznał, że termin wyznaczony przez URTiP był realny i zgodny z prawem. Obowiązek ciąży na operatorach, URTiP mógł, lecz nie musiał go zawiesić, decyzja była skonsultowana z operatorami, URTiP czekał na wyniki rozmów między nimi i ocenił przedstawione przez nich harmonogramy prac - wyliczała sędzia Izabela Głowacka-Klimas.

Gdyby WSA uchylił decyzję, spółka byłaby pewna, że uniknie surowych kar, którymi grozi URTiP za niedotrzymanie terminu. Co więcej, mogłaby się domagać odszkodowania za niezgodne z prawem rozstrzygnięcie administracyjne. Na razie może próbować odwołać się do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Podobny wyrok zapadł już w sprawie Polkomtela i PTC.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~pozor  2005-10-20 10:15:19  host: and182.internetdsl.tpnet.pl

  ...I BARDZO DOBRZE!!!
  W ostatnich dniach Orange dostarczyl mi wystarczajaco duzo nerwow. Jestem czlowiekiem piastujacym powazne stanowisko, za czym idzie rowniez odpowiedzialnosc i wieczny brak czasu. Jezeli moja siec komorkowa dodatkowo dostarcza mi stresu, to musze sie jej pozbyc. Szkoda mi tracic numeru, ale reaguje juz nerwowo na Orange. Ostatnio podczas zakupow w Tesco widzac logo Orange'a na wozkach sklepowych po prostu wyszedlem, bo nie moglem na nie patrzec.

 • 0

  2.  2005-10-20 11:36:43

  Zgadzam się z przedmówcą. ORANGE potrafi przysporzyć dużo stresu swoim klientom. Głupia migracja z prepaid do postpaid zajmuje im już prawie 2 tygodnie i dalej nie działa. Szczerze odradzam jakichkolwiek kontaktów z tym operatorem.

 • 0

  3. ~pitus  2005-10-20 12:14:42  host: 1.nat.ino.tvknet.pl

  a ja uwazam ze orange to dobra siec

 • 0

  4.  2005-10-20 12:31:48

  Haha, pierwsza dobra decyzja naszego wymiaru sprawiedliwości. Oby tak dalej!

 • 0

  5. ~pitus  2005-10-20 12:32:43  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

  Ciekawe ile Ci zapłacili za tę opinię;)

 • 0

  6.  2005-10-21 03:46:18

  A ja się dołączę i powiem tak : idea nie była na najwyższym poziomie a teraz Orange nie wiadomo czy nie jest na niższym

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet