Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel planuje wzrost przychodów powyżej 12% w 2004 r.

Centertel planuje wzrost przychodów powyżej 12% w 2004 r.

sirmark 15 Marca 2004 12:08

0 0

PTK Centertel Sp. z o.o., operator sieci Idea, planuje, że dynamika wzrostu jego przychodów w 2004 roku będzie wyższa niż prognozowany 12-procentowy wzrost całego rynku telefonii komórkowej, powiedział w poniedziałek Sławomir Skrodzki, prezes Centertela.

"Chcemy, by nasze przychody rosły szybciej niż średnia rynkowa, którą szacujemy na 12%" - powiedział Skrodzki dziennikarzom.

W 2003 roku operator miał 4.532 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 31%. W tym czasie rynek telefonii komórkowej wzrósł o 16,7% pod względem przychodów.

Centertel chce też poprawić swój wynik netto - w ubiegłym roku po raz pierwszy w swojej historii operator zanotował niewielki, roczny zysk netto na poziomie 23 mln zł.

"Chcielibyśmy się zbliżyć do poziomu 100 mln zł" - powiedział Skrodzki.
Prezentując w lutym wyniki za ub rok, prezes zapowiadał chęć osiągnięcia w tym roku trzycyfrowego wyniku netto.

Centertel zapowiada też dalszą poprawę marży EBITDA - w ubiegłym roku było to 30%. Skrodzki zaznaczył jednak, że najprawdopodobniej nie uda się utrzymać tempa z 2003 roku, kiedy to marża wzrosła o 9 pkt proc.

Operator na razie nie ujawnia, jaka będzie jego reakcja na nową markę wprowadzoną przez Polską Telefonię Cyfrową Sp z o.o. (PTC), operatora sieci Era, który wszedł w ubiegłym tygodniu na rynek z marką Heyah, adresowaną do młodych ludzi.

Na koniec 2003 roku liczba klientów sieci Idea wyniosła 5,7 mln wobec 4,5 mln osób rok wcześniej.

PTK Centertel należy w 66% do Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA), a w 34% - do France Telecom.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Play Internet?

Nowa oferta Play Internet

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet