Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel odwoła się od kary nałożonej przez UKE

Centertel odwoła się od kary nałożonej przez UKE

WitekT 4 Lipca 2006 12:27

0 0

Zarząd PTK Centertel, operatora sieci Orange z wielkim zaskoczeniem przyjął fakt nałożenia przez Prezesa UKE 29. czerwca kary finansowej w wysokości 5 milionów złotych za udzielenie niespójnych i nieprawdziwych informacji.

Zarząd PTK Centertel zamierza odwołać się od nałożonej kary, gdyż w jego ocenie jest ona niesłuszna oraz niewspółmiernie wysoka w stosunku do zaistniałej sytuacji, wynikającej ze zmiany standardów księgowych z PAS na IFRS.

Zarząd PTK Centertel stwierdził, że przekazując do Urzędu Komunikacji Elektronicznej dane operacyjne i finansowe zawsze przygotowuje je i przekazuje z zachowaniem najwyższej rzetelności i wiarygodności. Spółka w ramach przejścia z standardów PAS na IFRS była zmuszona zmienić sposób prezentacji wyników finansowych również w ujęciu historycznym. Wśród licznych danych finansowych i operacyjnych z lat 2002-2004 wystąpiły nieznaczne różnice w danych finansowych za rok 2002, wynikające z potrzeby utrzymania ciągłości porównań danych finansowych na życzenie UKE. Zasad tych nie reguluje szczegółowo obowiązujące Prawo Telekomunikacyjne, a PTK Centertel kierował się jedynie potrzebą wskazaną przez Regulatora.
Wszelkie dane przekazywane do UKE były w przeszłości i nadal są w pełni zgodne z kwartalnymi i rocznymi raportami przekazywanymi inwestorom, analitykom i mediom przez PTK Centertel - twierdzą przedstawiciele operatora. Ponadto dane przekazywane przez PTK Centertel są, w ocenie firmy, bardzo często i wnikliwie sprawdzane i audytowane ze względu na obecność Grupy TP na giełdach.

Ponadto PTK Centertel poinformował, że jest obecnie jedynym operatorem mobilnym w Polsce, który systematycznie prezentuje kwartalne dane operacyjne i finansowe. W ocenie spółki tak niewielka różnica w danych z 2002 rok nie powinna mieć zupełnie żadnego wpływu na obecną analizę konkurencyjności rynku. Zasadą działania PTK Centertel w ciągu już kilkunastoletniej działalności w Polsce jest skrupulatne przestrzeganie prawa polskiego i etyki biznesowej.

O karze nałożonej przez UKE pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Centertel     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~D@rio  2006-07-04 12:49:18  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

    Wiadomo bylo ze sie odwolaja. TP ciagle sie odwoluje. I niestety, albo nie placi albo zaplaci tylko czesc kary i rozdzial sie zamyka. Ja tylko wiem ze UKE albo UOKiK nagladajac kary nigdy sie nie myli...

  • 0

    2. ~D, Seba & Szrok  2006-07-04 18:00:45  host: abz82.internetdsl.tpnet.pl

    tak kurw* ... z wielkim zaskoczeniem... mnie to już tak wkurwi* niech się zajmą 'sobą' to by się skapnęli że wszystko źle robią do huj*

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet