Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel o postępowaniu antymonopolowym wszczętym przez UOKiK

Centertel o postępowaniu antymonopolowym wszczętym przez UOKiK

LuiN 24 Września 2010 13:22

0 0

Stanowisko PTK Centertel w sprawie wszczęcia przez UOKiK postępowania antymonopolowego związanego z usługą DVB-H.

PTK Centertel nie ustalał z innymi operatorami wspólnych działań, których celem miało być utrudnianie wprowadzenia usługi DVB-H w oparciu o ofertę spółki Info-TV-FM. Nie uczestniczyliśmy też w żadnym niezgodnym z prawem porozumieniu - napisał w oficjalnym stanowisku PTK Centertel.

Jak czytamy w komunikacie, Centertel wielokrotnie podkreślał, że biznesowa oferta spółki Info-FM-TV nie spełniała jego oczekiwań i na zaproponowanych warunkach operator nie mógł jej przyjąć, gdyż uruchomienie DVB-H musi opłacać się obu stronom.




Rzecznik Grupy TP określił usługę DVB-H jako biznesowo trudno opłacalną, zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy do czynienia z wieloma podmiotami, które mają uczestniczyć w jej świadczeniu. Z kolei producenci telefonów, którym nie zwracają się wydatki związane z rozwojem i produkcją aparatów wyposażonych w odbiorniki DVB-H, mają w ofercie jedynie pojedyncze, bardzo drogie modele, co dodatkowo oznacza wyższe koszty potencjalnego wdrażania usługi (rosnący poziom subsydiów).

O postępowaniu antymonopolowym wszczętym przez UOKiK szerzej przeczytać można w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Grupa TP     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2010-09-24 20:42:50

    Jest to trochę dziwne. I ta cała nagonka UKE na operatorów tak jak by ta telewizja była numerem jeden... Dziwi mnie dlaczego też wszyscy operatorzy mają się dostosować do jednej spółki... Widziałem artykuł o tym że będą kary. Najpierw niech udowodnią im że coś faktycznie jest nie tak.

  • 0

    10.  2010-09-24 20:49:19

    Czy ty nie rozumiesz? Nikogo kto ma plan na taką TV Mobilną nie chcą wpuścić na swe nadajniki. A sami nie zamierzają wprowadzić. Więc ktoś, coś musi działać, świat idzie z postępem.

  • 0

    11. ~Centertel - Orange?  2010-09-24 20:57:58  host: user-109-243-63-25.play-internet.pl

    Centertel to jest Orange czy inny operator telefonii komórkowej, bo nie wiem?

  • 0

    12. ~Krzysiek  2010-09-24 22:57:37  host: crb164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja to skomentuję w ten sposób: Wejdź my sobie do katalogu z telefonami i zobaczmy ile z nich obsługuje DVB-H . Zobaczmy sobie ostatnie hity typu "Desire HD"; "Galaxy S", "Milestone 2", "iPhone 4", "Nokia N8" i wiele innych ani jeden nie ma DVB-H i powiedzmy sobie szczerze, czy jest jakiś fajny telefon z DVB-H ? Podsumowując, 2 lata temu jeszcze nie wszystko było pewne jak się potoczy wszystko, ale dziś już wiadomo, że to jest jeden wielki niewypał, a UOKiK chce aby operatorzy finansowali rozwój trupa ... oczywiście z pieniędzy wyciągniętych od klientów, i zamiast inwestować w poprawę usług inwestowali w takie g.wno. Moim zdaniem tu powinien wkroczyć prokurator bo ktoś wykorzystuje publiczną instytucję do jakichś niezrozumiałych interesów, a korzyść konkretnej firmy - moim zdaniem zwykły nieuczciwy loobbing za publiczne pieniądze.

  • 0

    13. ~ala  2010-09-25 01:23:07  host: 93-181-162-129.as.kn.pl

    jedni na drugich chcieli zarobić i nie wyszło..

  • 0

    14. ~b  2010-09-25 01:26:27  host: user-188-33-111-234.play-internet.pl

    Może ktoś mi wytłumaczyć w jaki sposób tworzy się rzekomy masowy popyt na taką usługę? W domu lepiej oglądać tv na telewizorze lub na kompie. Podczas spaceru to ryzykowna sprawa, bo można w kogoś/w coś uderzyć. W tramwaju czy autobusie jakiś sens to ma. W pociągu nie będzie dało się korzystać przez zasięg ograniczony tylko do miast. Można pooglądać w parku, ale chodzić do parku pooglądać tv na małym wyświetlaczu? Pozostaje jeszcze praca, ale nie ma chyba wielu stanowisk pracy z takim luzem. Jak napisał poprzednik, sprawą powinien zająć się prokurator. Wygląda to na próbę wprowadzenia na siłę przez urząd państwowy niszowej i drogiej usługi na korzyść mało znanej prywatnej spółki.

  • 0

    15. ~Octopus  2010-09-25 01:37:33  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Telefony MyPhone są z tunerem TV

  • 0

    16.  2010-09-25 08:32:06

    usługa usługą, pewnie ktoś zwietrzył szansę zysku i się posypało, Orange tak jak można wyczytać w oświadczeniu nie działała z innymi operatorami i się teraz broni. Nie dziwię się, że nie chcą być źle postrzegani, zwłaszcza jak nic nie zrobili. Zastanawia mnie tylko jedno: kto odpowiada za ocenę całej sytuacji i oskarżenia. UKE, UOKiK?

  • 0

    17. ~Krzysiek  2010-09-25 09:39:50  host: caw21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 ale innym tunerem niż te o których tu mowa.

  • 0

    18. ~Octopus  2010-09-25 12:13:22  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Padają głosy "gdybym miał" - więc droga otwarta , najpierw niech zainteresowani zobaczą co oferuje taki sprzęt a następnie się zastanowią , czy taka oferta byłaby warta poniesienia kosztów. Kupiłem ów zabawkę i to naprawdę fajny gadżet- tv w telefonie , tylko ,że po godzinie oglądania bateria powiedziała -PA PA.. i umarła. Tak więc coś za coś. Jaki wniosek wyciągnąłem ? Bez baterii 2000 lub większej nie ma najmniejszego sensu wprowadzać to rozwiązanie do telefonów. Tak więc pierwsze ograniczenie - wielkość baterii. Natomiast uważam ,że tablety powinny mieć ów tuner. One mają wbudowaną potężną baterię ,gdzie korzystanie z TV było by racjonalne.

  • 0

    19. ~  2010-09-25 12:52:16  host: t01-04.opera-mini.net

    Ja mam myPhone i mam telewizję, wszędzie za darmo!!!

  • 0

    20. ~haveck  2010-09-25 12:56:13  host: chello089074230228.chello.pl

    Jak na mój gust, żeby rozpowszechnić usługę mobilnej tv, to trzeba włożyć w promocje bardzo dużo kasy, a zapewne dostawca usługi firma INFO-TV-FM chciała zrzucić to na w4, a wiadomo że im to także opłacać się musi. Do tego klienci musieliby zmieniać komórki, więc nie dziwię się, ze to nie wypaliło.

  • -1

    21.  2010-09-25 15:43:09

    @19 poki co masz ;) poczekaj az wylacza Tobie nadajnik analogowy w okolicy, o ile wczesniej telefon nie trafi na zlom. zeby w tym myphonie byl tuner dvb-t to jeszcze by bylo niezle, ale po tunerze dvb-t a'la pendrive na usb wiem, ze a) cholerstwo sie grzeje niemilosiernie b) pozera dosc spore zasoby energii jak na takie male urzadzonko - w telefonie gora godzina i po baterii.

  • 0

    22. ~lacoste  2010-09-26 13:35:53  host: nat0-waw.rtr.bait.pl

    InfoTVFm nie jest "mało znaczącą firmą". Zobaczcie sobie, kto za nią stoi. Można się lekko zdziwić...

  • 0

    23. ~major  2010-09-26 13:48:39  host: chello089077077015.chello.pl

    UOKiK i UKE do kontoli NIK. Zaangażowanie w interes firmy prywatnej jest zdumiewający. Nie wspomnę już o tym, że UKE nie wzięło pod uwagę opinii ekpertów przy tworzeniu przetargu dzieki czemu wygrała firma garazowa. Operatorzy prognozowali mniej wiecej takie koszty w całości przedsięwzięcia jak sobie teraz żąda Info-FM-TV od jednego opa!! SKANDAL ciekawe ile lat musi upłynąć za nim CBA "zapuka" do UKE i UOKiK w tej sprawie.

  • 0

    24. ~zenek  2010-09-26 13:55:43  host: 77-255-246-133.adsl.inetia.pl

    Też mnie to dziwi, sprawa jest dziwna że wszyscy operatorzy mają dostosować się do jednej spółki i do ich zasad. Na szczęście jeszcze w Polsce nie ma zapisów że firmy i spółki muszą inwestować w coś tylko dla idei urzędów.

  • 0

    25. ~Gość  2010-09-26 16:04:14  host: ip-89-174-40-24.multimo.pl

    Na rpkom jest wypowiedź prezes UKE. według niej "zbiorowa odmowa współpracy musi być sprawdzona" Obywatele! Firmy Zanim zdecydujecie się niekupić czegoś, co nie jest potrzebne, zastanócie się dwa razy! Jeśli okaża się że więcej osób/firm nie kupiło tego samego z tego samego powodu co wy, możecie zostać oskarżeni o spisek. Kupujcie wiec każdy bubel. Będziecie uboźsi, ale wolni od podejrzeń. Chyba, że za parę lat ktoś zarzuci wam niegospodarność i postawi zarzuty za wyrzucenie pieniędzy na coś niepotrzebnego:-)

  • 0

    26.  2010-09-26 17:38:44

    @25 dla mnie podejrzane jest to, że żaden z opów nie dogadał się ze spółką INFO - może to w tej spółce tkwi problem? Jeżeli jeden operator tylko się dogadał, to miałby od razu niszę na rynku i brak konkurencji, więc nawet jak sprzedażowo by nie wypadło, to chociaż wizerunkowo byłby na plus. W sumie mnie mobilna tv nie jest potrzebna, zżerałaby tylko baterię i na zakup bym się nie skusił.

  • 0

    27. ~Gość  2010-09-26 17:58:45  host: ip-89-174-40-24.multimo.pl

    @26 a po co komu nisza? Jaki profit przyniesie fakt, że jakaś firma jako jedyna na rynku oferuje coś, na co nie ma zapotrzebowania? Dlatego nie dziwi mnie, że wszystkie firmy się wypięły. W przeciwnym razie zastanowiłbym się nad stanem psychicznym zarządów :)

  • 0

    28. ~Michał  2010-09-28 18:17:01  host: 77-255-48-152.adsl.inetia.pl

    Info od samego początku budziło pewnego rodzaju kontrowersje bo wszyscy myśleli że częstotliwość i pozwolenia dostaną główni gracze. Do dziś pamiętam jak ludzi pisali i chwalili urząd za to że dał szanse tym innym nowym. Ja osobiście byłem od początku negatywnie nastawiony na Info, i jak widać miałem "nosa". Zbiorowa odmowa faktycznie była. Ani ani w sumie Plus ani Era ani Orange się nie dogadało nawet Play. Coś też musi być po stronie Info. Może mają twarde zasady i wszystko robią pod swoje i są wrogo nastawieni na negocjacje dlatego takie szopki są.

Dodaj swoją opinię