Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel o karze UKE za piractwo radiowe

Centertel o karze UKE za piractwo radiowe

WitekT 17 Lipca 2007 18:23

0 0

Centertel ubolewa, że UKE nie wziął pod uwagę długotrwałości procedur uzyskiwania pozwoleń radiowych przy nałożeniu dziś kary w wysokości 800 tys. zł za bezprawne nadawanie.

Szerzej o karze pisaliśmy w tej wiadomości.




Decyzja o nałożeniu kary i jej uzasadnienie pomija przyczyny opóźnień w uzyskiwaniu zezwoleń, którymi są wyjątkowo skomplikowane i długotrwałe procedury ich uzyskiwania. Problem jest na tyle istotny, że obecnie toczą się w Sejmie prace nad zmianami regulacji w tym zakresie. PTK Centertel, prowadząc działalność biznesową i konkurencyjną, spotyka się z tego rodzaju problemami. Niestety okoliczności te nie zostały uwzględnione - powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP.

Źródło tekstu: Centertel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21. ~  2007-07-17 21:50:26  host: w3cache2.icm.edu.pl

    I jeszcze to z ustawy Prawo telekomunikacyjne: Art. 143. 6. W przypadku częstotliwości radiowych, których przeznaczenie określono w Krajowej Tablicy Przeznaczeń Częstotliwości lub ustalono w planie zagospodarowania częstotliwości, decyzja powinna być podjęta w terminie 6 tygodni od dnia złożenia wniosku.

  • 0

    22.  2007-07-17 22:22:49

    panie K bylo bezprawne nadawanie? - bylo. wiec nie ma zmiluj... nawiasem mowiac dla was powinna byc specjalna taryfikacja kar mianowicie suma powina byc mnozona przez 5 albo nawet 6!

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2007-07-17 22:50:50  host: nat-go2.aster.pl

    Że też Witek nie pomylił się w tytule. O na u, skasować spację i będzie: Centertel ukarze UKE za piractwo radiowe.

  • 0

    24. ~noname  2007-07-17 22:58:57  host: eec207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze, że nie mam komórki od pirata :)

  • 0

    25. ~angelo  2007-07-17 23:14:47  host: nat-72.ghnet.pl

    Szkoda, że taka niska kara dla pirata - recydywisty. No tutaj, to chyba się już nie odwołają - chociaż znając żenujące zachowanie tej firmy, to wszystko możliwe. Odnośnie tłumaczenia buca kalinowskiego, to brak słów - jest żenujące i głupie do kwadratu

  • 0

    26. ~thomas  2007-07-17 23:24:48  host: enk36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak zwykle ponararzekać, obsmarować, a ze zrozumieniem przeczytać do końca to nikt nie potrafi, ciewkawe ilu z Was ma telefon działający w paśmie 450 MHz?, może Kalinoweski ma racje po prostu, a wielu z nas tego nie widzi, no ale w końcu prawo i sprawiedliwośc jest dla naszych

  • 0

    27. ~ukenamuniu  2007-07-17 23:32:10  host: nat-go2.aster.pl

    Nie jest tajemnicą, że w NMT/stacjonarnym jest sto kilkadziesiąt tysięcy abonentów w numeracji PSTN

  • 0

    28.  2007-07-17 23:35:05

    ~general - jeżeli jesteś włascicielem, to powinieneś ieć te dokumennty. Jeśli weszli bez Twojej zgody, to nie musisz z nimi nawet rozmawiać - do sądu od razu ;-) Czy taki słup wymaga pozwolenia na budowę? Jako linia pewnie? Więc jeśli zbudowali bez zgody strony, eśli organ wydał pozwolenie na budowę bez powiadomienia stron... Jest także podsawa do wnioskowania o naruszenie interesu strony i (tego nie wiem na pewno czy nastąpiło rażące naruszenie prawa) i stwierdzenie nieważności pozwolenia ;-)

  • 0

    29. ~angelo  2007-07-17 23:36:17  host: nat-72.ghnet.pl

    o tak, na pewno ten buc ma rację - racje tpsa, hehe. Jak można być tak naiwnym i myśleć, że chodzi o rację abonentów - chodzi wyłącznie o zysk tej pazernej francuskiej firmy

  • 0

    30.  2007-07-18 01:06:12

    general#12: ja Ci mogę tylko poradzić, żebyś zaczął używać "Caps Lock" :)

  • 0

    31.  2007-07-18 01:11:13

    general: A może kupiłeś tą działkę ze słupem? Jak kupowałeś "tanio" to słup nie przeszkadzał, jak chcesz się budować to słup przeszkadza?

  • 0

    32. ~empireus  2007-07-18 06:48:44  host: ema117.internetdsl.tpnet.pl

    general*** tepsa jaka jest, kazdy wie, ale uwazaj, bo mozesz sie srogo zawiesc, jesli myslisz, ze latwo kase wyciagniesz od tepsy. tepsa ma zasade, ze po prostu przed przekopaniem sie, lub postawieniem slupa zwyczajnie podpisuje umowe z wlascicielem gruntu. nawet jesli odkupiles taka dzialke ze slupem, to mozesz tepse teraz cmoknac w d... bo oni podpisali umowe z poprzednim wlascicielem dzialki na mozliwosc instalacji tego slupa i to jemu zaplacili/nie placili nic, ale umowe maja. Ty natomiast mozesz co najwyzej scigac poprzedniego wlasciciela, ale i w tym przypadku jesli nabywales dzialke ze slupem, to wiedziales co kupujesz.... ja tu widze kolejnego cwaniaka, ktory g...no wie a od razu morde drze ze ma racje. tepsa MA racje, rzadajac od Ciebie te dokumenty, bo rownie dobrze ja moge napisac skarge do tepsy o to, co robi ich slup na placu zygmunta etc... musisz sie wykazac, ze faktycznie jestes wlascicielem i dopiero wowczas bedzie z Toba rozmawial ktos kompetentny. jesli Ty jestes cepem i burakiem, to i Ciebie tak traktuja jak na to zaslugujesz. nieznajomosc prawa nie zobowiazuje Cie, do jego nieprzestrzegania, tak samo niechec do jakiejs instytucji nie zwalnia Cie do uprzejmosci wobec tych ludzi i poszanowania ich pracy

  • 0

    33. ~empireus  2007-07-18 06:58:19  host: ema117.internetdsl.tpnet.pl

    PS. bo zapomnialem ;) jesli faktycznie gdzies jest jakis slup bez umowy to jest to nieliczny przypadek (chociaz w to naprawde watpie), to nawet jesli zarzadasz oplaty za ten slup, to nie wolaj za duzo, bo przyjdzie tepsa i zwyczajnie albo ten slup postawi u sasiada, albo zrobi przekop. oni maja zasade, ze z cwaniakami nie gadaja i wola czasem przeplacic, ale takiego delikwenta naprawde olewaja jesli nie moga sie z nim dogadac... pamietaj tez o tym, ze jesli tepsa z twojej winy bedzie musiala przeniesc ten slup i gdy w trakcie tych przenosin ludzie na twojej ulicy beda odcieci od neta/telefonu, to wierz mi, ale to do ciebie beda mieli pretensje za pazernosc i za chamskosc, a nie do tepsy, bo nie u ciebie jedynego jest slup czy przekop...osobiscie to przerabialem, gdy nie chcialem sie zgodzic na przekop swiatlowodu na moim placu, ale gdy czesc sasiadow sie o tym dowiedziala i gdy uslyszeli, ze opozni to o kilka tyg. inwestycje, to zaczeli na mnie krzywo patrzec, wiec sie zgodzilem.... fakt, ze zrobili mi burdel przy plocie, ale po kilku latach zaroslo i dzis dalej zyje w zgodzie z sasiadami... a ty jak zaczniesz wojowac, to pozniej za kilka marnych groszy bedziesz odludkiem na osiedlu, bo nikt z takim burakiem nie bedzie chcial miec do czynienia.. jeszcze raz powtorze-tepsa zazwyczaj MA umowy o pozwolenie. ma tez plany zagospodarowania i ma te same mapki, ktore karze Ci dostarczyc. moze faktycznie jest gdzies niedopatrzenie, ale ja bym bardziej obstawial, ze to ty nie masz racji...

  • 0

    34. ~empireus  2007-07-18 07:08:20  host: ema117.internetdsl.tpnet.pl

    PPS. jeszcze mi sie przypomnialo ;) tepsa slusznie rzada od Ciebie wypisow z ksiag wieczystych, bo czasem jest tak, ze ktos mysli, ze jest wlascicielem danej dzialki, a pozniej okazuje sie, ze nim tak naprawde nie jest, bo w ksiegach wieczystych jest co innego ;) tak wiec ja bym Ci przede wszystkim radzil zbadac w ogole sam fakt, czy dzialka jest faktycznie Twoja, bo tepsa bez niczyjej zgody by ot tak sobie na ten teren nie weszla. tepsa po prostu udala sie po zgode na postawienie slupa do tej osoby, ktora widnieje w ksiedze wieczystej... zazwyczaj gmina takie info udostepnia ;) a pamietaj, ze z ksiegami wieczystymi sa takie jaja, ze bur...l w tepsie to przy tym wrecz wzor cnot porzadku ;)

  • 0

    35. ~poznaniak  2007-07-18 09:20:43  host: 213-238-104-112.adsl.inetia.pl

    I dobrze, że centertel został ukarany! Jak dzieciaki bawią się antenami itp. to są bezlitośnie ścigane. Ile razy prasa lokalna pisała o "operacjach PAR" (poprzedniczki URTiP) i wysokich karach jakie amatorzy dostawali. Teraz amatorszczyzna z Orangutana została pogoniona! Czyli sprawiedliwość dla dużych i małych!

  • 0

    36.  2007-07-18 11:07:10

    swietny tytul, piraci z Orange, po prostu powinni ksiazki zaczac pisac o tym jak malym kosztem zarobic!!! swoja droga niezly przekret... szkoda, ze autor nie pisze jak dlugo Orange wykorzystywal te uprawniena... bajki pisza: "uzasadnienie pomija przyczyny opóźnień w uzyskiwaniu zezwoleń"...

  • 0

    37. ~lia  2007-07-18 15:14:42  host: dpc244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sluchajcie dziwi mi to ze nikogo nie burzy ten fakt?! LUDZIE, akceptuje to??!!

  • 0

    38. ~r  2007-07-18 15:40:21  host: chello087207229190.chello.pl

    Centertel zachował się tu jak klasyczny złodziej. Bo kto rozporządza cudzym dobrem bez stosownych uprawnień jest tylko i wyłącznie złodziejem. Wszelkie tłumaczenia Kalinowskiego prócz, że są żenujące to moim zdaniem również całkowicie zbędne. Sprawa jest oczywista. Złodzieja powinna spotkać zasłużona kara.

  • 0

    39. ~Gerd  2007-07-18 17:48:25  host: proxy1.bsk.vectranet.pl

    Brawo panie Kalinowski!!! Pan to dopiero robi świetną minę do złej gry, a tłumaczenie PIERWSZA KLASA!!! Pracujemy bez wymaganych pozwoleń, bo tego wymaga działalność biznesowa!!! Super, złote usta!!!

  • 0

    40. ~ziom  2007-07-25 17:24:10  host: 213.25.189.50

    ten centertel to o kant dupu moża potułc

Dodaj swoją opinię