Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel niezainteresowany mobilnym systemem płatności mPay

Centertel niezainteresowany mobilnym systemem płatności mPay

WitekT 11 Września 2007 16:09

0 0

Dziś Polkomtel oficjalnie wprowadził - wraz z mPay - mobilne płatności. Centertel, znając oferowane przez mPay rozwiązanie, nie zdecydował się na jego wprowadzenie - choć nie wyklucza tego w przyszłości, jeżeli zyska ono jednak użytkowników.

Zgodnie ze światowymi trendami idziemy w kierunku rozwoju płatności poprzez telefony komórkowe na zasadach online. Z tego względu zaprezentowana oferta mPay i Polkomtela oceniamy jako krok wstecz do naszych rozwiązań i nie zakładamy zbytniej popularności tego - uciążliwego dla klientów rozwiązania - wymuszającego m.in. zamrożenie gotówki na specjalnym subkoncie - powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik prasowy Grupy TP.

Jak dodał Kalinowski, Centertel od kilku lat rozwija ofertę usług finansowo-bankowych we współpracy m.in. z BZ WBK i Lukas Bankiem. Jego zdaniem, w dobie powszechności elektronicznego pieniądza, kiedy każdy Polak może od reki otrzymać kartę kredytowa - i to nie posiadając nawet konta w danym banku - oferta mPaya i Plusa nie jest zbyt atrakcyjna i raczej niewygodna dla potencjalnych klientów.




Ponadto o słabości tego rozwiązania świadczy niezbyt duża siec sprzedaży - dodał Kalinowski.

Szerzej o wspólnej ofercie Plusa i mPay pisaliśmy w tej wiadmości. Co ciekawe, kod usług mPay jest dostępny z telefonów Orange, tak samo jak Play, choć system nie jest aktywny i nie umożliwia przeprowadzenia transakcji. Tylko z Ery kody mPay są niedostępne.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Henryk Kułakowski, prezes mPay, powiedział, że rozmowy z innymi, poza Polkomtelem, operatorami trwają, a kolejnego wdrożenia należy oczekiwać za kilka miesięcy.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~tatles  2007-09-11 16:19:57  host: apn-99-44.gprspla.plusgsm.pl

    Osobiscie wole miec dostep do jakiejs uslugi niz go nie miec. Bez wzgledu na to jak dana usluga jest dla mnie w danym momencie przydatna.

  • 0

    2. ~Chrome_TP  2007-09-11 16:25:02  host: 212.160.172.70

    Co niestety nie zmienia faktu że operatorowi taka usługa się po prostu musi opłacać - inaczej nie będzie on się w takie klocki bawił - proste jak ekonomia :P

  • 0

    3. ~  2007-09-11 16:25:07  host: seth.creativeteam.com.pl

    "[...] Zgodnie ze światowymi trendami idziemy w kierunku rozwoju płatności poprzez telefony kolorkowe na zasadach online [...]" Że co???

  • 0

    4. ~komar  2007-09-11 16:39:07  host: dxt91.internetdsl.tpnet.pl

    cały Centertel i jego złotousty rzecznik Kalinowski który jakoś musiał wytłumaczyć zacofanie swojej sieci na tym polu

  • 0

    5.  2007-09-11 16:43:28

    Ładnie - każdy Polak może dostać kartę kredytową od ręki :-) Nawet o tym nie wiedziałem ;) Ale Pan gada bajki !!!

  • 0

    6. ~Pawel  2007-09-11 16:51:45  host: 1.184.rev.mni.pl

    dobrze ze Play wkrotce wprowadzi mPay

  • 0

    7. ~r  2007-09-11 16:52:07  host: chello084010106085.chello.pl

    #3: no idą w kierunku. A że jest mało prawdopodobne, że dojdą to już inna para kaloszy. Ja tam idę na spacer do parku. W kierunku na Seszele :-D

  • 0

    8. ~Jacek  2007-09-11 16:54:05  host: nat-tar.aster.pl

    Paweł ale play zawsze bedzie juz tym drugim, to Plus jako pierwszy operator dał nam taka swietna usługe !

  • 0

    9. ~miniek  2007-09-11 17:17:48  host: h241-54.net.euron.pl

    orange szkoda szkoda bo usluga naprawde jest ciekawa no cuz... mam nadzieje ze zmieni sie zdanie centertela

  • 0

    10. ~Pawel  2007-09-11 17:52:42  host: 1.184.rev.mni.pl

    Jacek lepszy Rydz niz nic :P

  • 0

    11.  2007-09-11 17:56:09

    Granie na czekanie? Miałobyć w Orange od roku, Pakiet orange Free w Orange go? Jest? nie ma... a miało być. UMTS w Orange? Jest? Może i jest, ale jakie warunki ... ehh Niech się starają bo powoli tracą moje zaufanie...

  • 0

    12. ~radan  2007-09-11 18:03:25  host: 87-205-244-26.adsl.inetia.pl

    może i Centertel nie jest tym zainteresowany, nie wiadomo jaka jest prawda.W sumie ostatnio wprowadzili fajne usługi w tym telefanie granie na gadanie itp. wiec ciekawe jak bedzie naprawde z płatnościami mpay.ale telefan im się udał

  • 0

    13.  2007-09-11 20:40:17

    widex: gdzie? w Bydgoszczy, Szczecinie, Toruniu:)

  • 0

    14. ~hose  2007-09-11 22:25:45  host: 194.39.141.10

    Krok wstecz, kolejny błyskotliwy komentarz pana Kalinowskiego, gdzie te wasze rozwiązania w stosunku do których to Polkomtel cofa się wstecz?? Z tego co mi wiadomo na obecną chwilę nie posiadacie żadnego rozwiązania, więc każde rozwiązanie jest krokiem w przód w stosunku do Centertela.

Dodaj swoją opinię