Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel komentuje niedawny wyrok WSA

Centertel komentuje niedawny wyrok WSA

WitekT 19 Listopada 2006 20:24

0 0

Centertel twierdzi, że nie miał możliwości technicznych realizacji przenośności numerów prepaid od 9. lutego (nie zaś od 1. czerwca), kiedy to zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym i Kodeksem Cywilnym powstał taki obowiązek, dlatego firma złożyła do Prezesa UKE wniosek o zawieszenie realizacji tego uprawnienia do 1. czerwca - podał Centertel w komunikacie.

O wyroku WSA pisaliśmy w tej wiadomości.




Decyzją z 10. maja Prezes UKE odmówił zawieszenia obowiązku realizacji przez Centertel uprawnienia użytkowników prepaid do przenośności numerów do 1. czerwca. Decyzja ta została przez Prezesa UKE utrzymana decyzją z 19. lipca.

Od powyższej decyzji z 19. lipca, Centertel złożył skargę do WSA, która została oddalona wyrokiem WSA 16. listopada. W ustnym uzasadnieniu wydanego wyroku WSA stwierdził, że Centertel nie wykazał braku możliwości technicznych realizacji usługi od 9. lutego, natomiast nie stwierdził, że Prezes UKE prawidłowo ustalił, że istniała techniczna możliwość zachowania przez użytkownika telefonu prepaid swojego numeru telefonu przy zmianie operatora. Sąd uzasadniając ustnie wydany wyrok nie orzekł również, że Prezes UKE nie popełnił uchybień wydając decyzję o przenoszeniu numerów prepaid.

Źródło tekstu: Centertel     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~poznaniak  2006-11-19 22:21:34  host: 213-238-104-26.adsl.inetia.pl

    Jak sąd czy UKE postraszy karami to nagle możliwości techniczne pojawiają się :-) Cóż cały orangutan, aż dziw bierze, że ktoś z tego badziewia korzysta ;-)

  • 0

    2. ~issa  2006-11-19 22:29:51  host: baf236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Centertel sobie może twierdzić. Miał okazje wykazac to przed sądem , ale mu się nie udało. Jak mawiał mój dziadek - "Jeden twierdzi , że smierdzi , drugi przeciwnie , że pachnie przedziwnie." I tu coś śmierdzi , z tekstu nietrudno wywnioskować kto nawija makaron na uszy. Jacek - mniej hamburgerobajerów na codzień! ;-)

  • 0

    3. ~  2006-11-19 23:02:24  host: prosie20-1.aster.pl

    Jacek - mniej hamburgerobajerów na codzień! ;-) - raczej Jarek ;-)

  • 0

    4. ~  2006-11-19 23:22:34  host: p10-09.opera-mini.net

    Myslalem o Jacku Kalinowskim , zlotych ustach Grupy TP. Sam szczypiorem nie jestem , ale Jacek! Boj sie Boga! Przyszlosc jest jasna , mniej kalorii! :-D Moc i potega Grupy TP ktora utozsamia , ma swe granice:-D

  • 0

    5. ~mike278  2006-11-20 00:05:47  host: p02-09.opera-mini.net

    poznaniak. korzystam. z prostego powodu. mam tam najtaniej przy moim profilu korzystania z telefonu.

  • 0

    6. ~Ja  2006-11-20 01:42:48  host: abjy155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To w końcu można przenieść numer z Orange na kartę do innego operatora czy nie można ? bo już świra można dostać od tego co wyprawiają operatorzy.

  • 0

    7. ~  2006-11-20 03:17:20  host: 149.9.0.57

    Głupie to orangutany francuskie :-/

  • 0

    8. ~PingPong  2006-11-20 07:32:44  host: 193.111.174.150

    Pamiętam z matmy takie powiedzonko: Pitagoras twierdzi, że gnojówka śmierdzi, a Tales dowodzi, że to nic nie szkodzi. HyHy. To tak na wesoło trochu w nowym dzionku... A co do meritum z tym przenoszeniem. Trza w ORANGE zarejestrować oficjalnie se pre-paida którego chce się przenieść a u docelowego OP-a załatwić jakieś pełnomocnictwo co by reszty nowy OP dopilnował. Jakieś opłaty są pono, cuś ok. 61 zł + znaczek skarbowy ale mogę się mylić. Op-a pytać w razie czego. W każdym razie można sie przenościć tam i z powrotem jak ktoś lubi. Hy Hy. Bye Bye łącznościowcy.

  • 0

    9. ~  2006-11-20 11:28:31  host: w3cache2.icm.edu.pl

    Czy Pan Witkowski (pozdrowienia!) zauważył już nowy cennik połączeń do sieci ruchomych w &ftp ?

  • 0

    10. ~PLANET  2006-11-20 11:39:16  host: gprs10.orange.pl

    Witam! Dzisiaj (dzien przed premiera :> ) dzwonilem do GTSu i WRESZCIE dowiedzialem sie FINALNYCH cen modemow - sa dwie opcje - zwykly z jednym portem ethernetowym, oraz 'rozszerzony' z czterami portami (np. pod IP phone :> ) i WiFi (czyli to, co tygryski lubia najbardziej ;) - innych nie ma i raczej nie bedzie. Co do cen... przy umowie na 2 lata - czyli jak w DSL TP - modem zwykly kosztuje tyle samo (1 netto), a rozszerzony prawie tyle samo (199 netto GTS vs 201 netto TP, roznica wrecz zabojcza ;>). Natomiast w przypadku umowy na rok, cena modemu zwyklego wynosi 299 netto (364,78 brutto), a rozszerzonego - 399 netto (486,78 brutto). Reasumujac - spodziewalem sie lepszych cen, biorac pod uwage ze to i tak jest dzierzawa i wlasnosc GTSu koniec koncow i i tak to potem 3ba oddac :P A tego typu cen chyba nie reguluje umowa ramowa od UKE, hę ? :P Pozdrowienia 4 all :)

  • 0

    11. ~PLANET  2006-11-20 11:44:45  host: gprs10.orange.pl

    Aha i jeszcze jedna sprawa... poniewaz jest to zafiskowana umowa ramowa z TP o BSA (bitstream access), to - niestety - nie da sie zwiekszyc uploadu poza 256 kb/s. A poniewaz pakiet 512/128 ustalono, ze ma miec taki a nie inny upload, to tam TEZ sie nie da w efekcie zmienic uploadu. No coz... na cos 3ba sie zdecydowac :D

  • 0