Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel i PTC mocniej podzielą się sieciami?

Centertel i PTC mocniej podzielą się sieciami?

Q! 17 Kwietnia 2011 11:28

0 0
France Telecom oraz Deutsche Telekom podzielą się swoimi sieciami w Polsce, Austrii i Rumunii. Pozwoli im to na zmniejszenie kosztów operacyjnych i inwestycji o 650 mln euro - informuje agencja Reuters.

Oprócz oszczędności operacyjnych oraz inwestycji, umowa ma pozwolić na jeszcze bardziej korzystne finansowo zakupy elementów sieci oraz samych telefonów. Jednak w tym przypadku nie podano wielkości ewentualnych oszczędności.

Obydwie sieci odmówiły komentarza na temat porozumienia nazwanego Project Victory. Oficjalna informacja na ten temat ma zostać podana w najbliższy poniedziałek - 18. kwietnia - w Londynie.


Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    23.  2011-04-17 14:48:57

    Paradoksalnie skorzystają na tym najbardziej klienci Orange, gdyż BTS-y Ery, chociaż mniej liczne, to przejmą znaczną część ruchu, ciągle zatkanego Centertela. Idealną sprawą byłby wzajemny roaming wewnętrzny WSZYSTKICH operatorów, ale to raczej marzenia ściętej głowy.

  • 0

    24. ~  2011-04-17 15:38:25  host: z33-08.opera-mini.net

    @toms. Korzystam z Orange już ponad 10 lat w 80 tys mieście często też jestem na wsi i nie pamiętam żebym kiedykolwiek miał problemy z rozmowami w Orange. Miałem karty wszystkich operatorów i parę razy zdarzyło mi się że rozmowa została przerwana w Erze właśnie.

  • -2

    25. ~  2011-04-17 16:34:44  host: user-188-33-73-229.play-internet.pl

    Proces ten nie ma na celu wzrostu jakości usług i zasięgu, a poprostu wyłączenie wielu nadajników w celu spadku kosztów, co poskutkuje rownież przeciazeniem pozostałych a wiec i spadkiem jakości usług ;p

  • 1

    26.  2011-04-17 17:02:32

    24- zanim przeszedłem do Play, korzystałem równolegle z Ery i Orange. Zawsze jakość rozmów w Erze była najlepsza. Orange, zwłaszcza w większych skupiskach, nie wyrabiało. I mówię to, w oparciu o własne doświadczenia, a nie, żebym miał coś do Centka.

  • 1

    27. ~  2011-04-17 17:07:50  host: z33-08.opera-mini.net

    @25. To zależy. Jeżeli nawet zmniejszą liczbę stacji o 30% tam gdzie jest ta sama lokalizacja a na każdej które zostaną będzie zasięg i pasmo każdej z sieci to zasięg się bardzo poprawi a oszczędności będą i to duże. To wszystko zależy od tego jak to technicznie będzie rozwiązane.

  • 0

    28. ~  2011-04-17 17:25:05  host: z33-08.opera-mini.net

    @toms. Nie piszę że jesteś nie obiektywny tylko że ja miałem zupełnie inne obserwacje. Też nie mam nic do PTC. Nawet powiem że to Era ma full prepaid z usługami dodanymi których nie ma w prepaid Orange. Sumowanie ważności konta czy chociażby zamrażanie konta po utracie ważności na wychodzące. Tego nie ma w Orange a przydałoby się.

  • 0

    29. ~Tonka  2011-04-17 17:26:22  host: host-89-231-186-244.dynamic.mm.pl

    No musza cos wymyslic bo siec centertela juz jest zapchana na maxa a transmisja danych jest przyszloscia sieci.

  • -1

    31. ~  2011-04-17 17:42:18  host: wapgw1.wapgw.era.pl

    no to zobaczymy jak to t i orange wyjdzie.np roaming data w 2/3 g obu mno na net.wszystko wszedzie.moze kiedys?na 2012?mirekb

  • -1

    32. ~  2011-04-17 17:57:24  host: z32-11.opera-mini.net

    Obie firmy częściowo chcą się połączyć,a są to duże sieci,Komisja Europejska nie ma nic na przeciw?Bogaci rządzą?

  • 0

    35.  2011-04-17 19:06:08

    33, a ja mam nadzieję, że skasują post off topic, ale 34. Twój jest odpowiedzią na pytanie. Co do tematu. Dobra decyzja. Tam gdzie był zasięg tylko jednego opa klienci będą mieli wybór drugiego. A w większych centrale nie wyrobią (bo usunie się "niepotrzebne" nadajniki) :) I o to chodzi :)

  • 0

    36. ~berdys  2011-04-17 22:14:15  host: ip-94-42-39-23.multimo.pl

    fakt, ze Orange ma niezłe zasięgi 3G nawet powoli w małych miastach ( do 30 tys ). Era i Plus w większości może pomarzyć o zasiegu. Oczywiscie Play tez sie stara- czasem im nie wyjdzie, ale coz....

  • 1

    37.  2011-04-17 22:33:23

    Kto chce mieć najlepszy zasięg jaki w tej chwili można mieć niech wybierze Cyfrowy Polsat. Ja mam nawet paszport polsatu dzięki któremu można za darmo wchodzić do filharmoni.

  • -2

    38. ~naiwni  2011-04-17 23:06:50  host: 87-206-150-176.dynamic.chello.pl

    jestescie naiwni myslac ze klient zyska, tam gdzie sie beda naajniki pokrywac to beda BTSy wysinac, i Ci mieli najslabszy zasieg, a nie ma 2giego BTSa w okoicy moga stracic zasieg wogóle

  • 0

    39. ~kris  2011-04-17 23:47:50  host: user-46-113-155-242.play-internet.pl

    38. Choć musiałem się wczytać ostro aby coś zrozumieć to jest w tym trochę racji. Po co utrzymywać 1000 nadajników skoro można 500. "Pozwoli im to na zmniejszenie kosztów operacyjnych i inwestycji "

  • 0

    40. ~es  2011-04-18 06:47:57  host: host-94-231-55-243.ip.jarsat.pl

    France Telecom, Deutsche Telecom... A jak tam Poland Telecom?

  • 0

    41. ~Zenon  2011-04-18 08:50:01  host: petersha.gotadsl.co.uk

    Panie i Panowie, jesli to nastapi to prosze Was zapomnijcie o wewnetrznym roamingu w sici 3g. W Anglii polaczylo sie Orange i TMobile i co ?? Mozna korzystac z tych sieci zamiennie ale tylko w 2g tak wiec ...

  • 0

    42. ~  2011-04-18 09:33:59  host: z24-08.opera-mini.net

    e to jak tylko na 2G działa to lipa. Ja już mogę się logować z karty Orange do Ery

  • 0

    43. ~xxl  2011-04-18 14:44:33  host: b14.idd.net.pl

    25@ łoś jesteś jeśli tak sądzisz, przecież obi sieci i tak muszą inwestować czyli budować nowe stację a tak zniknie sporo białych plam i będzie większy zasięg 3g albo jak woli play 4g:P

  • 0

    44. ~ohąż  2011-04-18 18:51:21  host: nat167.ap-media.pl

    @42 już możesz? To dlaczego ja nie mogę?

  • 0

    45. ~tello  2011-04-18 23:45:35  host: acsy184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jedna infrastruktura będzie musiała wyżywić 2 zarządy. Może być ciężko...

Dodaj swoją opinię