Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel: dane GUS-u wydają się być mało wiarygodne

Centertel: dane GUS-u wydają się być mało wiarygodne

WitekT 26 Października 2006 15:47

0 0

Centertelowi nie podobają się wyliczenia ilości kart SIM obsługiwanych przez poszczególnych operatorów na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego.



Wyliczenia, z których wynika, że na miejsce lidera wróciła Era, na jeden kwartał zdetronizowana przez Orange, prezentowaliśmy w tej wiadomości.




Niestety, obecnie w Polsce tylko dwóch operatorów komórkowych - PTK Centertel i Polkomtel - podaje przejrzyste i realne dane operacyjne i finansowe. Trzeci operator - PTC - nie podaje żadnych danych od 2005 roku, w związku z tym faktem trudno odnosić się jedynie do liczby klientów nie znając przychodów, ARPU, MoU czy splitu użytkownikow - powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik Grupy TP.

Tak duża różnica pozyskanych nowych klientów w III kwartale (ok. 600 tys. Orange i Plus, a aż 1 mln Era) nie wydaje się wiarygodna i daje wiele do myślenia. Centertel jest bardzo zadowolony z wyników uzyskanych w III kwartale i nawet podwyższył prognozy uzyskania 12 mln klientów na koniec roku (wcześniej było to 11,5 mln) - dodał Kalinowski.

Źródło tekstu: Centertel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5. ~getITright  2006-10-26 17:22:11  host: chello087206200186.chello.pl

    błaahahaa ale się obśmiałem, dane nie wiarygodne ??? a co ?! może bardziej wiarygodne od GUSu są dane TP SA ?!? ocipieli w tym orange :D a era nie podaje danych bo nie musi, polkomtel i TP są na GPW więc muszą, ale z prostej matematyki wychodzi ile ma era

  • 0

    6. ~dt  2006-10-26 17:37:08  host: wap.plusgsm.pl

    Tylko Orange jest na gpw przez grupe Tp. Udzialowcy Plusa sa notowani na gieldzie. To jest troche dziwne bo faktycznie era kiedys podawala wyniki a od 2005 przestali. Dziwne nie? Inni moga, oni nie. Juz raz bylo zamieszanie z 11mln Ptc co okazalo sie bledem w obliczeniach. Jak jest teraz? Czemu Ptc nie wyda oficjalnego komunikatu?

  • 0

    7.  2006-10-26 17:50:07

    No jasne że mu się nie podoba że stracił pierwsze miejsce... przemeQ - Orange wcale nie jest najlepsze, tp również.

  • 0

    8. ~getITright  2006-10-26 18:00:37  host: chello087206200186.chello.pl

    @dt - to nie do końca tak, grupa TP jest na giełdzie, a częścią grupy TP jest orange, polkomtel też jest na giełdzie, natomiast PTC nie, w związku z czym nie musi ogłaszać swoich wyników i być w pełni transparentną, natomiast spółki notowane na GPW muszą być transparentne. Czy dziwne ? w sumie tak, aczkolwiek wiele firm nie notowanych na giełdzie nie podaje żadnych danych na swój temat, dziwne jest to że do 2005 podawali a potem przestali... co do błędu, to błędem w czyich obliczeniach ? GUSu ??? A czemu nie wyda komunikatu ? a czemu by miała wydawać, nie musi się przed nikim tłumaczyć, GUS opublikował swoje dane, z obliczeń wynika że era jest znowu pierwsza i tyle, poco tu oświadczenie ? pozatym myślę że różnice między 1, a 2 opem są tak niewielkie, że zaraz się to może zmienić, więc era by się ośmieszyła wydając teraz oświadczenie że jest znowu liderem, a potem się okaże że za 3 misiące znowu nie jest, już orange się tak ośmieszyło...

  • 0

    9. ~wlo  2006-10-26 18:23:52  host: ano200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dokładnie ;-) Nie bardzo mnie to obchodzi akurat ten aspekt konkurencji operatorów, ale przyznać trzeba, że Era od 2004 roku nawet nie podaje danych. O ile do 3 kwartału można było cokolwiek sobie z raportów policzyć (np. spadek ilości netto obsługiwanych abonamentowych aktywacji) to już nie dali raporu rocznego za 2004 r. Taki nagły przyros aktywacji trudno faktycznie wytłumaczyć. N nie zmienili oferty taryfowej żeby być lepszym od konkurencji, jedynie promocje i TT, także promocje w TT.

  • 0

    10. ~siwy256  2006-10-26 18:28:50  host: auc201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale się Orange ciska. Dla mnie była raczej dziwna wiadomość o tym, że Era została przeskoczona pod względem liczby kart przez Orange. Przecież wystarczy spojrzeć na aktualną ich ofertę – po prostu dno. Z moich znajomych w ostatnim półroczu trzy osoby z Plusa i dwie z Orange przeszły na Erę. Tylko jedna została w Plusie. Dlaczego? Lepsze telefony i więcej minut. Co prawda obecna promocja w Erze na 10lat jest gorsza od poprzedniej ale i tak jest lepsza i bardziej przejrzysta niż u konkurencji.

  • 0

    11. ~mirekb  2006-10-26 18:31:22  host: 212.2.99.41

    to moze nasza kochana3z robi tak zeby wszyscy poznali prawde:będzie podawac tylko klientow abo i mix(bo ci sa pewnie zwiazani cyrografem od12 do42miesiecy) a prepaid będzie podawala kwartalnie i tylko sumowala kwartalne wyniki abo,mis+prepaid.dodajac do tego ze"sredni czas zycia "prepaida w Polsce to (jak pisalo kiedys na telepolis 8miesiecy;-))-osobiscie mysle ze kolo 4miesiecy,aleniech na ich korzysc będzie,to wychodzi ze mamy 24mln aktywnych numerow a reszta to prepaidy,czasowo aktywne.dodajmy ze naszej3 na ręke jest wieksza liczba aktywnych nr bo uzyskuja od wierzycieli kase na konserwacje sieci i inne(to pewne)wiec kiedy rzeczywista liczba aktywnych uzytkownikow jest mniejsza managerowie operuja reszta kasy tak zeby byc liderem czego jestesmy swiadkami..pozdr

  • 0

    12. ~ptok  2006-10-26 19:04:33  host: chello062179028189.chello.pl

    A o co się tak obrażać? Menedżerowie z orange, boją się że żabojady złoją im dupę za utratę palmy pierwszeństwa? Czy to po prostu cholerna megalomania, czy jakiś rodzaj narcyzmu? Raz na wozie, raz pod wozem. TAKIE ŻYCIE!!!!

  • 0

    13. ~er  2006-10-26 19:26:47  host: inet20908-1.eranet.pl

    smieszni sa w tym calym centertelu! jeszcze niedawno po 2Q chwalili sie ze sa No1 i tez opierali sie na danych operatorow i GUS bo innych nie bylo, a dzis te same kryteria wyliczen podwazaja! Normalnie zednada! Niech sie wezmie Centek do roboty i te barany z zarzadu to moze beda na czele a na razie to nie zasluguja ze swoja beznadziejna oferta i cala nedzna infrastruktura sieci.

  • 0

    14. ~dt  2006-10-26 20:30:56  host: wap.plusgsm.pl

    Get- polkomtel nie jest notowany na gieldzie. Sa tylko jego udzialowcy. Co do orange to tak jak napisales. Dziwi mnie ogolne podejscie Ptc. Wczesniej podawali wyniki, teraz juz nie. Nie ma sie juz czym chwalic? Teraz gdy t-mob. Przejelo ere znow zaczna publikowac raporty bo chyba t jest notowany na jakiejs gieldzie?

  • 0

    15. ~siwy256  2006-10-26 20:56:55  host: auc201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale się Orange ciska. Dla mnie była raczej dziwna wiadomość o tym, że Era została przeskoczona pod względem liczby kart przez Orange. Przecież wystarczy spojrzeć na aktualną ich ofertę – po prostu dno. Z moich znajomych w ostatnim półroczu trzy osoby z Plusa i dwie z Orange przeszły na Erę. Tylko jedna została w Plusie. Dlaczego? Lepsze telefony i więcej minut. Co prawda obecna promocja w Erze na 10lat jest gorsza od poprzedniej ale i tak jest lepsza i bardziej przejrzysta niż u konkurencji.

  • 0

    16. ~Hannibal  2006-10-26 21:08:56  host: asm245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wg. mnie nie jest ważne, że Orange się "rzuca". To dla nich jest ważny chwyt marketingowy. Najważniejsze jest to w tym na jakiej podstawie GUS wylicza liczbę abonentów? Jest wiarygodny? Skoro sami operatorzy mogą mataczyć w ilości abonentów ze względu na "różną matematykę" obliczania swoich kart SIM. I teraz gdyby PTC podało liczby to można byłoby to porównać z GUS-em. A tak lipa, liczenie czegoś z różnych założeń... Bezsensu!!!

  • 0

    17.  2006-10-26 22:09:31

    Hannibal - jak bys wiecej ze scislych przedmiotow sie wyedukowal to wiedzialbys ze pewnych rzeczy (zwlaszcza z fizyki i elektrotechiniki) nie da sie bez pewnych zalozen i uproszczen policzyc :) A tak szczerze to troche dziwny jest ten przyrost aktywacji w Erze. Ale nie znaczy niemozliwy! A jesli chodzi o Orange to mysle ze GUS sie nie myli jesli chodzi o ich aktywacje, bo ich oferta jest w niektorych wypadkach zenujaca i nic dziwnego ze ludzie nie chca przeplacac. Moim zdaniem Orange ma chyba pretensje tak naprawde dlatego ze Plus wiecej od nich zagarnal. PS. Era jakas nie plakala i nie skarzyla sie po tym jak poprzedni raport opublikowali... Chyba troche inna kultura jednak...

  • 0

    18. ~  2006-10-26 22:23:39  host: dpg55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak sadze, ze to duzow Wam wyjasni: http://www.fkn.pl/news/id__18700/

  • 0

    19. ~Zico  2006-10-26 22:24:56  host: 213.158.194.228

    Zgadzam sie z Toba Ptok-w Centertelu boja sie,ze oberwie im sie za to od zabojadow. Powiedzmy sobie jednak szczerze: z czym ten orange chcial byc liderem? Z ta drozyzna???!!! Przeciez byloby to niesprawiedliwe. Odnosnie podawania wynikow przez operatorow to nie dziwie sie PTC, ze ich nie podaja. A niby po co mieliby to robic skoro wyrecza ich w tym GUS. Poza tym juz to widze jak w Centertelu grzmieliby na PTC, a tak to podwazaja wyniki GUSU i jeszcze bardziej sie tym osmieszaja. ERA jest w naprawde komfortowej sytuacji:-)

  • 0

    20. ~xyz  2006-10-27 09:15:00  host: rev-27.malnet.pl

    podoba mi się zwrot: "mój Operator" ależ rżą z tego w Erze czy Centertelu...

  • 0

    21.  2006-10-27 13:01:36

    jesli Centertel wątpi w dane GUS to tym samym wątpi w swoje dane.

  • 0

    22. ~meloman  2006-10-27 13:24:17  host: dos53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wydaje mi sie, że właśnie dane PTC są przejrzyste bo przecież wszyscy ich prześwietlają teraz na prawo i lewo

  • 0

    23.  2006-10-27 14:53:11

    Jakoś prędzej uwierze w łajdaczne zagrywki orange.Udziałowcy PTC już od dawna mają styczność z sądami.

  • 0

    24. ~zb  2006-10-27 16:35:22  host: dpq180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wstyd orange że ptc odzyskuje to co straciła.Na szczęscie szybko się pozbierała i orange nie wie co robić.Zwykli tchórze w tej pomarańczy!!!

Dodaj swoją opinię