Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel będzie walczył o utrzymanie marży, nie obserwuje odejść do prepaida

Centertel będzie walczył o utrzymanie marży, nie obserwuje odejść do prepaida

WitekT 13 Maja 2009 18:45

0 0

Centertel będzie w 2009 roku walczył przede wszystkim o utrzymanie marży, a także przychodów (w tym ARPU), ale rynek jest bardzo trudny ze względu na obniżki MTR-ów i wojnę cenową, która doprowadziła do znacznych obniżek cen rozmów - powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes spółki.

Rynek mobilny jest bardzo trudny w tym roku. Z jednej strony mamy duży spadek przychodów w związku z obniżką stawek MTR, z drugiej rozpoczęła się wojna cenowa, na którą nie możemy pozostać obojętni. Naszym głównym, tegorocznym celem będzie obrona marży i przychodów, w tym oczywiście ARPU - powiedziała.

Piotrowska-Oliwa spodziewa się w 2009 roku spadku całego rynku telefonii mobilnej, na który będzie miała wpływ m.in. obniżka stawek MTR (2-2,5 mld zł, z czego 900 mln zł przypadnie na jej firmę).




Jeśli już po odjęciu wpływu spadku MTR, rynek mobilny wyjdzie na zero to będzie sukces - powiedziała prezes Centertela.

Prezes zaznaczyła, że jeśli chodzi o zachowania konsumenckie, to Centertel nie obserwuje panicznych, masowych wypowiedzeń umów i przechodzenia na prepaid w związku z wojną cenową w tym segmencie rynku.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 55
  • 0

    36.  2009-05-13 21:17:01

    30: Coś w tym jest:) "Dziś jam subiektem"... a Orange dodało: jestem matką, ojcem, babcią, sąsiadką, ... wszystkimi, hihi. A propos, miałem kiedyś taki radziecki elementarz, a tam na pierwszej stronie był Lenin i podpis: Młody człowiem uczy się i poznaje bliskie mu słowa: mama, tata, Lenin

  • 0

    37. ~Robs  2009-05-13 21:19:44  host: 83.143.139.229

    Grażyna nie rób z gęby cholewy!

  • 0

    38. ~  2009-05-13 21:21:54  host: bmz149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a może to "hłyt" marketingowy i temat zastępczy jak u naszych polityków, takie zmylenie przeciwnika

  • 0

    39. ~kloner  2009-05-13 21:25:59  host: 212.95.49.87.internetserviceteam.com

    Moim zdaniem to normalna rzecz - tylko po prostu wypowiedziana głośno i tyle. Trochę dystansu ludzie...

  • 0

    40. ~Hose  2009-05-13 21:27:32  host: nat.warszawskie.poznet.com.pl

    Kura przestała znosić złote jajka? trzeba się przyzwyczaić że przybyło kurzych farm a kury znoszą zwykłe jajka i nimi trzeba też umieć handlować, pani Oliwa widocznie tego nie umie zrozumieć.

  • 0

    41. ~krotek  2009-05-13 21:30:13  host: chello089076202133.chello.pl

    Przepraszam, że nie na temat, ale ... Witam serdecznie Czy już coś wiadomo na temat blokowania technologi VoIP przez Play? Jestem ich klientem już od jakiegoś czasu, ale powoli zaczynam tracić cierpliwość, szczególnie gdy na tym samym urządzeniu i karcie innego operatora VoIP pracuję poprawnie, a po zainstalowaniu karty Play (Play OnLine, Play Fresh) już nie. Czy ktoś z Was ma podobne problemy? Mianowicie udaje się zalogować do operatora VoIP (Voipdiscount), ale nie udaje się nawiązać połączenia na numery innych operatorów? Konto aktywne i doładowane odpowiednią kwotą umożliwiającą rozmowy. Reklamację nie są uwzględniane przez Operatora. Urządzenia dostępowe, to telefony Nokia E51 i E71 oraz router z technologią VoIP. Dziękuję za wszelką pomoc.

  • 0

    42.  2009-05-13 21:50:49

    41@ - dziala mi telefon internetowy voip w sieci play na n95 (logowalem sie do ipfon voipdiscount tez mam ustawione wiec moge sprawdzic ale jak dziala ipfon to vd tez bedzie). Nic nie jest blokowane.

  • 0

    43. ~medyk  2009-05-13 21:51:10  host: 91-67-247-88-dynip.superkabel.de

    porty sa wyciete, tak robia by domyslnie korzystac z polaczen glosowych za pomoca uslug operatora.

  • 0

    44. ~  2009-05-13 21:52:06  host: f96-053.opera-mini.net

    @41 nigdy sie to nie uda..podobnie z uslugi tani roaming nigdy nie skorzystasz np w starych telach typu 3310;-).mirekb

  • 0

    45. ~Gal  2009-05-13 21:54:17  host: 213-238-113-163.adsl.inetia.pl

    To oznacza: jestesmy betonem i wczesniej FT oglosi nasze bankructwo niz przestanie nas doic.

  • 0

    46. ~Adam  2009-05-13 21:54:28  host: adpd45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zenujaca wypowiedz, Orange coraz bardziej sobie grabi, zobaczymy jakie wedrowki ludow beda pod koniec czerwca gdy wejdzie ustawa w zycie. GPO mowi o obronie przychodow i ARPU, a nadal sektor prepaidowy jest z premedytacja DYSKRYMINOWANY jesli chodzi o uslugi dodatkowe : przekierowania, polaczenia konferencyjne, etc. Standardowe stawki internetowe sa zaporowe : 50 gr za 100 KB, nie zmienily sie nic od CZTERECH lub wiecej lat. O duzych pakietach mozna na razie pomarzyc. To wszystko to po prostu zakrawa na jakas schizofrenie.

  • 0

    47. ~  2009-05-13 22:29:34  host: public64102.cdma.centertel.pl

    Adam- pod koniec czerwca mówisz? bo mam niezły numerek w simplusie, jak go nie wyłączą do końca czerwca to przeniosę :)

  • 0

    48. ~ZICO  2009-05-13 23:24:43  host: 94.254.185.128

    Witku-mały błąd w nawiasie w trzecim akapicie jest "przypadkie" a powinno być "przypadnie":-) Co do wypowiedzi pani Oliwy to zależy czy ma na myśli prepaida orange czy wszystkie prepaidy, bo może i do prepaida orange klienci nie przenoszą numerów ale do prepaida PLAY na pewno:-)

  • 0

    49. ~pawcio  2009-05-14 09:09:41  host: adne252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pani Oliwa zaczyna swoją własną walkę z WIATRAKAMI :) Ona nie chce widzieć otaczającej ją rzeczywistości, na siłę będzie tkwić w świecie, który już nie istnieje... Coś mi podpowiada, że niedługo owa pani pobędzie preziem:) To właśnie w dobie kryzysu drodzy operatorzy stracą najszybciej, podobnie jak zyskają najtańsi. Dyskontów spożywczych też kryzys nie ruszy a delikatesy stracą - tym bardziej, że w przypadku telekomunikacji jakość produktów w przeciwieństwie do spożywki jest identyczna. Po co przepłacać?

  • 0

    50. ~Gal  2009-05-14 09:21:01  host: 80.50.235.110

    pawcio - ta pani bedzie dlugo "prezesem" - ona nie ma NIC do powiedzenia, mowi i robi co jej kaza. Do powiedzenia ma tylko w temacie czy chce kawe czy herbate, a i tego nie jestem pewny. To marionetka, zerowe kompetencje.

  • 0

    51.  2009-05-14 09:27:00

    ZICO: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    52. ~krotek  2009-05-14 10:36:56  host: 94.254.191.64

    do 42. Dziękuję za odpowiedź. Jednak nie bardzo się zrozumieliśmy. Ustawienia mam takie sam. Połączenia wykonuję identycznie. Z Tym, że jak używam kartę TakTak, to mogę się dodzwonić na inne numery stacjonarne lub telefonii mobilnej, korzystając z operatora Voipdiscount. Zmieniam kartę sim na PLAY i mogę się jedynie zarejestrować u dostawcy VoIP oraz wykonać połączenia do innych, ale tylko po loginie (adresie voip) np. test@sip.voipdiscount.com (działa w Play i Erze), 48601601601@sip.voipdiscount.com (nie działa w Play, a działa w Erze). Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

  • 0

    53. ~gosc  2009-05-14 10:43:36  host: copper.ukcheaphosts.com

    ludzie dajcie spokój...

  • 0

    54. ~b  2009-05-14 13:27:30  host: 77.236.15.81

    wygląda na to, że prezesowa już w maju próbuje usprawiedliwić swoją porażkę za cały 2009. Co na to Rada Nadzorcza?

  • 0

    55. ~neo  2009-05-14 18:17:33  host: ehk149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > 13. berdys 2009-05-13 19:19 napisał: (...) ale ja go uzywam ( a raczej nie uzywam ) glownie z sentymentu. I zeby moja ukochana miala do mnie tanio, bo jest tak uparta, ze nie chce zmienic sieci... (...) to może czas zmienić ukochaną ? ;)) btw orange (żeby było na temat) a raczej klienci tej firmy to prawdziwy fenomen. Pomimo istnienia innych operatorów ZNACZNIE szybciej reagujących na zmiany na rynku u nich akurat nie ma rezygnacji a czasem wręcz odwrotnie. Nie pojmuję tego fenomenu widocznie w tym akurat względzie mam słabą wyobraźnię. Spokojnie będą gdyż mogą doić dalej a i tak nikogo to nie ruszy specjalnie. Nie ma to jak wydumany "prestiż" :)

Dodaj swoją opinię