Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centertel będzie miał stacje bazowe 3G Huawei

Centertel będzie miał stacje bazowe 3G Huawei

WitekT 13 Lipca 2007 20:09

0 0
13. lipca Centertel podpisał umowę ramową z Huawei dotyczącą wdrożenia i utrzymania sieci radiowej 3G na obszarach południowej i zachodniej Polski (okręgi Katowice i Poznań).

Przewidywana wartość zakupów w latach 2007-2009 może wynieść 169 mln złotych. Centertel oczekuje, że umowa z Huawei wpłynie na obniżenie kosztów utrzymania sieci.

Do tej pory Centertel do budowy sieci radiowej 3G używał sprzętu Nokii (północna Polska wraz z Warszawą) i Nortela (południowa Polska).


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28. ~issa  2007-07-15 15:30:31  host: inet20909na-1.eranet.pl

    ***WitekT - swego czasu byl artykul na gazeta.pl o tym jak to polskie piersi nie znosza chinskich stanikow. A co tu dopiero mowic o bardziej zaawansowanych technologicznie wyrobach... To oczywiscie w zartach , a tak na powaznie to napis "Made in china" jest raczej synonimem tandety kosztem niskiej ceny.

  • 0

    29.  2007-07-15 15:43:14

    issa: ostatnio czytałem o podróbkach jakiś układów scalonych robionych w Chinach, których nawet fachowcy nie są w stanie odróżnić od oryginału, dlatego trwają prace nad zawszywaniem jakiś tam kodów. Świat się zmienia, Chiny też... ;)

  • 0

    30. ~issa  2007-07-15 15:52:09  host: inet20909na-1.eranet.pl

    No wlasnie "podrobka"... Wspomniane powyzej szpiegostwo gospodarcze , niewolniczy system pracy (ostatnia afera z cegielniami) , zysk za wszelka cene kosztem czlowieka... Nie jestem pewien czy na tym ma polegac konkurencja , no ale... Moze jestem sentymentalny , ale takie cos to pilowanie galezi na ktorej sie siedzi. Tylko o czym ja mowie , skoro nawet w polsce markety wymuszaja na dostawcach takie ceny ktore doprowadzaja ich niemal do bankructwa (bunt piekarzy).

  • 0

    31. ~mx2  2007-07-15 18:20:50  host: nat-pr2.aster.pl

    3g i orange :-) o predkosci gprs :-) :-)

  • 0

    32.  2007-07-15 20:56:50

    Czy są szanse aby sygnał 3G sięgał od Katowic na północ do Zawiercia / Siewierza czy też musi się kończyć w Sosnowcu / Dąbrowie Górniczej ?

  • 0

    33. ~Zenek  2007-07-15 22:57:43  host: 166-mi3-1.acn.waw.pl

    24. Ja wiem jak działa sieć Huawei'a, i zaręczam, że Siemensowi, czy Nokii do nich daleko. P.S. Skoro te firmy tak się nie przejmują brakiem kontraktów, to dlaczego tak tną koszty i zwalniają tysiące ludzi???

  • 0

    34. ~  2007-07-16 08:48:39  host: p07-14.opera-mini.net

    Ja rozumiem że p4 wytania swój sprzet ale tak zaawansowana technologicznie sieć ? Ciekawe czy zaowocuje to lepsza dostępnością pewnych usług czy także ich jakością

  • 0

    35. ~  2007-07-16 08:58:19  host: p07-14.opera-mini.net

    I to nie jest żaden przytyk w kierunku orange poprostu ta sieć krytykuje ciągle p4 i niestety określa ja jako stosująca dumpingowe ceny a sama obniża koszty maksymalnie oszczędzając na infrastrukturze - to mały wstyd ale rozumiem że jeżeli miałby przynieść pożytek jej abonentom to jeszcze jestem w stanie to zrozumieć jak to mówią pożyjemy zobaczymy

  • 0

    36. ~d  2007-07-16 10:08:13  host: nat-tar.aster.pl

    ~Zenek: Siemens i Nokia to teraz jedna firma, a skoro tego nie wiesz, więc chyba nie jesteś z branży. Redukcja etatów jest związana właśnie z tą fuzją. Po drugie dlaczego nie wymieniłeś lidera rynku Ericssona i wicelidera Alcatel-Lucent, bo domniemam, że im też daleko do Huawei. Prawda jest taka, że producenci z krajów wysoko rozwiniętych dali Chinom te technologie za darmo poprzez budowanie u nich "tanich" fabryk. Teraz się to częściowo odbija czkawką niektórym firmom. Ktoś kupuje buty Reebok, a ktoś Ribok i wcale nie mam na myśli, że to źle, bo indywidualna sprawa każdego. Ja mam swoje preferencje, a ktoś ma swoje i jest ok. Porównywanie jednak tych produktów jest bezcelowe jak samo jak porównanie Landwinda do Opla. Jeśli ktoś napisze, że Zhonghua jest lepsza od Passata to oczywiście szanuję jego zdanie. W końcu ten Chiński wóz jest produkowany tuż obok fabryki BMW. Nie każdego jednak stać na BMW, więc może sobie kupić coś tańszego. Tak samo jest e tym przypadku. Nie stać Centertela na droższy sprzęt i kupują tańszy tłumacząc wielokrotnie swoim klientom (marketingowym bełkotem), że za jakość trzeba płacić.

  • 0

    37. ~Darox  2007-07-16 11:05:23  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    W Centertelu wiedzą co się dzieje. Przecież ilu klientów im teraz odchodzi. Więc nie pozostaje im nic innego niż cięcie kosztów i to głównie w technice, bo kase do francuzów trzeba odprowadzić. Dlatego wybierają coś z niższej półki, bo jest tańsze.

  • 0

    38. ~dig  2007-07-16 11:11:51  host: dqi13.neoplus.adsl.tpnet.pl

    odchodzi? chyba raczej przychodzi.Z tego co słyszałem dużo ludu bierze u nich albo nowe orange go albo nowego mixa

  • 0

    39. ~mirekb  2007-07-16 11:58:38  host: blv157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *38 cos co w plusie jest od dluzszego czasu czyli gadka za 8gr/min po16 lub dzienny pakiet w orange robi furore tez za5pln dostali ochlapy i sie ludzie zucili jak na swieze buleczki z abo troche gorzej ale orange i tak sobie radzi..no sory w porownaniu do taryf kubali czy internet w fonie?(era)nie wypadsa tak zle jak ktos dzwoni duzo na stacjo i orange..

  • 0

    40. ~TWDonald  2007-07-16 11:58:55  host: rtr.biblioteka.pulawy.pl

    A kiedy Lubelszczyzna?

  • 0

    41. ~  2007-07-16 13:30:54  host: bye24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @40 Lublin od dawna ma zasięg UMTS/HSDPA Plusa i Ery:D

  • 0

    42. ~syzio  2007-07-17 14:10:27  host: 5ac29e17.bb.sky.com

    czyli za rok, dwa będziemy mieli 3G w Dąbrowie Górniczej?

  • 0

    43. ~nascik  2007-07-22 19:42:54  host: bzw106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *42 o ile wiem Era ma już 3G w Dąbrowie G. terytorialnie od granic będzina do drogi Warszawa-Cieszyn.

  • 0

    44. ~pablo  2007-07-22 21:42:36  host: mar-218-15.ray.net.pl

    A z tego o mi wiadomo to huawei chcial sprzedać centkowi 4G bo także taki sprzęt już mają więc ten kto narzeka na Huawei niema zielonego pojęcia jak tandetny sprzęt produkuje Alcatel. Poza tym wszystkim centek przechodzi z radiolinii na światłowody i ma już spory obszar sieci pokryty światełkiem. Dlatego i plus i era mogą się za niedługo schować z radiolami bo transferu danych w 3G ich sieci nie wytrzymają.... A orange dzięki fuzji z TP zyskał przeogromnie..

  • 0

    45.  2007-07-23 18:44:42

    @ 43 potwierdzam, używałem HSDPA Ery na ulicach Królowej Jadwigi oraz Dąbrowskiego :] w Dąbrowie Górniczej. A koledzy z DG orientujecie czy jest 3g Plusa w okolicach ul. Dąbrowskiego ?

  • 0

    46. ~luter2000  2007-07-23 22:35:49  host: enq54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #44 Użytkuję (sprzęt Alcatela) i wcale nie jest tandentny. Co masz na myśli? Jakiego rodzaju urządzenia?

  • 0

    47. ~daniel  2007-12-17 20:56:42  host: cir70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jezeli uwazacie wszystko co jest "made in china" jest kiepskiej jakosci i do dupy to sie grubo mylicie.Wszystko teraz jest tam robione poniewaz: tania sila robocza niskie podatki Teraz 90% tego co macie w domu jest produkowane w chinach.Dajmy przykład Sony ericssona (firma Japońsko-Szwedzka) produkuje telefony,modemy itd w chinach Czy to oznacza ze towar jest do niczego?Sami sobie odpowiedzcie a nie trujecie takie głupoty

Dodaj swoją opinię