Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CenterNet też wypowiedział umowę Fundacji Lux Veritatis

CenterNet też wypowiedział umowę Fundacji Lux Veritatis

WitekT 1 Lipca 2010 21:48

0 0

Wczoraj Fundacja Lux Veritatis rozwiązała umowę z CenterNetem. Co ciekawe, tego samego dnia CenterNet rozwiązał umowę z fundacją. Takich wzajemnych wypowiedzeń było ogółem 3 - dodatkowo z dwiema spółkami zajmującymi się dystrybucją i obsługą klientów.

Szerzej o komunikacie Fundacji Lux Veritatis pisaliśmy w tej wiadomości.

Fundacja Lux Veritatis nie wywiązała się z umowy z CenterNetem i dlatego zdecydowaliśmy się na jej wypowiedzenie - poinformował Dziennik Gazetę Prawną wiceprezes CenterNetu Grzegorz Tomczyk. Jednocześnie zapewnił, że klienci sieci wRodzinie bez zakłóceń mogą wykonywać połączenia i doładowywać telefony.

Zdaniem wiceprezesa CenterNetu, w przypadku spółki Bonum z pierwotnie zakładanych 2 tys. punktów sprzedaży powstało niecałe 100. Call center prowadzone przez MCMG, na które CenterNet przekazał kwotę 5 mln zł, wykorzystuje swoje możliwości jedynie w znikomej części.




Duże wątpliwości budzą też sposoby rozliczania funkcjonowania systemu, którego działanie w obecnej formie jest nieopłacalne oraz nierynkowe i naszym zdaniem niezgodne z zawartą umową - podkreślił Tomczyk.

Tomczyk nie odniósł sie do zarzutów fundacji dotyczących nieuruchomnienia m.in. dostępu do Internetu, roamingu czy poczty głosowej.

CenterNet nie przewiduje, z tytułu wypowiedzenia umów, płatności jakichkolwiek kar. Z fundacją, według umowy, mogłaby wynosić nawet 25 mln zł.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2010-07-01 21:59:14  host: f96-061.opera-mini.net

    Chyba od początku Rydzykowi chodziło o odszkodowanie i szybki zysk, co jak co ale na wałkach " legalnych" to on się zna, tylko czy inni operatorzy się nie przestraszą bo strach robić interesy z wyłudzaczami rent i emerytur z zawodu

  • -1

    5. ~solorz  2010-07-01 22:02:34  host: 212-106-17-103.adsl.inetia.pl

    Czyli jednak wina CenterNetu Nie za dobrze dzieje się za rządów PO. CN ma coś do ukrycia skoro nie wyjaśnia wszystkich spraw.

  • 0

    6.  2010-07-01 22:04:27

    Ciekawe co teraz CenterNet będzie proponował, bo jak do tej pory wRodzinie to jedyna oferta była.

  • 0

    7.  2010-07-01 22:06:16

    Mogliby wreszcie powrócić do zarzuconego projektu Extreme Mobile... ;-)

  • 0

    8. ~  2010-07-01 22:06:26  host: t11-06.opera-mini.net

    centernet tow istocie Solorz a ten koles zawsze wychodzi na swoje od lat.mirekb

  • 0

    9. ~zzz  2010-07-01 22:07:21  host: 87.204.189.131

    5 bankiek na CC? Ktoś tu robi sobie jaja, biorąc poprawkę na wielkość sieci, spokojnie kwota 10-20% z 5mln byłaby aż zbyt duża...

  • 0

    10. ~iij  2010-07-01 22:55:05  host: emv104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czyli ani lux ani veritatis... :)

  • 1

    13. ~prawda  2010-07-02 02:18:28  host: 212-106-22-230.adsl.inetia.pl

    Przez rok cały CenterNet nie był w stanie uruchomić innych usług oprócz: 1.możliwości dzwonienia 2.wysyłania zwykłych SMS-ów. ŻADNE inne usługi nie były możliwe! Ani MMS, ani Poczta Głosowa, ani Roaming czy Internet. MIDAS popłynie:) Brawo dla Solorza.

  • 0

    14. ~  2010-07-02 03:14:42  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    prawda: I przede wszystkim własnych stacji bazowych - wykorzystywaniem częstotliwości GSM1800. UKE powinno im odebrać koncesję której nie realizują!

  • 0

    15. ~  2010-07-02 05:52:34  host: t23-07.opera-mini.net

    play powinien dostac 1800 i wtedy nie byloby problemow z siecia zapchana. Szkoda troche wrodzinie, bo oferta nie byla zla

  • 1

    16. ~  2010-07-02 07:56:18  host: t03-16.opera-mini.net

    w RM od rana mowia ze ten komunikat jest kłamliwy;)bedzie sąd jak nic.mirekb

  • 0

    17.  2010-07-02 07:57:53

    Zgłosiłam chęć przeniesienia numeru z Orange do wRodzinie w lutym. Zadzwonili do mnie w czerwcu, że jest to już możliwe. Podziękowałam, bo numer już dawno przeniosłam do mBanku.

  • 0

    18.  2010-07-02 08:16:27

    A ja i tak Wielebnemu Ojcu Dyrektorowi wierzę ;-)

  • 3

    20. ~Qunikatowy  2010-07-02 08:40:50  host: gw1.pfron.org.pl

    Solorz Solorzem ale to Karkosik wydymał Rydzyka - Ojczulek dał reklamę, target, nawet miejsce na cc. W styczniu miał wejść POST-Paid, Centernet Miział wszystkich równo,a miał de facto zając się całą stroną techniczną. Co więcej dziury były w każdym możliwym miejscu, zasięg, połączenia, doładowania, zamówienia, przenoszenie numerów i wiele innych. Brawo dla Ojca bo w porę się zreflektował, że Centernet kręci jak cholera. Przypominam o ofercie specjalnej dot. fonka. samej inicjatywy Centernetu- która doładowania realizowała tak że tylko my na cc mieliśmy co robić. Sieć padała, usługi nieaktywowane, a co więcej 150 tys. użytkowników wydymanych podobnie jak pracownicy. Uwierzcie mi bo byłem robiłem. Najmniej miał z tym wszystkim Rydzyk. Ta sieć miała szanse dorównać wielu innym... a jak to w Polsce bywa ręka rękę myje a i tak będzie to wina Rydzyka... jak wszystko do tej pory

  • 2

    21.  2010-07-02 08:54:59

    Rydzyk jakim jest czlowiekiem kazdy widzi. Ale tym razem to jego oszukano. Oczywiscie wielu z was zwala na niego wine. Dlaczego? Bo to rydzyk.

  • -2

    22. ~radiomaryjnymNIE  2010-07-02 09:02:09  host: ip-94-42-42-47.multimo.pl

    tak czy siak, dzięki Bogu ze to nie wypaliło!

  • 0

    23. ~  2010-07-02 10:52:56  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Ciekawe co teraz ludzie zrobią. Jeśli tylko Rydzyk zapowie "po wykorzystaniu środków pozbądźcie się tych złych kart SIM" to tak zdecydowana większość zrobi. CenterNet nawet od wielu miesięcy nie aktualizuje swojej strony www. Biznes się nie udał panie Karkosik... A miało być tak pięknie, miały być zyski, unikalne oferty...

  • -1

    24.  2010-07-02 12:13:39

    23 - Nie przesadzaj. Chyba wczoraj "zaktualizowali" (przynajmniej) dział "O FIRMIE" "zarząd". ;-D

  • 1

    25. ~  2010-07-02 14:24:08  host: 212-106-21-21.adsl.inetia.pl

    o.Rydzyk miał anielską cierpliwość. Ponad rok czasu czekał na uruchomienie CZEGOKOLWIEK "nowego" i jak wiadomo nie doczekał się. Oby Tomczyk i Karkosik ponieśli druzgocącą klęskę za "należyte" traktowanie partnera i ponad 150 tysięcy ludzi.

  • 0

    26.  2010-07-02 14:29:16

    Firma CenterNet gada bzdury nie z tej Ziemi! Szczególnie wiceprezes CenterNetu Grzegorz Tomczyk. Ponieważ należy do spółki akcyjnej notowanej na Giełdzie próbuje za wszelką cenę najzwyczajniej w świecie... nie odstraszyć akcjonariuszy! Chodzi o Midas, który ostatnio właśnie traci na wartości!

Dodaj swoją opinię