Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CenterNet rentowny na poziomie operacyjnym

CenterNet rentowny na poziomie operacyjnym

WitekT 18 Maja 2011 19:20

0 0

CenterNet, który obsługuje 130 tys. kart sieci wRodzinie, generuje miesięcznie 0,8-1 mln zł przychodów - mówi w wywiadzie dla Parkietu Wojciech Pytel, prezes NFI Midas, wyłącznego właściciela operatora.

(CenterNet) przynosi około 0,8-1 mln zł przychodów miesięcznie i - nie licząc zobowiązań - jest już rentowny na poziomie operacyjnym. Telefonia komórkowa jest jednak bardzo nasyconym rynkiem. Myślę, że tę niszę i inne podobne pod względem grupy docelowej będziemy starali się rozwijać… dostroić do rynku - mówi Pytel.

Podane dane oznaczają, że ARPU dla kart wRodzinie zawiera się w przedziale 6-7 zł miesięcznie. Dla porównania, ARPU dla kart prepaid trzech największych operatorów oscyluje wokół 17 zł.




Pytel dodał, że CenterNet jest w trakcie renegocjacji umowy na roaming krajowy z PTC. Przedmiotem rozmów jest zniesienie minimalnej rocznej kwoty zamówienia, jaką płacił CenterNet na rzecz PTC, bo była ona w oderwana od rzeczywistego użycia. Prezes dodał, że projekt wRodzinie był budowany na założeniu uzyskania 0,5-1 mln klientów.

Przypomnijmy, że umowa została wypowiedziana 30. listopada, a w marcu PTC zrealizowała gwarancję bankową i pobrała z konta CenterNetu 17,5 mln zł. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 2

    1. ~miju  2011-05-18 20:00:44  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    plankton planktonu ...

  • 1

    2. ~mirekb  2011-05-18 20:22:31  host: apn-77-112-114-37.dynamic.gprs.plus.pl

    zmienic grupe docelowa i sie milion znajdzie.oferta zla nie jest ale skoro doladowac sima nie mozna w necie o zdrapkach nie wspomne to o czym my mowimy??

  • 1

    3.  2011-05-18 20:27:43

    Brak doładowań gdzie kol wiek wyklucza tą ofertę na kartę z moich zainteresowań w zakresie oszczędności.

  • 1

    4. ~  2011-05-18 21:14:06  host: p15-04.opera-mini.net

    Hotelarz nic ci nie poradzimy że mvno nie mają doładowan ogólnodostępnych, takie sieci zresztą chcą upolować jedynie kilkaset tysięcy klientów. a wRodzinie jest dla ciebie i tak beznadziejne więc jeżeli już to wybrał byś z mvno ewentualnie ga

  • 0

    5.  2011-05-18 21:15:44

    "była ona w oderwaniu od rzeczywistego użycia".Chyba tak byłoby lepiej napisane.

  • 1

    6. ~bibi  2011-05-18 21:48:32  host: 178.183.224.231.dsl.dynamic.eranet.pl

    solorzowi plus już koło nosa przeszedł będzie musiał budować

  • 0

    8.  2011-05-18 23:43:24

    #13 - nie liczyłem, większość przepadała, bo 24 godzinny okres ważności był w NOG bezsensownie krótki. Poza tym uwolniłem się wreszcie od Zetafona i czym prędzej przeniosłem numer do Fresza. #14- zgadza się, kiedyś jedno doładowanie w PF dawało więcej gratisów, ale nie było za to ŻADNYCH pakietów kwotowych. Dodam, że ZAWSZE wracam do PF PODSTAWOWEGO, bo ten profil daje mi największe możliwości kształtowania mojego profilu dzwonienia, co w praktyce sprowadza się do pakietów kwotowych 30 za 10, czy 10 za 5 + ewentualnie jakiś pakiecik internetowy.

  • -2

    9.  2011-05-18 23:45:00

    Już nawet nie można normalnie się wypowiedzieć :(

  • -1

    10.  2011-05-18 23:46:51

    "Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność." W którym momencie naruszyłem regulamin serwisu?

  • 2

    12.  2011-05-18 23:51:28

    toms: od pewnego czasu kasujemy wypowiedzi, które zbyt mocno odchodzą od tematu, Dyskusję o ofercie Play trudno uznać za związaną z tematem.

  • 0

    14.  2011-05-18 23:58:08

    #11- to nie szkoła, czy wojsko. Jak pytają to odpowiadam. Czym bardziej jest merytoryczny post #7 od moich skasowanych? Moim subiektywnym zdaniem, niczym. A jednak zostało to ,co widać. Trudno też pozostać obojętnym, jak w moim odczuciu ktoś gada głupoty, a @7 to ewidentna złośliwość i zła wola. Więc, o co chodzi?

  • 2

    15.  2011-05-19 00:14:56

    toms: w ten sposób pod każdym newsem byłaby dyskusja o Play, jak każdy by odpowiadał. A ja już mam dosyć tych wszystkich świętych wojen... Ma być porządek i trzymanie się tematu, żeby ludzie chcieli dyskutować, żeby było merytorycznie. Uprzedzając pytania - nie, nie wszystko co o Play bedzie odbiegało od tematu, nie wszystkie "wariacje na temat" będziemy kasować, ale Wasza dyskusja poszła już w maliny i nie miała nic wspólnego z tematem newsa. Jeżeli masz jakieś uwagi co do tej polityki, to zapraszam na forum do działu TELEPOLIS.PL, tam z miłą chęcią podyskutuję na ten temat.

  • -2

    16. ~  2011-05-19 00:22:29  host: v11-03.opera-mini.net

    14, toms daj spokoj juz, bo to jak ty dzwonisz i z uslug uslug ktorego operatora korzystasz to wszyscy doskonale wiemy, bo piszesz o tym wszedzie i przy kazdej okazji. Podali arpu co w przypadku p4 jest nomozliwe. Jestem zaskoczony ze ten projelt przynpsi dochod

  • 0

    17.  2011-05-19 00:25:42

    @2: dodam, że w bankomacie też nie można ;-). A zdrapki wR ma - widziałem na poczcie z trąbą.

  • 0

    20.  2011-05-19 00:48:14

    #15 - przyjmuję do wiadomości.

  • 0

    22. ~Don Pedro  2011-05-19 10:36:40  host: 89-78-61-120.dynamic.chello.pl

    Może i CenterNet jest rentowny... ale nie dla uzytkowników :)))

Dodaj swoją opinię