Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centernet przejmuje Telepin od Mediatela - oficjalnie

Centernet przejmuje Telepin od Mediatela - oficjalnie

WitekT 1 Października 2009 14:44

0 0

30. września Eletrix, spółka zależna Mediatela, sprzedała CenterNetowi aktywa związane z działalnością prepaid na rynku klientów indywidualnych pod marką Telepin i Telepin Mobi, w tym umowy dystrybucji kart telefonicznych prepaid pod tymi markami.

Wartość transakcji wynosi 3 mln zł. Warunkiem zawieszającym wejście w życie tej umowy jest jeszcze podpsianie umowy na mocy, której Strony określą zasady współpracy przy projekcie do końca 2011 rok.

Umowa z CenterNetem wynika z przyjętej przez nas strategii, która zakłada rozwój oferty w segmencie klientów biznesowych i współpracy międzyoperatorskiej. Oddajemy nasz biznes indywidualny w ręce ludzi, posiadających większe możliwości rozwoju tego typu usług. Podpisana umowa zakłada również współpracę z CenterNet w zakresie hurtowej terminacji ruchu telekomunikacyjnego - powiedział Marcin Kubit, prezes Mediatela.

CenterNet, dzięki podpisanej umowie uzyskuje dostęp do sieci dystrybucji kart Telepin. Na dzień dzisiejszy jest to ponad 85 tys. punktów dystrybucyjnych na terenie całej Polski. CenterNet nabywa również know-how związany z ofertą dla obcokrajowców mieszkających w Polsce lub przyjeżdżających w celach turystycznych. Obecny potencjał tego rynku szacowany jest przez Mediatel na ponad 200 tys. użytkowników kart Telepin.
Zakup Telepina jest kolejnym krokiem związanym z poszerzaniem działalności CenterNetu na rynku telefonii komórkowej. Rozpoznawalność marki Telepin i istniejące kanały dystrybucji są jej atutem, a przeniesienie realizacji projektu do operującego w obszarze telefonii komórkowej CenterNetu będzie istotnym wsparciem i da duże możliwości rozwoju - powiedział Jacek Felczykowski, prezes NFI Midas, głównego udziałowca CenterNetu.

Zakładamy, iż oferta związana z marką Telepin będzie dalej kierowana do osób głównie dzwoniących za granicę z tym że jej funkcjonalność zostanie poszerzona o rozwiązania mobilne. Mamy również pomysły na wykorzystanie tej marki do innych produktów. Zakładamy, iż w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy dzięki temu projektowi uda nam się pozyskać dodatkowych 100 tys. użytkowników telefonii komórkowej - dodał Grzegorz Tomczyk, wiceprezes CenterNetu.

Strony nie wykluczają, iż w przyszłości możliwa jest dalsza współpraca np. przy stworzeniu wspólnej oferty dla rynku biznesowego.

Przypomnijmy, że w MVNO Telepin Mobi korzysta aktywnie około 3 tys. osób. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Mediatel, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~nick  2009-10-02 19:54:18  host: 188.33.68.16

    mediatel cieniutko przędzie to i wyprzedaje aktywa...

  • 0

    2.  2009-10-02 19:57:25

    nick: fakt, że wyników nie mają jakoś specjalnie rewelacyjnych, szczególnie w ostatnim kwartale, ale jakby się mieli wyprzedawać, to te 3 mln im różnicy nie robi... Koncentrują się po prostu na core bussinesie...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet