Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CenterNet przejmie operatora VoIP i MVNO

CenterNet przejmie operatora VoIP i MVNO

WitekT 1 Października 2009 08:33

0 0

CenterNet kupi od Mediatela operatora MVNO - Telepin Mobi - oraz klientów Telepin, operatora świadczącego tanie połączenia zagraniczne w technologii VoIP. Wartość transakcji to 3 mln zł.

Warunkiem zawarcia transakcji jest:
zawarcie pomiędzy Mediatelem, Elterixem (spółka zależna Mediatela, faktyczny sprzedającym telepin) oraz CenterNet umowy o współpracy, która będzie regulowała wzajemne zobowiązania stron w procesie sprzedaży kart Telepin i Telepin Mobi oraz świadczenia usług telekomunikacyjnych w oparciu o WSP przez CenterNet do czasu rozliczenia ceny sprzedaży, czyli do 31. grudnia 2011 roku,
złożenia przez Mediatel oświadczenia o zobowiązaniu do przeniesienia praw i obowiązków Mediatela na CenterNet wynikających z umowy z MNI.




Celem zawarcia umowy jest przejęcie przez CenterNet funkcjonującej na rynku marki Telepin oraz jej dynamiczny rozwój. Model biznesowy CenterNet pozwala na rozwój usług związanych z marką "Telepin". Umowa stanowi kolejny krok w realizacji strategii CenterNet zmierzającej do rozbudowy i umacniania kompetencji nowego infrastrukturalnego operatora komórkowego w Polsce, a w szczególności dostarczania sprofilowanych usług do wybranych społeczności - napisano w komunikacie.

Telepin mobi działa jako MVNO w sieci Centertela w oparciu o platformę MVNE należącą do MN I. Ma stabilną bazę około 3 tys. regularnie doładowujących użytkowników. Mediatel zawiesił jednak w sierpniu rozwój tego operatora, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: CenterNet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2009-10-01 09:08:16

    Już widzę ten dynamiczny rozwój...

  • 0

    2. ~mirekb  2009-10-01 09:57:52  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    a jednak wbrew wczorajszym przewidywaniom,tj.zaskoczenie jest..5mno chce zagarnac nisze-moze mają racje?

  • 0

    3. ~  2009-10-01 10:04:15  host: 94.254.246.205

    No to 3 tys. userów będą już mieli :-) Ale nie sądzę by mieli dużo więcej. Nie każdy nowy operator będzie dopłacał do interesu jak Play.

  • 0

    4.  2009-10-01 10:05:56

    3: mają duuużoooo więcej użytkowników "wRodzinie"...

  • 0

    5. ~  2009-10-01 10:29:31  host: v03-08.opera-mini.net

    Trzeba coś dopłacić zainwestować żeby mieć zysk, taka prawda. Bez inwestycji nie ma popytu i sprzedaży. Play to dobra sieć.

  • 0

    6. ~  2009-10-01 11:01:38  host: t07-07.opera-mini.net

    WITEKT idz z p, Gruszką na piwo - bo pakiety POL w PF będą większe niż 100MB/5zł więc ksero z POL dla karty abonamentowej???

  • 0

    7.  2009-10-01 11:21:58

    4: jak duuużo więcej? Są jakieś szacunki w tej sprawie?

  • 0

    8. ~  2009-10-01 11:24:26  host: t07-07.opera-mini.net

    odpisał mi iz tak małego NIE będzie - więc ksero z abonamentu albo 10zł/1GB - bo co innego?

  • 0

    9. ~  2009-10-01 11:29:55  host: nat-212-244-115-37.rtk.net.pl

    do 6 i 8: czyli będzie jak w abonamentach?? 15zł za 500MB i więcej? dla mnie bezsens - aż tyle nie zamierzam wydawać na mobilną wersję netu szczególnie że nie wszędzie mają zasięg... jakby net mieli od 5zł to byłoby ok...:(( jeszcze pytanie jakie będą mieli naliczanie?? Np multimo mobile mają za 55zł 7GB z naliczaniem co do 1 kilo...a zasięg orange...

  • 0

    10.  2009-10-01 11:31:03

    7: na koniec roku planowali mieć 0,5 mln klientów (oficjalne wypowiedzi), a z moich nieoficjalnych informacji wynika, że 0,5 mln może nie przekroczą, ale będą blisko.

  • 0

    11.  2009-10-01 11:36:20

    10: Pół miliona to faktycznie dużo w tak krótkim czasie. hmmm... czyli idą jak burza. Jak play prawie ;) i w dodatku więcej niż on na tym zarobią bo mają kosmiczne stawki, a klienci się tym nie przejmują ;) Ten operator musi odnieść sukces ;)

  • 0

    12. ~despera  2009-10-01 11:37:20  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    9 - PLAY online w telefonie "leje" po egsm i umts w ich własnym zasięgu. Po ofercie Multimo mają "##", ale rzeczywiście dla karty pakiet "za piątaka" by był wskazany - chyab iz np. 5/150MB?????? naliczanie POL osobno i w abo jest 1/1

  • 0

    13.  2009-10-01 14:02:36

    Witek (10) Blisko PÓŁ MILIONA klientów?! No nie wierzę! Serio. ;-)

Dodaj swoją opinię