Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CenterNet pożyczył 3,6 mln zł

CenterNet pożyczył 3,6 mln zł

LuiN 25 Września 2009 14:12

0 0

Zarząd NFI Midas poinformował, że podpisał ze spółką CenterNet umowy w sprawie pożyczki 3,6 mln zł. Dokapitalizowanie CenterNetu (spółka w 100% zależna od NFI Midas) przeznaczone jest na finansowanie rozwoju tego kolejnego w Polsce operatora telekomunikacyjnego.

Umowy zostały uznane przez fundusz za znaczące ze względu na ich łączną wartość, która przekracza 10% kapitałów własnych funduszu. Pod koniec sierpnia NFI Midas szukał inwestora dla CenterNetu, operatora sieci wRodzinie, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




Obok sieci wRrodzinie, CenterNet ma w zanadrzu jeszcze kilka innych projektów. Najważniejszy z punktu rozwoju polskiego rynku telekomunikacyjnego to uruchomienie sieci LTE, o czym szerzej przeczytać można w tej wiadomości.

Źródło tekstu: NFI Midas, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~czesio  2009-09-25 15:21:44  host: dsx66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na dom 3mln złotych ? chyba w Paryżu ! człowieku na jakim świecie ty żyjesz ? w Polsce można mieć wystrzałowe mieszkanko za okrągłe 100.000zł, tylko trzeba nie wchodzić w układy znane z miasta krawieckiego... A co do centernetu- furorę to może zrobi, ale w ofercie wRodzinie, nic pozatym.

  • 0

    8.  2009-09-25 15:31:00

    Chyba wystrzałowe 38 mkw w wielkiej płycie. Buduję dom (co prawda nie za 3.6 mln zł),więc wiem,ile co kosztuje.

  • 0

    9.  2009-09-25 15:31:42

    W ostatnich "Rozmowach Niedokończonych" w telewizji TRWAM Włodek Plewczyński zapowiedział, że za dwa (góra trzy) tygodnie pojawi się jakaś nowa oferta terminali. Coś więcej powie o niej za dwa tygodnie.

  • 0

    10.  2009-09-25 15:44:07

    3.6 miliona ? toż to grosze , koło mnie był penthouse do sprzedania za jedyne 9mln zł

  • 0

    11.  2009-09-25 15:45:50

    @7 za 100 tysięcy to można mieć tylko marną kawalerkę

  • 0

    12. ~  2009-09-25 15:48:18  host: t03-13.opera-mini.net

    jojo. widzę, że masz potężne pokłady wiary w tego operatora. A jak wiemy wiara czyni cuda, tym bardziej, ze CenterNet blisko kruchty się ustawił.

  • 0

    13.  2009-09-25 16:00:13

    Liczę po prostu na taki cud. Być może się nie zawiodę... I znów zadzwoniła kobieta, która chciała przenieść się Z NUMEREM do "wRodzinie". Pan Włodek już po raz kolejny przez 1/3 odpowiedzi wciskał kit, że usilnie pracują nad MNP i że jeszcze trochę trzeba poczekać, a przez następne 2/3 odpowiedzi próbował na silę przekonywać o tym, żeby już teraz kupiła nowy starter. I po co ta ciuciubabka? Przecież ona wyraźnie była zdecydowana na MNP!

  • 0

    14.  2009-09-25 16:05:48

    Nie wiem czemu, ale jakoś przypomina mi się dialog Rysi i Kilera...

  • 0

    15. ~  2009-09-25 16:18:46  host: t03-13.opera-mini.net

    @jojo. Ale przynajmniej "Radio Maryja" ma w Tobie wiernego słuchacza, nasłuchującego nowych wieści o sieci CenterNet.

  • 0

    16. ~  2009-09-25 16:36:54  host: v08-14.opera-mini.net

    Jeden slucha radia zet inny radio-maryja przeciez wolno im ponoc wolnosc jest w polsce

  • 0

    17.  2009-09-25 16:54:02

    Fakt, 3 mln dla takiej działalności to symboliczne grosze, chyba że to rzeczywiście na wypłaty i premie. To co najwyżej dzienny obrót większej firmy.

  • 0

    18.  2009-09-25 18:18:46

    Na waciki pożyczyli ;-)

  • 0

    19. ~emily wang  2009-09-25 22:01:16  host: public6964.xdsl.centertel.pl

    alleluja i do przodu!

  • 0

    20.  2009-09-26 08:57:43

    gdyby była mowa o 36 milonach lub 360 milionach można by mówić i siec ma plny rozwoju 3,6 mln to tak na postawienie BTS - ow w 2 moze trzech wiekszych miastach + jakies drobne premie dla pracowników.

  • 0

    21. ~  2009-09-26 10:52:13  host: p08-07.opera-mini.net

    No dobra ale mnie arcy ciekawi kwestia mtr bo jezeli ma miec takie samo jak inne sieci to jest to mega nie fair bo Play dalej zeruje niezle na tych mtr. Co jak co 3,6 na inwestycje to dosyc malo.

  • 0

    22. ~  2009-09-26 12:46:20  host: t11-06.opera-mini.net

    @21.Póki co to jeszcze CenterNet nie ma umów z pozostałymi operatorami o połączeniu sieci ale MTR pewnie będą mieli taki jak ma Play lub wyższy, bo później wystartowali.

  • 0

    23.  2009-09-26 12:51:17

    CenterNet będzie miał MTR-y takie, jakie miało P4 w momencie startu (o ile dobrze pamiętam - 64/44/40).

  • 0

    24. ~111  2009-09-26 15:03:47  host: host-89-228-129-2.gorzow.mm.pl

    ....Gdybyscie dokłądnie sledzili poczynania CenterNet i Midasa nie pisalibyscie bzdur. Wielkokrotnie przetransferowano środki finansowe na rozbudowę nowej generacji sieci z Midasa. To nie jest tylko 3,6 a nie tak dawno 1,6 i 6 mln. CenterNet za koncesję usług zapłacił 102mln. Za taka kwote byscie 100 chałup z waszymi projektami postawili, wiec przestancie bredzic o małej kwocie pożyczki.

  • 0

    25. ~Tomek  2009-09-27 11:26:02  host: chello089079058198.chello.pl

    Koncesja swoją drogą. Za to fizycznie nie mają tylko możliwość- pozwolenie. A 1,6 + 6,6 + 3,6 = około 12 mln. Co to jest przy takiej działalności... to są grosze. Postawienia jednej stacji kosztuje około 0,5 mln. Nie biorąc pod uwagę kupna lub dzierżawy terenu lub budynku, ludzi którzy będą to negocjować, techników którzy to przetestują itp. A same nadajniki to może 1/4 sieci. Gdzie obsługa klienta, biura, system bilingowy i informatyczny itp. O promocji nie wspomnę. Pozostałem sieci wydają tyle na promocję tygodniowo! To są na prawdę grosze. Nie wiem po co oni to piszą. To tak jak normalny człowiek pożyczył 1 zł... o co kaman?

  • 0

    26. ~obserwator-kibic  2009-09-27 13:51:44  host: 86-86-n1.aster.pl

    3-4 mln? Toz to w przyzwoitym telekomie na miesiecznie płace dla specjalisow i ekspertow + management nie starczy. Nie wiem kto by tam chcial pracować, jezeliby nie placili sensownie. Chyba jest niemozliwe uruchomienie i utrzymanie sieci komorkowej bez zapecza specow, inzynierow, projektantow, ekspertow itp. A im trzeba placic. Managera zawsze mozna znalezc, z inzynierem trudniej bo trzeba 5 lat studiowac, apotem z 10 lat pracowac by byc sensownym specem.

Dodaj swoją opinię