Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CenterNet podpisał umowy na roaming międzynarodowy

CenterNet podpisał umowy na roaming międzynarodowy

sirmark 7 Stycznia 2010 20:39

0 0

6. stycznia CenterNet zawarł trzy umowy z haską spółką iBasis Global Inc. na świadczenie usług roamingu międzynarodowego. Nawiązanie współpracy między firmami jest konsekwencją zawartego listu intencyjnego, o którym pisaliśmy w tej wiadomości.



Na podstawie umów iBasis zobowiązał się do dostarczenia na rzecz CenterNet usługi umożliwiającej korzystanie z roamingu międzynarodowego. Umowy wchodzą w życie z dniem podpisania i są zawarte na 3 lata z możliwością ich przedłużenia na kolejne roczne okresy.




Wartość umów szacowana jest na kwotę minimum 385 tys. euro netto (ok. 1,577 mln zł).

iBasis Global została założona w 1996 roku, jest jednym z największych hurtowych operatorów na świecie, dostawcą detalicznych usług telekomunikacyjnych typu prepaid oraz zaawansowanych usług telekomunikacyjnych dla operatorów komórkowych. Do klientów iBasis Global zaliczają się takie spółki jak: KPN, KPN Mobile, E-Plus, BASE, TDC oraz wielu innych znaczących operatorów telekomunikacyjnych: Verizon, Vodafone, China Mobile, Skype, Telecom Italia, Telefonica, Yahoo.

Źródło tekstu: CenterNet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~fred  2010-01-07 20:52:45  host: staticline56167.toya.net.pl

    To w końcu uczestnicy wycieczki do Rzymu od Rydzyka (konkurs wrodzinie) będą mieli możliwość dzwonienia ;)

  • 0

    3.  2010-01-07 20:54:00

    Nie wiem czy Włodek Plewczyński zagląda ana forum, więc dla pewności, żeby przeczytał jeszcze razu umieszczę to tutaj. W związku z moją niedawną wypowiedzią dotycząca roamingu. Jakiś czas temu skomentowałem wypowiedź Włodka Plewczyńskiego, która była odpowiedzią na pytanie słuchacza dzwoniącego z zagranicy. W tej chwili nie pamiętam co dokładnie powiedział w ubiegłym tygodniu Włodek Plewczyński na temat terminu wprowadzenia usługi roamingu. Być może źle go wtedy zrozumiałem i na tej podstawie dokonałem błędnej nadinterpretacji jego wypowiedzi. W każdym bądź razie chciałbym PRZEPROSIĆ. I dziękuje za skorygowanie Panie Włodku.:-)

  • 0

    4. ~  2010-01-07 21:13:24  host: 109.243.150.107

    A co z punktami styku? Jest szans na pokazanie oferty w tym miesiącu?

  • 0

    5. ~a_lex  2010-01-07 21:30:42  host: v05-15.opera-mini.net

    "Do klientów iBasis Global zaliczają się takie spółki jak: KPN, KPN Mobile, E-Plus, BASE, TDC". A co to są za spółki, szczególnie KPN?

  • 0

    6. ~  2010-01-07 21:37:55  host: v10-03.opera-mini.net

    do 5: a_lex jest prosty sposob. wejdz na strone www.kpn.com

  • 0

    7. ~  2010-01-07 22:27:34  host: v11-11.opera-mini.net

    do jojo: czyli te 'niespodzianki' wrodzinie (i centernecie) to nic innego jak roaming międzynarodowy? :( a ja juz myslalem ze obniża ceny do skawi polsatu do poziomu 40-48gr/min brutto i na stacj i do własnej sieci (wrodzinie/centernet) by ceny byly 5-9gr/min brutto. no nic. szkoda. jednak po centernet i wrodzinie trudno spodziewać sie naprawde dobrej oferty. nawet nie ma oferty typu 2za1 pomimo wysokiego asymetrycznego mtru. jednak zarówno wrodzinie jak i centernet to firmy ktore myślą tylko o zdzieraniu kasy z klientów. przykro mi tylko ze w tym biznesie rydzyk wykorzystuje wiarę i naiwność ludzi. ale trudno. niby tp i w3 tez zdzieraja i to pewnie wiecej ale przynajmniej nie wykorzystują do tego celu wiarę chrześcijańską..

  • 0

    8. ~  2010-01-07 22:35:58  host: v10-10.opera-mini.net

    nie wiem o co ci chodzi.Zobacz w aktualny cennik wrodzinie, czy tam ktos zdziera? Polaczenia sa tanie.

  • 0

    9. ~  2010-01-07 22:47:07  host: v08-03.opera-mini.net

    do 8: tanie? 69gr/min gdy mtr do play to niecale 40gr/min a do polsatu 33-34gr/min? albo stacjonarne 19gr/min a na stacjonarne opłaty maja na poziomie 2-5gr/min. wg mnie to zdzierstwo w biały dzien. to play fresh juz w pakietach bo pakietach ale daje stawke 5gr/min brutto do własnej sieci i na stacjonarne tez. pod tym wzgledem wrodzinie zdzieraja (podobnie zresztą jak cala w3 i tp z netia i cala tą bandą telefonii stacjonarnej na łączach tp)

  • 0

    10.  2010-01-07 23:00:45

    7 - Nie wiem o jakich niespodziankach mówił Włodek Plewczyński - nie chciał tego zdradzić. W każdym bądź razie twierdził, że BYĆ MOŻE jeszcze w 2009 roku będą one miały miejsce. Jak się okazało nic z tego nie wyszło, ale były to jedynie przypuszczenia. Poczekaj, pewni dopiero w tym roku CenterNet rozwinie w pełni skrzydła. ;-)

  • 0

    11. ~  2010-01-07 23:47:10  host: v11-15.opera-mini.net

    jojo - Moglby je szybciej rozwijac, mial na to i tak wystarczajaco duzo czasu.

  • 0

    12. ~  2010-01-08 07:48:22  host: ip-89.171.231.35.dsl.crowley.pl

    @7: nie przesadzasz czasem troszkę? wRodzinie ma obecnie bardzo ciekawą ofertę. Jako jedyni po PlayFresh oferują 12m-cy ważne konto a cennik podstawawoy bez pakietów też jest przyzwoity. Rozumiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i chętnie wszyscy zobaczylibyśmy 5gr na stacjonarne w cenniku ale zauważ, że nikt poza pakietami Fresh nie ma taniej. Docelowo połączenia w sieci mają być za darmo i przyznam, że jakby to wprowadzili, to ilość użytkowników znacznie wzrosłaby im. Dla ich grupy docelowej transmisja danych jest nieważna wię nie spodziewam sie atrakcji u nich.

  • 0

    13.  2010-01-08 09:31:38

    *12 ja w całkowicie bezpłatne połączenia nie wierzę - pewnie będzie jakieś ograniczenie, np. 30 minut dziennie albo 1000 minut na miesiąc.

  • 0

    14. ~  2010-01-08 10:45:09  host: ip-89.171.231.35.dsl.crowley.pl

    @13: nawet limit 1000min./m-c będzie bardzo ciekawy. Myślę, że wymusiłoby to ruchy także u konkurencyjnych prepaidów.

  • 0

    15.  2010-01-08 13:53:00

    *14 w prepaidzie na pewno nie będzie tyle darmowych minut, myślałem o abonamencie.

  • 0

    16.  2010-01-08 15:15:05

    Rezo (15) - Tak sobie przez ostanie dni powracam do "bardzo starych" newsów na GOL-u dotyczących wejścia Heyah, odpowiedzi Idei ("Nowy POP"), wprowadzenia do Tak Tak-a taryfy "Happy". Tak czytam i wiesz wtedy też ludzie często pisali, rożne rzeczy. Również nie spodziewali się "aż takich" (na ówczesne czasy) obniżek. Więc nie pisz że: "w prepaidzie na pewno nie będzie tyle darmowych minut". ;-)

  • 0

    17. ~  2010-01-08 15:41:05  host: v13-15.opera-mini.net

    do 16: jojo. ok. różnie moze byc. ale trzymajmy sie tego co jest teraz a nie co moze kiedys może byc a nie musi. obecnie wg mnie TYLKO 2 oferty prepaid sa warte zainteresowania: mbank mobile ze stawka 19gr do wszystkich, 50MB darmowego netu z naliczaniem co 1kB i ważnością konta 5-49zl 60dni i 50zl i wiecej 180dni i play fresh ze względu głównie na pakiety rozmów na stacjonarne i do play o kazdej porze 100min za 5zl czyli 5gr/min brutto i darmowe smsy do kazdej sieci. ciekawa jest tez oferta GA jak ktos ma stały net kablowy dodatkowo i gng voip używa jako telefonii stacjonarnej to wtedy oferta GA czyli gng jako telefonia stacj i ga jako komórkowa jest zasilana z jednego konta to taka oferta jest interesująca. reszta ofert jest w najlepszym razie przeciętna wg mnie..

  • 0

    18.  2010-01-09 09:12:23

    *16 - jojo może masz rację, w pewnym sensie moja świadomość jest zdeterminowana poprzez wieloletnie działania W3. Jeśli wprowadzą nielimitowane darmowe połączenia w sieci to będzie Hit Hitów. Czy ktoś wie czy któryś z europejskich operatorów ma takie połączenie w swojej ofercie?

  • 0

    19. ~Arty  2010-01-18 12:21:29  host: 212.244.6.18

    Najlepsza oferta na karte - co by nie pisac faktem jest ze to obecnie najlepsza oferta na karte - Play i wszyscy inni chcacy nadązyc za Playem teraz odpadaja - zamówiłem wlasnie 2 startery na infolini bo u mnie w miesci nigdzie jeszzc enie sprzedają...

  • 0

    20. ~Arty  2010-01-18 12:23:08  host: 212.244.6.18

    Chodzi oczywiscie o siec "WRODZINIE"

  • 0

    21. ~  2010-01-18 13:24:10  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    @19 Rezo: ukraińska sieć life chyba cos takiego ma.

Dodaj swoją opinię