Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Centernet i Mobyland stracą koncesje na 1800 MHz?

Centernet i Mobyland stracą koncesje na 1800 MHz?

LuiN 22 Lipca 2009 09:28

0 0

Jeżeli przetarg na 1800 MHz zostanie unieważniony, to związany z Zygmuntem Solorzem-Żakiem Mobyland oraz związany z Romanem Karkosikiem Centernet pożegnają się z marzeniem o budowie sieci komórkowej - pisze Rzeczpospolita.

Centernet ma obecnie tylko 3 własne nadajniki (w Toruniu w siedzibie Radia Maryja i telewizji Trwam), Mobyland nie ma ich wcale. 230 mln zł zapłaciły za licencję 1800 MHz Centernet i Mobyland po wygraniu przetargu w 2007 roku.

Wczoraj WSA uchylił decyzję UKE, dotyczącą odmowy unieważnienia przetargu. Przedmiotem sporu był zapis o konieczności parafowania każdej strony dokumentacji przetargowej. Do sądu skargę złożyła PTC, która w 2007 roku nie dostała się do II etapu przetargu.




Anna Streżyńska, prezes UKE, w panikę nie wpada i nie obawia się utraty koncesji przez Mobyland i Centernet:

Droga do tego jest jeszcze bardzo daleka. Po pierwsze urząd odwoła się od wczorajszego werdyktu do NSA. Nawet gdyby sąd wyrokował przeciwko nam, to będzie to dotyczyło tylko decyzji o odrzuceniu skargi Ery. Żeby odebrać licencję Mobylandowi i Centernetowi, musiałyby jeszcze zostać uchylone decyzje o przydziale częstotliwości dla tych firm - mówi Streżyńska.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19.  2009-07-22 10:45:50

    PTC nic nie wskóra? Jak sobie wyobrażasz odrzucenie tego wniosku skoro sąd uznał niedopuszczenie PTC do przetargu za niezasadne? Wydaje mi się, że przetarg zostanie rozpisany jeszcze raz. Za 100 lat.

  • 0

    20.  2009-07-22 10:56:15

    Artur051 poczytaj sobie dokładnie na oficjalnej stronie wywiadu: http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiady/338950,80_proc_polakow_bed zie_w_tym_roku_w_zasiegu_sieci_gsm_play_a.html,2 , a dopiero pisz. Nic szczególnego nie ma, nadal będą inwestować, siec rozbudowywać, wiec jest ok.

  • 0

    21. ~rene  2009-07-22 10:59:02  host: doh59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czemu piszecie o pomyłce PTC? przecież cały wyrok polega na tym, że PTC nie popełniło błedu...

  • 0

    22. ~rene  2009-07-22 11:00:42  host: doh59.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 20 - zmieniają politykę , mnei agresywne ceny, podwyżki cen telefonów i przyznanie się do zachwiania finansów firmy, skoro dokładają do interesów...niezbyt ok

  • 0

    23.  2009-07-22 11:03:22

    Nikt nie mówi o pomyłce PTC. Ja mówię o pomyłce UKE i osób, które wygrały przetarg.

  • 0

    24.  2009-07-22 11:11:29

    22. Przecież to logiczne, że z początku się dokłada do interesy, zwłaszcza tak dużego interesu.

  • 0

    25.  2009-07-22 11:15:31

    Moim skromnym zdaniem mowa o promocji "3 miesiące bez abonamentu". To się nie kalkuluje widać nawet wg polityki Play. Choć Play'a, jako sieci nienawidzę, to życzę im jak najlepiej, bo dzięki nim abonenci innych sieci mają lepsze warunki.

  • 0

    26. ~ANTYmason  2009-07-22 11:26:08  host: dtd45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Będę cieszył się i to bardzo jak ten kraj pozbędzie się Karkosików, Solorzów, Misztalów i innych ,,wielkich pierdo..ych bogaczy wyzyskujących biednych ludzi,,. Dlatego Mobyland (co to ku..a w ogóle za nazwa ?) i Centernet (podszywający się pod Centertel) powinni po dobroci oddać częstotliwości Erze,Orange,Plusowi i Playowi. Czyli sieciom z przyszłością, a nie zakapiorom bez pasji i otwarcia na problemy i oczekiwania abonentów !!!

  • 0

    27. ~aserty  2009-07-22 11:42:37  host: 188.33.88.17

    a ja bym dal ptc za ta kase co moby i center kupily te czestotliwosci i ciekawe czy PTC by kupilo? szczerze w to watpie... poki co graja tylko o jakas kase za odszkodowanie bo na kupno ich nie stac;/ zenada "dojczlandu" jak zwykle...

  • 0

    28. ~zigzag  2009-07-22 11:46:14  host: doh43.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 27 - wskaż chociaż 1 zdanie o tym , że PTC walczy o odszkodowanie. walczą o częstotliwości

  • 0

    29.  2009-07-22 17:55:31

    No nie chcę nic mówić... Jeśli jedna decyzja - wydana z naruszeniem prawa - pociga za sobą kolejne - te kolejne nie są całkiem "czytste".

  • 0

    30. ~kobi  2009-07-22 18:10:00  host: public56452.xdsl.centertel.pl

    Przetarg dla Playa poszedł im płazem, ale przetargu dla Centerneta już UKE nie zdołała tak łatwo ustawić. Jako dawnemu zwolennikowi Pani Streżyńskiej, teraz wstyd mi jest za nią. Powinna odejść na zasłużoną emeryturkę w UKE, zanim zniszczy to, o co walczyła przez tyle lat.

  • 0

    31.  2009-07-22 18:17:55

    kobi: jakie ustawienia? Jakieś szczegóły?

  • 0

    32. ~ukenamuniu  2009-07-22 21:33:55  host: 86-59-n1.aster.pl

    @17 mirekb: a właśnie że nie. Założę się z Tobą o jedno euro i gumę, że PTC wygra..

  • 0

    33.  2009-07-22 21:35:29

    ukenamuniu: a ja myslę, że Mobyland i Centernet oddadzą z pocałowaniem ręki częstotliwości za zwykły zwrot wpłaconej kasy, nawet bez odsetek...

  • 0

    34. ~ukenamuniu  2009-07-22 21:40:35  host: 86-59-n1.aster.pl

    jesteś Witku.. Tak, powołać firemkę, bez znanych osób w KRS, wygrać, zapłacić za "fi" i sprzedać (ale nie po kosztach!). Pytasz się o ustawienia? Punktacja w regulaminach przetargów ustawia przetarg.

  • 0

    35.  2009-07-22 21:44:08

    ukenamuniu: te firmy są tak samo nieznane jak Polkomtel czy PTC 13 lat temu... Sam Bartoszewicz mówił, że kwestia udziałowców w czasie trwania całego przetargu była baaardzooo płynna...

  • 0

    36. ~Greg  2009-07-22 23:34:49  host: aaze187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    35: Sąd w ustnym uzasadnieniu wyroku powieddział o rażącym naruszeniu prawa przez UKE, a więc Pani Prezes ma się czego obawiać, ponieważ takie naruszenie może być przesłanką do zakończenia jej kariery przed końcem kadencji. W każdym razie wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

  • 0

    37. ~Greg  2009-07-22 23:39:19  host: aaze187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a szwindel widać z daleka bo brak parafki na jednej stronie oferty, na której był pełny podpis nie powionno zdyskwalifikowac oferty. Według mnie PTC ma rację, chociaż nie przepadam za tą firmą.

  • 0

    38. ~1234325  2009-07-23 01:24:38  host: chello089078121152.chello.pl

    ukenamuniu i mirekB: wyrok jest bardzo jednoznaczny. Złamanie zasady praworządności, zakazu dyskryminacji i zasady proporcjonalności. Sąd nie miał wątpliwości. Jeśli chodzi o kasację do NSA to nie ma ona szans. Przypomnę, że są dwie podstawy skargi kasacyjnej: * naruszenie prawa materialnego przez błędną jego wykładnie lub niewłaściwe zastosowanie; * naruszenie przepisów postępowania, jeżeli uchybienie to mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy. Konia z rzędem temu, kto udowodni w tak oczywistej prawie któreś z dwóch błędów. A co do decyzji o rezerwacji częstotliwości - ona też została zaskarżona, z podobnymi zarzutami. I też decyzja upadnie przed WSA.

Dodaj swoją opinię