Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CenterNet i Aero2 łączy nie tylko osoba prezesa

CenterNet i Aero2 łączy nie tylko osoba prezesa

WitekT 14 Maja 2010 10:42

0 0

Roman Karkosik sprzedał 49% udziałów w spółce Nova Capital, która ma 60,32% akcji NFI Midas, właściciela CenterNetu. Nabywcą jest Aero2, a wartość transakcji nie została ujawniona - pisze Puls Biznesu.

Nie mogę podać w tej chwili tej kwoty, to była skomplikowana transakcja — mówi Krzysztof Żyto, wspólnik kancelarii Chajec, Don Siemion & Żyto oraz właściciel Aero2.

Grażyna Karkosik, żona inwestora, nie sprzedała jednak swoich akcji — ona również dysponuje pakietem 49% Novej Capital.
Zygmunt Solorz-Żak dodaje, że jest bardzo zadowolony, iż współtworząca jego projekt spółka pozyskała kolejną częstotliwość. Do kompletu brakuje jeszcze tylko Hawe, które dysponuje siecią światłowodów wokół Polski, ale i ono ma wkrótce trafić do jego portfela. W czerwcu ma odbyć się nadzwyczajne walne spółki, które zajmie się kwestią połączenia ze Sferią. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Wczoraj prezesem CenterNetu został Adam Kuriański, prezes Aero2. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 2

  1.  2010-05-14 11:03:53

  Solorz zbiera czestotliwosci i jak przejmie Hawe to bedzie mial w portfelu do sprzedazy ciekawy kasek dla innego operatora, ktory bedzie chcial wejsc do Polski. Oby tylko nie zrobic z tej zbieraniny koncesji drugiego eletrimu telekomunikacji.

 • 0

  2. ~  2010-05-14 11:06:44  host: t15-10.opera-mini.net

  Szczerze to już nudzą mnie te informacje o Centernecię. Tole szumnych zapowiedzi i nic z tego nie wyszło. W końcu wszystkie te spółki z częstotliwościami trafia do Żaka. Już ma 2600 2 x 1800, 900 i 800 MHz. Z czterech operatorów zrobi się jeden. Jeszcze przejmie Playa i będzie finał a może i Plusa bo jak go Egipcjanie nie kupią to kto wie. Pozycji dominującej Polsat niema więc wszystko możliwe zgodę od regulatora dostanie bez problemu.

 • 0

  3.  2010-05-14 15:05:51

  Nie wiem po co temu człowiekowi tyle częstotliwości... Czyżby eliminował potencjalnych przyszłych konkurentów zgarniając wszystkie częstotliwości?

 • 0

  4. ~vol  2010-05-14 18:20:58  host: fraud.com.pl

  Solorz buduje wartość telekomu, ogromny potencjał do późniejszej sprzedaży. Jemu nie zależy na szybkim rollout sieci ani liczbie abonentów - to wszystko musi być w swoim czasie samofinansowanym wehikułem do zarabiania pieniędzy i wolnego inwestowania. To inna strategia niż udziałowców PTK/PTC/PLK. Może wygrać na tym,że buduje od zera dużo efektywniej oraz ma synergię kosztową i operacyjną z CP i ich 3play. Tak 3maj Solorz!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet