Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CenterNet gotowy do startu w maju

CenterNet gotowy do startu w maju

sirmark 26 Marca 2009 10:16

0 0

CenterNet, który ma zostać piątym operatorem infrastrukturalnym, ocenia że jest w stanie spełnić wymagania regulatora rynku i jeszcze w maju rozpocząć działalność.

Obliguje nas decyzja UKE, która mówi, że do końca maja powinniśmy uruchomić naszą częstotliwość. W tej chwili nasza deklaracja jest taka, że tego terminu jesteśmy w stanie dotrzymać - powiedział członek zarządu Piotr Sobiś w wywiadzie dla telewizji TVN CNBC Biznes.

Mamy w tej chwili pełen plan pokryciowy, na to do czego nas obliguje decyzja UKE, czyli osiągnięcia 30% pokrycia do roku 2012, do końca tego roku powinniśmy pokryć swoją siecią 15% populacji i na to jesteśmy przygotowani - dodał.




Centernet wygrał konkurs na GSM1800 pod koniec października 2007 roku, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Według założeń koncesji, komercyjnie z usługami powinien wystartować do maja.

Operator podpisał już kilka umów i listów intencyjnych. Z Centertelem pięcioletnią umowę na roaming krajowy o wartości 100 mln zł, z Comarchem - pięcioletni kontrakt o wartości 30 mln zł. Spółka ma też umowę ramową z Huawei o wartości 76 mln euro, ale Centernet opóźnia terminy podpisania ostatecznej umowy z chińskim dostawcą sprzętu.

Źródło tekstu: ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2009-03-26 11:11:13  host: ip-89.171.231.35.dsl.crowley.pl

    Także mam poważne obawy czy wystartują. W lipcu kolejna obniżka MTR więc ceny może znowu "pójdą" w dół. Przy obecnych stawkach będzie bardzo trudne wejście na rynek, po prostu biznesowo może się to nie opłacać. Zresztą pan Piotr mówi wyraźnie "w tej chwili sytuacja jest taka..." co oznacza, że za 2 m-ce może być zupełnie inna ;)

  • 0

    9. ~  2009-03-26 11:11:58  host: abxm248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A po co P4 cos co nie ruszylo ? A tak btw konkurencji to zobaczmy sobie np rynek w uk tam jest troche opow i daja sobie rade jakos.

  • 0

    10.  2009-03-26 11:15:32

    A po co Play ma ich przejmować? Nie mają swojej sieci, nie mają klientów, nie mają nic oprócz koncepcji i planów. Jak Play będzie przejmował to przejmie Orange :)

  • 0

    11. ~mirekb  2009-03-26 11:26:55  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    ja napisze tak:malejacy mtr moze i pozwoli wystartowac 5mno jednakże,kluczem bedzie cena transferu.dlaczego sie tego czepaim?bo wiekszosc mvno na zachodzie ma tylko glos/sms w ofercie i o to idzie,bo sensowne wydaje sie zalozenie ze z glos/sms korzysta ponad 80%ktorzy mogliby korzystac rowniez z transferu ale nie robi tego z braku potrzeby.jesli zaoferuja 30gr do wszystkich,poza play60,sms 12 moze i by miala oferta sens,ale jak sobie przypomne ze 5mno działa na ptk centertel to..

  • 0

    12. ~  2009-03-26 11:33:34  host: 188.33.57.33

    Ech, a umowa roamingowa z orange :/ Zresztą oni i tak raczej wcale nie ruszą.

  • 0

    13. ~rogmaniek  2009-03-26 11:49:49  host: gdo178.internetdsl.tpnet.pl

    A ja bym nawet chciał, aby P4 miało też pasmo DCS 1800Mhz. Jak dla mnie fajnie by było. W końcu byliby "porządnym", liczącym się operatorem, co nie znaczy, że już takim nie są he he! W końcu do nich przeniosłem już dwa numery z PTC, a do statystyk "dobiłem" im trzy inne- razem pięć;) Odnośnie przyszłości Centernet'u- nie chcę być wróżbitą, ale sam też się boję, jak to im ma się "udać", mając tylko jedno pasemko i to 2G?! Ale pożyjemy, zobaczymy...

  • 0

    14.  2009-03-26 12:06:41

    A tak na marginesie... Gdzie ci wróżbici, którzy obiecywali Bóg wie co w Orange od 26 marca?

  • 0

    15. ~  2009-03-26 12:11:59  host: proxy2.anon-online.org

    @14 Widocznie jeszcze za malo osob przenioslo numer do Plasya ;)

  • 0

    16. ~ciapek  2009-03-26 12:17:45  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    to teraz reklama DO WSZYSTKICH ***** nie dotyczy PLAY, POLSAT, CENTERNET i innych co nasz wku&^%$$$

  • 0

    17.  2009-03-26 12:36:38

    A ja myślę że CenterNet dobrze kombinuje szukając klientów w niszach. Z resztą widzę tutaj jedyną nadzieję że trafią ze swą ofertą do mniejszych ale mocno zintegrowanych użytkowników. Świetny pomysł (nie piszę tu o światopoglądzie ani stosunku do tego medium) to stworzenie sieci "W rodznie" na bazie słuchaczy Radia Maryja. Nie dosyć że o. Dyrektor jest wzorowym trendsetterem dla słuchaczy, to jeszcze zaczyna edukować i zapoznawać osoby starsze z tym "dziełem szatana" jakim jest telefonia komórkowa. Ciekawe też czy powiązanie RM z Centernetem wpłynie na lokalizację nadajników piątego opa na wieżach kościołów....Nie wiem jak wy, ale ja sobie wyobrażam dla emerytów w promocji słuchawkę MaxCom MM500. Wędkarze to też dobry klient o ile dostarczy mu się odpowiedni content, czyli np. terminy ochronne poszczególnych gatunków ryb ect. Do tego dochdzić mogą reklamy: sprzętu, przynęt, zanęt. Dalsze przykłady można mnożyć: dla alergików z terminami pyleń, meteopatów, ciśnieniowców itd. itp. Faktem jest że nie będzie to proste,ale wykonalne. Ja mam nadzieję że Op no5 wykaże się inwencją

  • 0

    18. ~  2009-03-26 13:05:07  host: ip-213-17-193-98.netia.com.pl

    To za 10 lat zawojują rynek. ;p

  • 0

    19.  2009-03-26 13:52:21

    13 - "Jakby Play miało pasmo 1800Mhz to by było liczącym sie operatorem." Weź przestań w Niemczech sieci mają albo GSM900+UMTS albo GSM1800+UMTS i nie narzekają. Tylko w PL tak mieszaja. ;)

  • 0

    20.  2009-03-26 14:28:30

    19 @ Jesteś w błędzie. W niemczech Vodafone ma gsm 900/1800. Jest dualny.

  • 0

    21.  2009-03-26 15:07:44

    Mogę się założyć, że nie wyrobią :P

  • 0

    22. ~  2009-03-26 16:26:12  host: t02-11.opera-mini.net

    Przestancie bredzic ze jest drogo bo wg wczorajszego corocznego raportu EU wynika ze w Polsce nie jest tak drogo.koszty sa u nas ponizej sredniej EU.

  • 0

    23.  2009-03-26 20:18:17

    15% populacji.... LOOOOL

  • 0

    24.  2009-03-26 20:19:32

    15% populacji hmm... Warszawa, Kraków, Wrocław i może Gdańsk i może 15% populacji będzie.

  • 0

    25. ~pb  2009-03-26 21:37:27  host: ip-94-42-35-120.multimo.gtsenergis.pl

    Czekamy na 260-15 na wyświetlaczach...

  • 0

    26.  2009-03-27 13:30:03

    Może będę chamski, ale życze im wszystkiego najgorszego. Uważam, że obecnie powinno budować się sieć UMTS. Dlaczego? Odpowiedź prosta. Ciągle stoimy w miejscu. GPRS i EDGE (nie mówię o EDGE Evolution) to praktyczne technologie kiedyś. Taki Play zaoferował tani internet na własnej sieci UMTS i gdyby UMTS 900 Mhz to śmiało mógłby w ogóle nie budować GSM. Jednak specjalnie trzeba budować GSM, bo ludzie nadal korzystają z Nokii 3210. Wiem, że działa. Nie lepiej dać ludziom telefon Only UMTS i wyszłoby tanio? Takie jest moje zdanie na ten temat;)

  • 0

    27. ~  2009-03-27 21:33:32  host: 80.238.89.138.ip.airbites.pl

    #26 Coś mi się wydaje że jednak się ciagle buduje sieci UMTS w Polsce. Osobiście jeszcze nie widziałem telefonu Only UMTS. Obok 3210 która i tak nie działa w EGSM Playa są jeszcze inne o wiele nowsze telefony GSM choćby bardzo popularna nowoczesna Nokia 6300. 80% ludzi nie potrzeba transmisji danych, wideorozmów itp usług 3G, wystarczy im "technologiczne kiedyś" z dłużej działającą baterią

Dodaj swoją opinię