Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CenterNet ciągle myśli o Extreme

CenterNet ciągle myśli o Extreme

WitekT 19 Stycznia 2010 11:31

1 0

CentereNet ciągle przygotowuje się do wprowadzenia na rynek komórkowej marki Extreme, ale ciągle sprawa nie wychodzi z etapu projektu - pisze serwis rpkom.pl.

CenterNet ciągle myśli o wejściu w nowy segment rynku mimo, że swą moc prawną stracił podpisany latem ubiegłego roku listy intencyjny pomiędzy CenterNetem a brytyjską firmą Extreme International, która m.in. pod tą nazwą prowadzi telewizyjny kanał poświęcony sportom ekstremalnym dostępny w kablówkach. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Teraz charakter naszych rozmów na ten temat można określić jako gentlemen's agreement - mówi Anna Gołębicka, dyrektor marketingu operatora.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2010-01-19 11:47:21  host: v02-13.opera-mini.net

    wg mnie wymyślanie tylko nowej nazwy dla nazwy nie ma sensu. niech lepiej ten caly centernet ulepszy swoje dotychczasowe oferty jak w rodzinie czy własną markę centernet. natomiast takie mvno mialo by sens gdyby to dana angielska firma extreme chciala wejść na polski rynek jako mvno centernetu np. i wtedy to kase na tego mvno jak i na wszystko (reklama, marketing, promocję i stale dobre niskie cenniki) jak by to anglicy mieliby sie za to brać to miałoby sens. natomiast nie widze sensu by centernet płacił extreme kase za używanie danej nazwy własnej anglikom i centernet za wszystko musiałby placic. w takim wypadku zamiast sie bawić w tyle roznych marek i ofert niech lepiej sie wezmą za swoja centernet i zrobią jakas własną ale porządną oferte a nie takie główno jakie obecnie mają.

  • 1

    3. ~Joey  2010-01-19 11:58:04  host: al024.netis.net.pl

    Może kiedyś się doczekamy...

  • -1

    4.  2010-01-19 12:06:29

    1: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    5. ~mirekb  2010-01-19 12:09:25  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    centernet to niech myśli o stawianiu masztów a nie o płaceniu za logo extreame angolom nie wierzac w sens oferty bo jak widac taki stan jest faktycznym

  • 0

    6. ~  2010-01-19 12:30:11  host: v08-09.opera-mini.net

    Prawdą jest, że ta sieć Romana Polańskiego i Zygmunta Solorza postawiła obecnie 3 BTS w Toruniu i nic więcej ? To abonenci sieci Rydzyka korzystają z telefonu wyłącznie w Toruniu ?

  • 0

    7.  2010-01-19 12:51:58

    literówka-list intencyjny,powinno być.Centernet łyknie w końcu p. Solorz i po sprawie.

  • 0

    8. ~prawda  2010-01-19 12:56:09  host: 213.192.66.1

    6. To są stacje wynajęte od PTC a nie postawione przez nich

  • 0

    9. ~Kosa  2010-01-19 12:58:47  host: aejf64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Karkosikowy pic na wodę. Wiedziałem od na samym początku jak skączy się 1) inwestycje/współpraca w UK 2) stworzenie sieci extreme w PL. To wszystko jest tylko po to ze: siedzi sobie tako Kowalski przy gazecie i mysli w co by zainwestowac, jakie akcje kupic. Czyta ze fundusz Karkosika chce budowac siec komorkowa dla mlodych aktywnych. hmyy Super! Kupuje! Akcje rosną Karkosik zarabia. Potem Karkosik sprzedaje i do mediów idzie komunikat ze kaput...

  • 0

    10.  2010-01-19 13:34:48

    mireb Ty też? Ale bzdury piszecie! Przecież tego można było się spodziewać - by to wręcz oczywiste, że CZEKALI na podpisanie umowy z Aero2 na świadczenie usług w modelu współpracy "RAN sharing" (poczytajcie sobie newsy nawet na Telpolis co to oznacza). CenterNet ma już "swoje" nadajniki! ZARAZ PO podpisaniu tej umowy mogą mówić o dalszych planach, a z tego co piszą na "media2" Anna Gołębica stwierdziła, że NIE ODSTĄPIĄ od tego projektu. I Bardzo dobrze! Tylko żeby ten cały "Exterme Mobile" dopracowali, a nie wypuścili kolejną kopię "wRodzinie". Bardzo dobra informacja dająca nadzieję, że powstanie druga "Heyah", albo coś w stylu ukraińskiego "Jeans", czy "djuice". ;-)

  • 0

    11.  2010-01-19 13:42:59

    Przepraszam za błędy w poprzednim poście. Co ciekawe Gołębicka "Nie chce jednak podawać żadnych konkretów przedsięwzięcia, bo - jak to określa - "rynek jest bardzo konkurencyjny i ktoś mógłby skopiować pomysł". - Chcemy uniknąć sytuacji falstartu, jaki już raz mieliśmy z tą marką. Dlatego dopiero, gdy będziemy gotowi na 100 proc. do wejścia zdradzimy więcej szczegółów".

  • 1

    12.  2010-01-19 13:51:14

    Ech, żeby tak Solorza Aero 2 (w tym Mobyland'a), a także Sferię czy tego Centernet'a chciała wykupić Telefonica, to byśmy mieli porządnego operatora, a do tego cieszyłbym się może z marki O2 Pl, a tak pozostaje mi O2 UK czy wkrótce O2 Germany:) Pomarzyć zawsze można.

  • 0

    13.  2010-01-19 13:54:36

    jojo: wczoraj, przy którymś artykule pisałeś, że może P4 przejąłby Hutchison i mielibyśmy markę Three:) Marka Play podoba mi się, ale na pewno Hutchinson nie szczędziłby tak na budowie sieci, jak P4 hehe! Chociaż, jak wiesz, bardziej bym wolał, gdyby ktoś miał wykupić P4, to Telefonica, a dlaczego? Pisałem o tym wyżej, bardzo bym chciał cieszyć się marką O2 PL. Dla tych co będą płakać, że ja znów o tym samym, to moje zdanie i tyle hehe!

  • 0

    14.  2010-01-19 14:01:03

    rogmaniek - A z Play i np. Three, to osobna kwestia. Ja to w ogóle chciałbym mieć już wszystkie zagraniczne brandy i żeby już działał ten cały Extreme Mobile CenterNetu. Wydaje mi się, że tylko uderzenie w taką właśnie niszę jak młodzież lubiąca wyzwania może pobudzić jedynego w tej chwili challengera na polskim rynku (Play) do dalszego ulepszania swojej oferty. Może to być taki drugi Mobilking (?) Telefonia ojca Rydzyka raczej żadnego z pozostałych operatorów MNO do niczego nie pobudzi. ;-)

  • 0

    15. ~mirekb  2010-01-19 15:01:02  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @10 może troszke przesadzam ale jak widac ja w sam Centernet po prostu nie wierzę..konsorcjum Solorza w składzie:5i6 mno,sferia,mvno cp stworzy byc moze jakąś jednolitą koncepcję na rynku telekom

  • 0

    16. ~  2010-01-19 18:36:57  host: v12-10.opera-mini.net

    12: ach, och jak widze ludzi podniecajacych sie na mysl ze zagraniczna firma kupuje polska firme to sie zastanawiam czy to sa jeszcze Polacy? Co bedziesz mial z tego ze o2 wejdzie? Nic nie bedziesz mial a kasa pojdzie za granice. LUDZIE MYSLCIE GLOWAMI.

  • 0

    17.  2010-01-19 19:11:02

    Ad.10 Właściwie to (w kwestii uściślenia) wypowiedzi Anny Gołębickiej, stwierdziła ona "jedynie", że: "nie ODSTĄPILIŚMY od tego pomysłu", co nie jest równoznaczne z tym, że nie odstąpią. Mój błąd. Jednak mam ogromną nadzieję, ze wyjdzie z tego coś porządnego, godnego konkurowania z Play. ;-)

  • 0

    18.  2010-01-19 19:28:54

    Do 16: chyba od niedawna czytasz Telepolis. Nie wiesz na co tak często zwracam uwagę oraz kto u kogo ma udziały, jeśli chodzi o nasyci operatorów. Zrozum, że ją na siłę nie chce zagranicznego kapitału. Ale jak może wiesz albo już będziesz wiedzieć i tak już np. w PTC "władze" ma Deutsche Telekom. Któregoś smutnego dnia DT oficjalnie zniszczy markę Era robiąc, tzw. rebranding. Gdyby marki Era, Plus, a nawet Idea zostały w Pl, to bym nie chciał 02. A tak nie mogę się pogodzić, że zniszczeniem bardzo cennej marki Era. Dlatego dla mnie takim substytutem marki Era, byłaby marka O2 i tyle. Właśnie jestem wręcz przeciw wyprzedawaniu naszych operatorów. Gdy jednak ma już być i tak Orange, Vodafone czy ten paskudny róż T-Mobile w Pl, to też bym chciał, abym mógł się cieszyć z bardzo przyjemnych barw marki O2 w naszym kraju. Mam nadzieję, że to rozumiesz. Pozdrawiam.

  • 0

    19. ~  2010-01-19 19:46:14  host: p07-13.opera-mini.net

    Do rogmaniek: wg mnie ta twoja telefonica z o2 to wg mnie bardzo średnia firma. Oczywiście mogliby przejąć takiego rydzyka z centernetem ale od P4, sferii czy aero2 lepiej by o2 nie przejęli. Ja bardziej bym wolał by play przejął 3 a aero2 czy sferia lub mobyland np by zainteresowała się nią japońska firma CoMoDo która ma już u siebie LTE.Wszystko w rękach jednej firmy nie wróży dobrze konkurencji

  • 0

    20. ~cocks  2010-01-20 00:17:32  host: 83.143.138.10

    Joyey, nie doczekamy. R nie ma kasy. Kosa, dobrze prawisz. Problem polega ba tym, że od kryzysu na parkiecie te komunikaty są psu na budę - indeksy ani drgną, dłużej na komunikatach ten projekt nie pociągnie ;) jojo - tego projektu nie będzie. a jeśli już (jakimś cudem) to 1/ będzie niestety schrzaniony jak pozostałe (pójdą wersją economy), 2/ nie będzie komu go zrobić (w tej firmie pracuje już niewiele ponad 20 osób) a kolejny prezes to tylko kwestia czasu :) I osobiste podsumowanie - ja na miejscu extreme w anglii straciłbym zaufanie do centernetu - przypominam, że w anglii miał już raz powstać extreme mobile. nie powstał, więc dlaczego miałby powstać tutaj (które to podejście)? i kto wyłoży na to kasę, bo na to trzeba wydać sporo (wiecie ile wydało heyah na start) - nie wydaje mi się, żeby był to extreme, zostaje więc centernet - i sprawa się urywa bo roman tej kasy nie ma. mimo to śledzimy dalej :) pozdro.

  • 0

    21.  2010-01-20 11:25:50

    Do 19: możemy sobie pisać czy Telefonica jest, jak to napisałeś średnią firmą czy nie. Za mało wiemy. Idąc tym tokiem myślenia, dla mnie Telefonica nie jest na pewno gorsza od, np. Deutsche Telekom czy Vodafone. A w przypadku UK może i lepsza. Ostatnio mogliśmy przeczytać, że Telefonica zamierza w Wielkiej Brytanii wybudować dużo nowych stacji, raczej Node'ów. A to dlatego, że jej Klienci intensywnie korzystają z neta. Czyli nie szczędzą w inwestycje w sieć, zwiększając jej przepustowość. A co robi Deutsche Telekom w UK? Szczędzi, bo lepiej połączyć sieć z brytyjskim Orange, co zmniejszy koszty ponoszone na inwestycje. Chociaż z tymi marki jest też trochę inna sytuacja, jak wiemy. W Polsce jakoś nie wiedzę bumu inwestycji. Co prawda przybywają co miesiąc nowe pozwolenia wydawane dla PTC. Głównie jednak są to stacje 2G. Chwałę sobie rozbudowę sieci, która jednak wynika z zaniechań w inwestycje z poprzednich lat. Gdy PTC w końcu pokrywa zasięgiem, tzw. białe plamy, to Polkomtel w tamtym roku ostro inwestował w sieć 3G, chociaż niestety olali sobie 2G. Mogli sobie na to pozwolić, bo jakby nie narzekać na operatora Plusa, to trzeba im przyznać, że swego czasu intensywniej budowali sieć 2G, od PTC. Także dla mnie hiszpańska Telefonica niczym nie ustępuje innym operatorom, jak choćby Deutsche Telekom. Pozdrawiam.

Dodaj swoją opinię