Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CenterNET chce wystartować w maju

CenterNET chce wystartować w maju

WitekT 11 Października 2007 19:30

0 0

CenterNET planuje wystartować w maju, a w ciągu 5 lat chce zainwestować do 1 mld zł - zarówno w infrastrukturę, jak i marketing. Zdaniem przedstawicieli firmy, przy tak dużych nakładach inwestycyjnych spółka ma dość szybko zacząć przynosić zyski.

Według ostrożnych szacunków zarządu powinniśmy wypracować pozytywny wynik EBITDA po 3-4 latach - powiedział Leszek Siwek, prezes CenterNETu.

Firma widzi duży potencjał w takich usługach dodatkowych jak płatności przez telefon, oraz usługi lokalizacyjne. Deklaruje, że ma już w zespole człowieka z bardzo dużym doświadczeniem, który pokieruje sprzedażą.

Wejście na rynek będzie uprzedzone przez ogólnopolską kampanię wizerunkową. Celem strategicznym spółki jest pozyskanie 2,5 mln klientów w ciągu pięciu lat. Firma deklaruje, że ma bardzo precyzyjnie wybrane grupy docelowe, do których chce trafić, dzięki czemu może przeprowadzić bardziej precyzyjną kampanię. Przykładowo, dla studentów mogą to być umowy na czas określony powiązane z usługami dodatkowymi jak np. komunikaty o promocjach, albo imprezach w klubach studenckich w danym mieście.




Firma skupi się na mieszkańcach dużych miast i tam będzie rozwijać infrastrukturę w pierwszej kolejności (deklaruje pokrycie zasięgiem 10 aglomeracji). W przyszłym tygodniu rozpoczyna rozmowy z dotychczasowymi operatorami o roamingu krajowym.

Zarezerwowaliśmy tylko jedną z częstotliwości, na które przetarg wygraliśmy, bo 49 kanałów, które dzięki temu dostaniemy do dyspozycji, w zupełności wystarczy na realizację naszego planu biznesowego - dodał Siwek. Wyjaśnił, że 49 kanałów w paśmie 1800 MHz to i tak więcej niż wykorzystują obecnie główni operatorzy.

CenterNet będzie oferował usługi pod dwoma brandami, z których jeden to znana w Wielkiej Brytanii marka Extreme.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, ISB     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1. ~ukenamuniu  2007-10-11 19:45:01  host: nat-go2.aster.pl

    Krzysztofie D.! Może lepiej niż w Play'u będzie Pan miał w Centernecie?

  • 0

    2.  2007-10-11 20:11:45

    pewnie cos wymysla nowego i oryginalnego jak pozstali wczesniej ;-)

  • 0

    3. ~szalony  2007-10-11 20:24:57  host: wap.plusgsm.pl

    Nierealne plany :) Już widzę te stacje jak powstają jak grzyby po deszczu :-) Zero protestów i tym podobnych spraw ;P Już o tym pisałem prawo powinno się u nas zmienić by operatorzy mogli bez problemów stawiać stacje gdzie potrzebują !!!

  • 0

    4. ~mirekb  2007-10-11 20:33:29  host: apn-101-20.gprsbal.plusgsm.pl

    lepiej niech sie wezma za mobilny net to da im wiecej hajcu niz liczenie na marke extreame chyba ze dla tych co z londynu wracaja po zmywakowaych akcjach spowrotem i juz gdzies to slyszeli ;-)?z takimi planami to malo prawdopodobne..no chyba ze komunikaty prasowe centernetu benda takie jak np orange ze myavon:to sukces bo 550tys "aktywnych kart sim" mamy w 3mies,o wpmobi nie pisze bo na sukces sie nie zanosi..powodzenia

  • 0

    5.  2007-10-11 22:15:10

    Po kolejnym komunikacie widać, że dla operatorów my abonenci lub użytkownicy jak ktoś woli jesteśmy tylko wynikiem EBIDA:) i dla tego dzisiaj po 11 latach podziękowałem Plusowi. Ukenamuniu: do kogo piejesz #1?

  • 0

    6.  2007-10-11 22:21:31

    piotrM: do wiceprezesa UKE. Ploty różne na rynku chodzą... ;)

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2007-10-11 22:24:38  host: nat-go2.aster.pl

    piotrM: piejesz? Żaden ze mnie "kiukiurik". Mam wizję, bo Krzysztof D. jest trochę "lost" i wskazuję Mu inną drogę.

  • 0

    8. ~  2007-10-12 07:55:44  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Czyżby ktoś dawał dyla z ciepłej posadki?

  • 0

    9. ~leo  2007-10-12 10:34:26  host: 34-pr2-9.acn.waw.pl

    szybko sobie to zaplanowali wejscie pewnie bedzie jeszcze gorzej niz w play same niedociagniecia beda i w trakcie beda to naprawiac ze szkoda dla ich uzytkownikow...co nagle to po diable

  • 0

    10. ~ukenamuniu  2007-10-18 20:36:01  host: nat-go2.aster.pl

    #1: otrzymałem info. Cytuję: "nick jest dobry, ale informacja nieprawdziwa".

Dodaj swoją opinię