Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości CenterNET bierze tylko jedną z dwóch rezerwacji

CenterNET bierze tylko jedną z dwóch rezerwacji

WitekT 9 Października 2007 18:44

0 0

CenterNET nie weźmie obu wygranych rezerwacji na częstotliwość 1800 MHz, a tylko jedną - tańszą, za 127,96 mln zł. Oznacza to, że drugi pakiet 49 kanałów będzie mógł wziąć Tolpis, Polkomtel lub Centertel, których oferty zdobyły kolejne miejsce w przetargu.

Szerzej o wynikach przetargu pisaliśmy w tej wiadomości.

Dokonana rezerwacja pozwoli nam na rozpoczęcie prac związanych z planowanym rozpoczęciem świadczenia usług telekomunikacyjnych w połowie 2008 roku. Podjęliśmy także decyzje dotyczące sfinansowania inwestycji, chociaż nadal możliwe są różne warianty - mówi Karina Wściubiak, prezes NFI Midas, właściciela CenterNETu.




W początkowej fazie działalności operatorskiej CenterNET będzie działał w oparciu o roaming krajowy, a szacowane inwestycje w infrastrukturę radiową oraz teleinformatyczną wynoszą około 1 mld zł.

Operator będzie działał pod dwoma markami: Extreme Mobile, skierowanej do najbardziej obiecujących odbiorców, ludzi młodych i aktywnych, oraz marki popularnej.

Planujemy pozyskanie 200 tys. klientów w pierwszym roku działalności. Nasz cel strategiczny to 2,5 miliona klientów w ciągu pięciu lat - mówi prezes CenterNETu Leszek Siwek.

Źródło tekstu: CenterNET     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~poznaniak  2007-10-09 19:56:27  host: 87-205-70-136.adsl.inetia.pl

    Tu macie link do KRS by sobie pogrzebać:http://www.ms.gov.pl/krs/krs_ed.php ponadto nazwa tol-PiS jest dość ciekawa ;)

  • 0

    9. ~  2007-10-09 20:04:29  host: chello062179062219.chello.pl

    Według danych z KRS szefem Tolpisu jest Andrzej Davis, dawniej członek zarządu wydawnictwa Edipresse i firmy księgowej TMF Poland (mieści się pod tym samym adresem co Tolpis), która zajmuje się zakładaniem i sprzedażą spółek, wynajmem adresu rejestracji firmy i obsługą korporacyjną. Davis jest aktualnie członkiem rady nadzorczej firmy deweloperskiej GTC - od stycznia 2004 r.

  • 0

    10. ~  2007-10-09 20:05:19  host: chello062179062219.chello.pl

    Tylko UKE zna prawdę o Toplis - na razie

  • 0

    11.  2007-10-09 20:06:18

    9: no właśnie - typowy wehikuł. Pytanie kto za nim stoi. :)

  • 0

    12.  2007-10-09 20:18:12

    5: Orange jak najbardziej brał udział w przetargu, bo Orange = Centertel. Mam ogromną nadzieję, że to właśnie Centertelowi uda się zdobyć te kanały, bo jak wiadomo bardzo by im się one przydały.

  • 0

    13. ~poznaniak  2007-10-09 20:21:47  host: 87-205-70-136.adsl.inetia.pl

    ***12 - gdzieś ostatnio czytałem, że w Szwajcarii Orangutan każe sobie płacić za zasięg. Może i u nas by się ten model sprawdził. Oprócz tego, może przecież wynajmować od TolPiS-u częstotliwości za stosowaną odpłatą (taki roaming) :-)

  • 0

    14. ~lolek  2007-10-09 20:33:41  host: air35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    lole z was moim zdanie przetarg zakonczyl sie pelnym sukcesem- ku wzrostowi konkurencji, co by dalo pozostalym operatorom te czestotliwosci skoro i tak ceny byly by takie same>?? moim skromnym zdaniem centernet da rade do polowy przyszlego roku a tolpis za dwa laat bdzie na 100% tymczasem zastanawiam sie czy podpisywac umowe na 2 czy na 1 rok bo jak powstana ci operatorzy to bedzie taniej, aczkolwiek jest to pewne ryzyko i daliby mi jakis badziewny telefon wiec hyba pier**lne se na 2 lata i bede mial looz i tak starzy za to placa:P

  • 0

    15.  2007-10-09 20:36:27

    Klusek: to, że Centek weźmie te częstotliwości, to szanse są "mnieeeeej niż zeeerooooooo ooo, mniej niż zeroooooo". ;) Wcześniej w kolejce jest Polkomtel, który NA BANK nie odpuści okazji.

  • 0

    16.  2007-10-09 21:25:37

    WitekT - w każdym sądzie gospodarczym dostaniesz skrócony albo pełny odpis z KRS - tam są udziałowcy podani... Opłata w sumie niewielka - ok. 30 zł bodajże ostatnio płaciłem ;-)

  • 0

    17.  2007-10-09 21:27:55

    wlo: nie wiem czy czytać nie można czasem za darmo. Ale fakt, odpis skrócony kosztuje 3 dyszki, też brałem ostatnio. ;)

  • 0

    18.  2007-10-09 21:44:46

    Moim zdaniem nikt wiecej już u nas nowej sieci nie zbuduje. Za duże koszty a rynek przesycony. Troche tam jeszcze zgarnie Play i MVNO ale to wszystko. To już nie jest tak rewelacyjny biznes jak kiedyś. Ten rok moze być ostatnim kiedy przychody operatorów będą rosnąć. W stacjonanrych już spadają od 2-3 lat. Spadek cen robi swoje, konkurencja voipa, skype i wi-fi.

  • 0

    19.  2007-10-09 22:01:18

    Jak wiemy kazda siec ma po tych 10 mln klientow ilu z nich ma po 2-3 numery ciezko powiedziec. Teoretycznie jest jeszcze pewna pula osob tora bedzie szczesliwym posiadaczem mobilnego telefonu. Jednak za jakis czas okazac sie moze iz sieci zmieniaja strategie i nie tyle beda skupialy sie na pozyskaniu nowego klienta ktory z telefonem komorkowym mial nie wiele do czynienia. Zmusic ich to moze to "wydzierania" sobie obecnych klientow w ten sposob mozemy doczekac sie kolejnej wojny komorkowej ktora z pewnoscia wplynie na obnizenie naszych rachunkow. Ale czy napewno na obnizenie rachunkow czy tez raczej na to iz wiecej bedziemy dzwonili w tej samej cenie?

  • 0

    20.  2007-10-09 22:05:13

    PingNoMore - pokazal mi ostatnio oferte orange 100% wiecej - 100% wiecej do wszystkich sieci , 60zl darmowe wieczory i wekendy od 20 do 8 rano oraz 50zl na orange internet jesli tylko podpiszemy umowe bez telefonu na dwa lata poprzez strone internetowa. Oferta naprawde warta zastanowienia dla osob ktore kupuja telefon na wolnym rynku na allegro w sklepach internetowych w vobisie czy tez mediamarkt. Za 80 zl dostaniemy drugie 80zl gratis na 24 miesiace plus wspomniane powyzej dodatki.

  • 0

    21.  2007-10-10 00:23:53

    hmmm ciekawa oferta, mysle jednak, ze dzis polski klient ciagle mysli najpierw o fajnym i tanim telefonie. Rozumiem, ze darmowe wieczory i weekendy tylko onnet, ciekawe jakie ceny minuty poza siec

  • 0

    22. ~pablo  2007-10-10 00:37:49  host: abar57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy ja dobrze rozumiem i ze bedzie niedługo kolejna siec komorkowa taka jak orange era plus i play?????????????????????

  • 0

    23. ~m  2007-10-10 08:01:01  host: bmm206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    pewnie sie dogadaja z polkomtelem o raming krajowy,wepna sie w jego siec wiec nie bylo sensu brac 2 rezerwacji ;-)zrobia albo mvno lub nowa niszową oferte ale byloby najlepiej gdyby dawali mobilny net.na sieci plusa np sam sim cyro na rok limit 500mb za 30pln byloby idalnie ;-))

  • 0

    24.  2007-10-10 08:28:51

    jedno wynika z tego tekstu ze bedzie im ciezko (200 tys klientow w 2008 bedzie realne ale przy naprawde dobrej ofercie i to glownie dla mlodych klientow). dla nas oznacza kolejnego gracza i kolejne przetasowania na rynku.

  • 0

    25.  2007-10-10 12:17:41

    Dziś ma UKE dać znać, czy Tolpis dostanie te częstotliwości, bo... "Jeżeli zwycięzca rezygnuje z ubiegania się o rezerwacje, albo o jedną z nich, na jego miejsce wchodzi kolejny podmiot z listy. W tym przypadku to firma Tolpis" - powiedziała szefowa UKE.

  • 0

    26.  2007-10-10 12:18:15

    Tolpis miał czas do północy 9 października, by złożyć wniosek o rezerwację. W środę spodziewany jest komunikat UKE informujący, czy Tolpis skorzystał z rezerwacji.

  • 0

    27.  2007-10-10 12:29:15

    kolejna sieć w stylu myavon! Toplis planuje własną infrastrukturę?? ciekawe jak oni planują rozbudować sieć, pobudować wieżyczki? wątpię żeby mieli taki kapitał, a szukać zagranicznego trzeba ze świecą...

Dodaj swoją opinię