Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cennik pierwszego polskiego MVNO - mobile mBanku

Cennik pierwszego polskiego MVNO - mobile mBanku

WitekT 11 Grudnia 2006 12:44

0 0

Znane są już szczegóły cenników oferty MVNO mBanku, która oficjalnie rusza 13. grudnia. Starter kosztuje 10 zł i wysyłany jest kurierem na koszt banku. Klient może sam wybrać swój numer, który bazuje na numeracji należącej do Polkomtela (czyli jego prefiksach).

Minuta połączenia głosowego i wideopołączenia kosztuje 66 groszy, SMS - 20 groszy, zaś MMS - 40 groszy. Przy doładowaniu z konta w mBanku klient otrzyma 10% gratis (zaokrąglane do pełnych złotych w dół), czyli efektywne ceny wyniosą odpowiednio 60 groszy (rozmowa), 18 groszy (SMS) i 36 groszy (MMS). Naliczanie sekundowe w standardzie.

W promocji jestem-mobile można wykonywać połączenia i wysyłać SMS-y za odpowiednio 33 grosze i 5 groszy. Przy doładowaniu z konta mBanku cena spada do 30 groszy za rozmowę, SMS zostaje na tym samym poziomie. Połączenia takie można wykonywać tylko na wybrane numery - osób, które zakupiły starter mBanku z polecenia.

W ofercie dostępny jest roaming oraz transmisja danych - 10 groszy za 100 kB, przy 10-procentowym bonusie efektywna cena wynosi 9 groszy.




Kartę SIM z dodatkowymi 500 minutami na połączenia do wszystkich sieci otrzyma każdy, kto dostanie kredyt z mBanku. Dodatkowo, kredyt będzie można wziąć na telefony, które będą w ofercie.

W ofercie dostępne będą przynajmniej 4 zestawy z telefonami - są to Nokia 1600 (269 zł), Nokia E50 (1249 zł), Nokia N73 (2099 zł) oraz Nokia 6103 (689 zł).

Możliwe kwoty doładowań to 10 zł, 20 zł, 60 zł oraz 120 zł. Doładować można także z dowolnego przedziału od 1 zł do 500 zł. Dwa pierwsze przedłużają ważność połączeń wychodzących i przychodzących o odpowiednio 1/2 oraz 2/3 miesiące. Doładowanie za 500 zł przedłuża o 12/13 miesięcy. Okresy ważności kumulują się.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 151
  • 0

    132. ~Czytek Newsów  2006-12-13 11:30:51  host: 212.182.35.36

    *** WitekT - coś jest grubo nie tak z okresami ważności konta. Na kwartał trzeba aż 60 zł, czyli _półtora_RAZA_ więcej niż w Samych Swoich, gdzie przy 80 zł doładowania jest 7 miesięcy, czyli niewiele ponad 11 zł. mB gdyby miał 10 zł na miesiąc byłby lepszy, ale to _NIEPRAWDA_ - patrz cennik na stronie mB.

  • 0

    133. ~mirekb  2006-12-13 11:33:20  host: apn-100-186.gprsbal.plusgsm.pl

    czemu nie jestescie tak otwarci na tesy;-))piekne:konfiguracja gprs net praktycznie bezproblemowa,ta oferta po simdacie to najtanszy dostep do neta z tela.jak dojdzie nr(oby nie za 38 dni) wloze w 6021 i zobacze jak hula edge..ciekawe ze w regulaminach nic nie pisza(juz czytalem)o sciananiun hajcu za sms/mms/gprs..a skoro nie pisze smiem sądzic ze tam zostala stara znana platforma simplusa;-)))wiec moi drodzy zapewne juz za 2-3 miesiace przekonamy sie ile tych nr jest aktywnych-swoja droga wie ktos ile wogule bylo tych numerow,sprawdzimy statystyki..sami.nie podawane przez mbank.jak ktos mysli ze powysyla smsy premium to mu sie nie uda..czekam na opinie.za 2 tygodnie powinny juz byc.15 stycznia 1rocznica padnięcia platformy simplusa i sami swoi ciekawe czy i w tym roku mbank dolozy staran do powtórki(tzn.klienci mbanku)..pozdr

  • 0

    134. ~Czytek Newsów  2006-12-13 11:40:11  host: 212.182.35.36

    *** issa - a propos kuriera mB - jest jedna rzecz, która mnie w tej sprawie intryguje, a problem jest widoczny - zaglądałem przed chwilą - także na forum mB. Mianowicie - co Was, jako klientów mB obchodzi jakaś szmacąca się "Siódemka". Wy jesteście klientami mB, i guzik Was obchodzi czym mB wysyła do Was, do tego na Wasz koszt, dokumenty. Jak mi podobne numery robił kurier (inny) Inteligo lata temu, po prostu go zlekceważyłem, a otworzyłem dziób z reklamacją _do_banku(!)_. To _oni_ mają umowę z kurierem, i _ich_ sprawa zrobić tym baj...lem porządek. Jako człowiek przezorny _nigdy_ nie daję w banku dla kuriera adresu domowego, tylko w pracy. Albo kurier przyjedzie w terminie, albo wcale, a z domu w innym niż umówiony pogoniłbym na pysk. A gdybym miał psa, to... ;-))

  • 0

    135. ~H  2006-12-13 12:13:06  host: w3cache2.icm.edu.pl

    W jaki sposób za 5zł można utrzymać simplusa na cały rok? Co to za promocja?

  • 0

    136.  2006-12-13 12:18:56

    Piszą że startery wysyłąją Pocztą Polską...

  • 0

    137. ~Allan  2006-12-13 12:20:23  host: chello062179032074.chello.pl

    Hehe, oferta jest jaka jest, ale dla mnie najlepsze jest to ze od ladnych kilku(nastu) miesiecy slyszymy od kolejny wirtualnych operatorow (bedacych nimi wylacznie na papierze) jakich to oni nie wprowadza uslug i jak szybko to oni nie wystartuja - i nic. A tu taki mBank, o ktorego komorkowych planach nikt nawet nie slyszal nic nie mowi, tylko po prostu startuje - i za to ode mnie wielkie brawa!

  • 0

    138. ~  2006-12-13 12:23:10  host: in-hades.wci.univ.szczecin.pl

    ~h: Plus wylacza numery po roku, tak jest napisane w regulaminie ;D

  • 0

    139. ~issa  2006-12-13 12:24:05  host: bah139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***czytek - nie chcę tu sprowadzać rozmowy z tematu MVNO na temat firmy kurierskiej , powiem tylko iż oczywista sprawą jest , że mnie to obchodzi bo tutaj są trzy czynniki Bank - firma kurierska - klient , a nie dwa , czyli Bank - firma kurierska , a klient jak to mi obwieścił rozbrajająco kurier jest tu kwiatkiem do kożucha (przesyłka drugiej kategorii). Oczywiście , że dzwoniłem do mBanku już w listopadzie , co więcej byłem już wkurzony i powiedziałem Pani , że rezygnuję , a on i tak przyjechał po ponad miesiącu. Jaki jest przepływ informacji w tej firmie? Jakby mi się dwóch klientów poskarżyło , że firma kurierska z którą wspólpracuje ma ich dupie (bo tak dokładnie jest , co chyba nietrudno wywnioskować) , to bym NATYCHMIAST zrezygnował z usług takiej firmy. Tymczasem mówi sie o tym na forach i co w tej sprawie robi mBank? Mnie to już jednak nie dotyczy , NIGDY nie skorzystam z usług jedej ani drugiej firmy.

  • 0

    140. ~lukasm  2006-12-13 13:03:17  host: abiv165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *Allan: tak, masz rację, dla mbanku plusa za start. I na razie chyba tylko za start.

  • 0

    141. ~  2006-12-13 13:35:06  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Czy jest ktoś ciekaw regulaminu? http://www.mobile.pl/10184 :D

  • 0

    142. ~Czytek Newsów  2006-12-13 14:02:01  host: 212.182.35.36

    *** issa(139) - no właśnie... Po skardze w I. dobę później kurier szukał mnie po całym mieście gdzie ew. byłem skłonny go widzieć i dostarczył co trzeba "w podskokach". Tak jest różnica. A mB w "moim" czasie korzystał z poczty, i co ważniejsze mieściło się to w tygodniu-dwóch. To go mam. Trzyma mnie eMax+ (bo wygoda a znośne odsetki), chociaż prawdziwe oszczędności od dawna gdzie idziej, i możliwość deaktywacji Internetu zaraz po użyciu (śpię spokojniej... ;-)) ). Jak powiększą koszty przelewów (np. za karty kodów) przestanę korzystać...

  • 0

    143. ~sympatyczny  2006-12-14 01:43:10  host: chello081018196007.chello.pl

    rzecz gustu, ja mialem dawno temu mbank, ale sie przerzucilem na bank gdzie place miesieczna oplate za uzytkowanie ale przelewy mam darmowe....

  • 0

    144. ~sympatyczny  2006-12-14 01:45:25  host: chello081018196007.chello.pl

    a co do firm kurierskich to unikajcie GLS w Warszawie. od 8 dni nie potrafia mi dostarczyc paczki, a wykonalem juz do nich kilkanascie telefonow, panie mi zawsze tlumaczyly ze oni to zgodnie z ich regulaminem wlasciwie prawie nic nie musza. a kurier ma jakas niechec do zadzwonienia sam z siebie czy i kiedy przyjedzie. ma tez niechec do przyjechania nawet jesli mowil ze przyjedzie. a jesli juz przyjedzie (niezapowiedziany) to ma niechec do zostawiania awiza... lol.

  • 0

    145. ~mov9k  2006-12-14 09:09:28  host: gprs10.orange.pl

    Numery mają do niczego, znalazł ktoś 783341783?

  • 0

    146. ~killkamil  2006-12-14 21:45:16  host: chelmsystem.futuro.pl

    ***sympatyczny(144) - GLS to warto unikac gdziekolwiek sie jest, ta firma to normalnie gorsze od poczty. Kiedys kupilem wzmacniacz antenowy na allegro, to po 3 tygodniach jak sie wreszcze kurier zjawil (ile bylo w tej sprawie telefonow - do centrum pod Poznaniem, do depotu w trojmiescie, do kurierow itd), a wozil przesylke praktycznie codzien (maja system trackingowy, wiec byly informacje), to przywiozl polamana... Goraco niepolecam!!

  • 0

    147. ~ewela  2006-12-16 20:04:41  host: dif157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    drogo jak na nowy na rynku to tym bardziej powinno byc najtaniej a nie najdrozej zmienic trzeba cennik bo tak nie bedzie klijentów Tanio musi byc nawet bardzo

  • 0

    148. ~seba  2006-12-17 01:44:57  host: w3cache1.icm.edu.pl

    Wielkiego sukcesu tej oferty to im nie wróżę.

  • 0

    149. ~ehmm  2006-12-18 11:55:30  host: aby133.internetdsl.tpnet.pl

    po mNanku spodziewałem się naprawdę ciekawej i taniej oferty.. - jednak to co pokazali na razie jest do niczego - po pierwsze jest nawet problem z dostaniem "głupiego" starterka. Zamiast by oprócz kurierów był dostępny np w mPunktach i kioskach ruchu chociażby - oparli sie tylko na kurierach (zakładając kiedyś konto w mBanku pamiętam jak musiałem na kuriera czekać 2-4 tygodni i musiałem dzwonić dopytywać się o Niego w mBanku - bo okazało się że wogóle nie miał zamiaru do mnie dotrzeć... Ale darmowe konto w mBanku było warte zachodu - natomiast starter mBanku - już nie - to już era TT ma znacznie taniej 59gr/min do wszystkich sieci - 20gr/min do ery/ heyah i na stacjonarne z czego 1 min =4smsy, lub smsy do ery za 1 gr. A co proponuje mBank jaki wirtualny orarator...?? Moim zdaniem żenada i falstart ze strony tego banku...:((

  • 0

    150. ~zdzisek  2006-12-19 14:48:25  host: qt14.internetdsl.tpnet.pl

    czy ktos wie ile kosztuje sms miedzynaradowz w tej ofercie?

  • 0

    151. ~paulo  2006-12-20 11:46:10  host: gan34.internetdsl.tpnet.pl

    Ja dzisiaj dostałem maila, że numery które kupiłem na ich stronie nie są już dostępne i zaproponowano mi inne :/ Ale ja nie chcę innych ...

Dodaj swoją opinię