Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cennik "bitstream access" w GTS Energis

Cennik "bitstream access" w GTS Energis

WitekT 7 Listopada 2006 11:50

0 0

GTS Energis zaprezentował dziś ofertę szybkiego do dostępu do Internetu w technologii ADSL, dostępną dzięki umowie na bitstream access z Telekomunikacją Polską. Usługa pod nazwą Internet Biznes DSL startuje 21. listopada.

Prędkość

Cena przy umowie na 12 miesięcy

Cena przy umowie na 24 miesiące

512 kb/s

129 zł

-

1 Mb/s

169 zł

99 zł

2 Mb/s

199 zł

139 zł

4 Mb/s

239 zł

179 zł

6 Mb/s

259 zł

199 zł



Uwagi:
ceny netto (bez VAT),
usługa może być świadczona na abonamencie plan tp socjalny,
instalacja, w zależności od wybranej opcji, długości umowy, wyboru typu modemu (prosty z portem ethernet bądź zaawansowany, z wbudowanym switchem i WiFi) - od 1 do 600 zł netto. Modemy dostarczy ZyXEL i Alcatel, a sprzęt pozostanie własnością GTS Energis,
prędkość w stronę od klienta wynosi 256 kb/s, oprócz opcji 512 kb/s, gdzie uplink wynosi 128 kb/s,
usługa na początku startuje w następujących strefach: Bielsko Biała, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Katowice, Koszalin, Kraków, Nowy Sącz, Opole, Płock, Siedlce, Słupsk, Szczecin, Warszawa; do końca roku cały kraj, choć mogą być kłopoty z Lublinem,
5 adresów IP dla klienta od opcji 2 Mb/s i wyżej; adresy będą należały do GTS Energis; istnieje możliwość ustawienia własnego RevDNS,
SLA 99%, przy 95% dostępności zwrot całości abonamentu,
usługa tylko dla firm (klientów z regonem),
w usłudze nie ma limitu transmisji danych,
w ramach opłaty przyznawany jest gratis hosting (400 MB miejsca i 20 GB limitu miesięcznego transferu),
usługa będzie dostarczana od tygodnia do dwóch od podpisania umowy.




GTS Energis planuje do końca przyszłego roku mieć 10% rynku tego typu łącz. Sprzedaż bezpośrednia, przez agentów i jako komponentu w formie reselerskiej - to trzy główne kanały sprzedaży. Rozmowy o trzecim kanale sprzedaży już trwają, wśród nich są dotychczasowi partnerzy firmy (zapewne także Onet).

Oferta dla klientów prywatnych pojawi się w I kwartale przyszłego roku.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24. ~wlo  2006-11-07 19:31:11  host: aos16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mówisz 60 minut do wszystkich? To nieźle uważam. Ostatnio widziałem kilka ofert dla podobnych taryf. Natomiast czy tylko to? Wątpię. Na pewno DWiW (bodaj 10 razy więcej), na pewno rabat 50 albo 40%, na pewno esemesy, na pewno minuty w sieci (bodaj 2 razy więcej), być może w opcji na sim lub na konto to wszystko... Aha! Z pewnością darmowy numer jeszcze albo rozmowy za grosze czy jak się to nazywa ;-D

  • 0

    25. ~Credens  2006-11-08 04:13:16  host: acoj26.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najbardziej podoba mi sie to: SLA 99%, przy 95% dostępności zwrot całości abonamentu. Ciekawe czy dla klientow indywidualnych tez ta opcja bedzie wdrozona.

  • 0

    26. ~lokop  2006-11-08 07:55:37  host: netconnect.pl

    A co to znaczy SLA?

  • 0

    27. ~lokop  2006-11-08 08:00:53  host: netconnect.pl

    Juz wiem.

  • 0

    28. ~Bogdan  2006-11-08 08:25:08  host: 160-dz2-10.acn.waw.pl

    Tytuł jest błędny. To nie jest cennik bitstream access tylko xDSL GTS-Energis.

  • 0

    29. ~getITright  2006-11-08 11:54:37  host: chello087206218003.chello.pl

    @wlo - no trochę wtopił, bo podpisał kilka dni temu, jeszcze nie można było na pół roku, ale co do reszty to rzecz w tym że ma tylko te 60 minut dodatkowo, jak to usłyszałem to się zdziwiłem że nic więcej, dlatego się pytałem co to znaczy na e-boku "nie wybrano żadnych pakietów lojalnościowych" ale jak teraz podpisał już umowę to po ptokach chyba...

  • 0

    30. ~marceli  2006-11-08 15:58:27  host: amq115.internetdsl.tpnet.pl

    i zadam witkowi jedno podstawowe pytanie:) czy przygotowuje teraz jakis ciekawy artykuł lub jakies bombowe info:)?moze coś sie rozjasnia w sprawie t mobile??? pozdro dla everybody

  • 0

    31. ~Greg  2006-11-08 16:56:42  host: 212.160.172.70

    WitekT: Jak mogę mieć małą uwagę do tego artykułu, to tytuł jest mylący. Energis nie zacznie przecież świadczyć usługi bitstream access, ale tylko udostępni swoim abonentom na pętlach TP swoją usługę szerokopasmową. A więc będzie z niej jedynie korzystał.

  • 0

    32.  2006-11-08 17:14:15

    witek nie wiem czy wiesz ale jest fajna promocja co prawda tylko dla polibudy ale warto może o niej coś napisać http://www.plusgsm.pl/pw

  • 0

    33.  2006-11-08 23:17:34

    Greg: to nie jest oferta na LLU, tylko świadczona dzięki "bitstream access". Moim zdaniem jest to warte podkreślenia, bo aktualna regulacja (oferta ramowa) na BSA jest na zasadzie "retail minus", a nie kosztów - więc na razie wszyscy mający oferty dzięki BSA w TP będą mieli funkcjonalnie identyczną ofertę, inne tylko ceny. Funkcjonalnie - czyli prędkości (uplink i downlink), ilość IP, limity transferu, itp.

  • 0

    34. ~Greg  2006-11-09 14:07:13  host: 212.160.172.70

    WitekT: Nie rozumiemy się, miałem na myśli fakt, że GTS Energis nie świadczy usługi Bitstream Access. Jest to usługa przeznaczona dla operatorów (a więc jest to usługa hurtowa), natomiast artykuł wyraźnie mówi o abonentach detalicznych. Tytuł sugeruje, że GTS Energis będzie świadczył usługę hurtową. W artykule napisano, iż chodzi tu o dostęp szerokopasmowy do internetu dla abonentów TP, a więc jest to usługa detaliczna.

  • 0

    35. ~Greg  2006-11-09 14:10:39  host: 212.160.172.70

    Jak mówimy o Bitstream Access to mówimy zawsze o usłudze hurtowej, a nie detalicznej.

  • 0

    36.  2006-11-09 14:32:43

    Greg: w tytule często ciężko zawrzeć pełen opis sytuacji, dlatego rzuca się tylko pewnymi hasłami, sygnalizuje pewne rzeczy. A potem w treści wiadomości wszystko się wyjaśnia. :) Ja specjalnie zwracam uwagę na termin "bitstream access", żeby czytelnicy mogli ocenić ofertę ramową UKE oraz zauważyli jak wpływa ona na konkurencję.

  • 0

    37. ~  2006-11-09 20:15:53  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    Witek, czy jestes pewien, że oferty są funkcjonalnie identyczne? U tepsy nie widzę 6Mb/s.

  • 0

    38.  2006-11-09 20:19:25

    38: hmmm... masz rację... no to w takim razie moje wyjaśnienie, oparte na słowach członków GTS E, chyba nie do końca jest prawdziwe. Choć oni tak mówili. :)

  • 0

    39. ~  2006-11-09 20:52:52  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    a Dialog ma jeszcze inaczej 512kb/s, 1Mb/s, 2Mb/s i 3Mb/s.

  • 0

    40. ~gw  2006-11-14 13:55:26  host: drj207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko, ze dialoga ciezko złapac a blueconect dotrze wszedzie:) Ciekawi mnei jak to ma działac ADSL na wifi?? To nei beda zwykłe hotspoty tlyko jakas inna zasada wie ktos moze cow wiecej?

  • 0

    41. ~lechu  2006-11-15 10:40:08  host: acfp174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gw: DSL i ADSL jest oparty o miedziane kable. blueconnect DSL to tylko użycie znanej marki.

  • 0

    42. ~PLANET  2006-11-20 11:35:55  host: gprs10.orange.pl

    Witam! Dzisiaj (dzien przed premiera :> ) dzwonilem do GTSu i WRESZCIE dowiedzialem sie FINALNYCH cen modemow - sa dwie opcje - zwykly z jednym portem ethernetowym, oraz 'rozszerzony' z czterami portami (np. pod IP phone :> ) i WiFi (czyli to, co tygryski lubia najbardziej ;) - innych nie ma i raczej nie bedzie. Co do cen... przy umowie na 2 lata - czyli jak w DSL TP - modem zwykly kosztuje tyle samo (1 netto), a rozszerzony prawie tyle samo (199 netto GTS vs 201 netto TP, roznica wrecz zabojcza ;>). Natomiast w przypadku umowy na rok, cena modemu zwyklego wynosi 299 netto (364,78 brutto), a rozszerzonego - 399 netto (486,78 brutto). Reasumujac - spodziewalem sie lepszych cen, biorac pod uwage ze to i tak jest dzierzawa i wlasnosc GTSu koniec koncow i i tak to potem 3ba oddac :P A tego typu cen chyba nie reguluje umowa ramowa od UKE, hę ? :P Pozdrowienia 2 all :)

  • 0

    43. ~PLANET  2006-11-20 11:46:03  host: gprs10.orange.pl

    Aha i jeszcze jedna sprawa... poniewaz jest to zafiksowana umowa ramowa z TP o BSA (bitstream access), to - niestety - nie da sie zwiekszyc uploadu poza 256 kb/s. A poniewaz pakiet 512/128 ustalono, ze ma miec taki a nie inny upload, to tam TEZ sie nie da w efekcie zmienic uploadu. No coz... na cos 3ba sie zdecydowac :D

Dodaj swoją opinię