Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Cenni użytkownicy smartfonów Orange

Cenni użytkownicy smartfonów Orange

WitekT 23 Lutego 2011 15:11

0 0

Wszyscy czekają na to, aż któryś z dużych operatorów zacznie używać marketingowo oznaczenia "4G", potem w ciągu kilku miesięcy wszyscy zaczną tego używać - wynika ze słów Macieja Wituckiego, prezesa Telekomunikacji Polskiej.

Przypomnijmy, że Grzegorz Bors, członek zarządu PTC odpowiedzialny za marketing powiedział TELEPOLIS.PL w Barcelonie, że uważa slogan 4G za nieuczciwy do promowania sieci HSPA+. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Witucki mówiąc o wynikach grupy za IV kwartał zeszłego roku powiedział, że użytkownicy smartfonów, których w sieci Centertela działa niecałe 1,5 mln, generują ARPU o połowę wyższe niż użytkownicy "zwykłych" telefonów. Jak dodał, ta proporcja będzie się z czasem zmniejszała ze względu na to, że coraz więcej osób używa zaawansowanych telefonów, są one coraz tańsze w niższych taryfach.

W taryfach abonamentowych 1/3 klientów Orange wybiera smartfona. Szerzej o wynikach Centertela w IV kwartale pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2011-02-23 15:07:11

    Ciekawe jak pan Jabłoczyński czy jak mu tam, na słowa pana Macieja z TP ; d

  • 0

    2. ~play pierwszy z 4G  2011-02-23 15:28:19  host: public22110.cdma.centertel.pl

    4G w Orange nadchodzi tak jak iPad, najpierw NIE potem TAK - finalnie decyzje i tak zapadają poza Polską. A Play postąpił właściwie wprowadzając jako pierwszy operator w kraju termin 4G do oferty.

  • 0

    3. ~berdys  2011-02-23 16:07:26  host: ip-94-42-38-93.multimo.pl

    " psy szczekają, karawana idzie dalej"

  • 0

    4. ~paranoia  2011-02-23 16:33:43  host: public-gprs56109.centertel.pl

    a jak play w końcu zrobi coś z obsługą klienta, to zaczną się nazywać siecią 5G? a jak wprowadzą transfer większy niż 1mb to będzie sieć 12G? do G taki operator :-P

  • 0

    5.  2011-02-23 16:35:49

    paranoia transfer większy od 1mb już jest teraz, wraz z 4G... poza tym nie wiem do czego bije ten twój post, ja bym sie martwił, czy jesli play wprowadzi 5G z powodu zmiany loga, czy przypadkiem twoja siec nie zrobi slepo tego samego, po to by nie byc w tyle ; d

  • 1

    6. ~  2011-02-23 16:55:08  host: z23-09.opera-mini.net

    @5. A mnie się wydaje, że świadomych ta reklama o rzekomym 4 G Playa nie przyciągnie a nieświadomi to mają gdzieś ile G ma który operator.

  • 0

    7.  2011-02-23 16:57:31

    @6 masz racje, że 4G świadomych nie przyciągnie, ale... cena neta już tak. Polepszona prędkość też... zasięg tym bardziej. Jedyna wada ofert All Inclusive od Playa to to, że ceny Smartphonow (a to przecież dla nich takie oferty) drastycznie podskoczyła do góry. A do W3 na pewno mnie nie przyciagnie to, że też swoje 3,5G zaczną nazywać 4G a ceny i zasięg będą takie same.

  • -1

    8. ~  2011-02-23 17:16:32  host: z22-16.opera-mini.net

    Orange przedstawia solidnie wyniki a nie to co pomiot p4. Tam arpu ile wynosi? Ile jest abo za 1zl? Ile kart zostało tylko raz doladowanych?

  • 0

    9.  2011-02-23 17:54:57

    Mnie jako użytkownika, nie Interesuje ile Play ma ogólnie użytkowników, tylko jaką oferte mi daje. A w zeszłym roku, z początku, jak chciałem kupic HD2 był bezkonkurencyjny. Poza tym... mowimy o Orange ktore jest już X lat na Polskim rynku, wcześniej jako Idea, nie porównujmy tego do w miarę świeżego Operatora... w dodatku, chyba po wynikach, nie finansowych bo Orange tanie nie jest, ale przeniesień kart z sieci, widać kto najwięcej tych przeniesień otrzymuje, i jestem jednym ktory odeszedł po 7 latach z Ery.

  • 0

    10. ~  2011-02-23 17:55:09  host: z17-09.opera-mini.net

    Jak Play wprowadza zagrywki naciaganego marketingu w rodzaju 4G to cale W3 i jego zaslepieni fanboje az czerwienia sie od lamentu i atakow. Gdy jednak W3 wprowadzala marketingowa scieme w rodzaju darmowych numerow, ktore darmowymi nigdy nie byly czy minuty do wszystkich sieci, ktore nie byly do wszystkich to te szczekaczki pod ziemie sie szybko zapadaja. rcicho

  • 1

    11.  2011-02-23 18:16:30

    @8 boli że za 1 zł. można mieć 60 minut lub stan darmowy ? W Orżnąć 39 zł. za 60 minut. Darmo w sieci wieczorem lub w weekend i do 2 numerów. Umowa bez telefonu 20 miesięcy żeby nikt nie wpadł na pomysł przeniesienia do innej sieci. Smartfony w cenach rynkowych. Dostęp do internetu 1 MB 5 zł.

  • 0

    13. ~  2011-02-23 18:37:59  host: z26-02.opera-mini.net

    @11, boli, dlaczego? Bolałoby moze wówczas gdybym chciał z tego skorzystac a nie mógłbym. Łacznie miałem 3 takie abonamenty w tym 1 jeszcze mam. Oczywiscie potem karta do kosza. Nie czepiam sie oferty bo ta nie jest zla chociaz abo bez fona duzo gorsze niz poprzednio. Dostrzegam to, czego wy udajecie ze nie widzicie, mianowicie sztuczne pompowanie statystyk. Dla mnie to znaczenia nie ma, bo oferte potrafie wybrac i mam tez play. Bylo malo abo, to wprowadzili za 1zl zeby poprawic statystyki :-D bo troche głupio zeby wyszlo, ze 80% to prepaid. Was to bawi to sie cieszcie tym :-D

  • 1

    14.  2011-02-23 19:02:53

    Poza abonamentem w Play były pakiety od 5 gr. do wszystkich sieci więc nie trzeba się bawić w karty innych sieci przy cenie 49 gr. w Orange ( poza abonamentem ). Kupowałem smarfona w abonamencie Playa rok temu za 399 zł. gdzie w Orange kosztował ok 1700 zł. w abonamencie za bodaj 59 zł. czyli tyle co cena rynkowa. Widzisz jedni pompują statystyki a inni zbierają na dywidendę 1 miliard złotych żeby przelać do Francji. Tam pojechały bonusy i promocje klientów Orange.

  • 0

    15. ~  2011-02-23 19:12:41  host: z26-02.opera-mini.net

    TomekO, masz racje z dywidenda :-) Jestes na bierząco w play, to jakie masz info na temat LP -50% bez tela, są dostępne jeszcze? Znajomy chce skorzystac a ja mam rozbiezne informacje. Raz ze nie ma a raz, ze przy przenoszeniu nr mozna kupic. Wiem jak jest z informacjami w play dlatego nie chce zeby znajomy zaczynał od reklamacji :-D

  • 0

    16.  2011-02-23 19:20:42

    Z tego co czytałem to tylko dla przedłużających. Zadaj pytanie na forum do play4you1 czy play4you2.

  • 0

    17. ~  2011-02-24 03:53:59  host: z29-03.opera-mini.net

    A ja powiem tak: skoro sieć 3G (UMTS) zawiera się w przedziale od 1Mb/s do 10Mb/s in downlink, a powyżej tego zakresu do 42Mb/s jest już 3.5G, to wyższe prędkości są już LTE. Innego wytłumaczenie nie może być, bo idąc tym tropem Play w segmencie motoryzacyjnym tak stopniowąłby auta- benzynowe- hybrydowe. A przypadkiem tych z gazem i na ropę nie ma na rynku ? Nie od razu Kraków zbudowali, ale Play od razu chce ruszać z motyką na Słońce ! Na mazurach będzie 4G od Playa ? Chyba w snach ! Jak dadzą 2Mb/s na 3G to już sukces. Nikodem

Dodaj swoją opinię