Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Były oferty kupna T-Mobile UK

Były oferty kupna T-Mobile UK

Q! 1 Czerwca 2009 11:25

0 0

Przynoszący poważne straty finansowe angielski oddział sieci T-Mobile miał znaleźć dwa podmioty chętne do przejęcia kontroli nad nim. Jednak obie propozycje spotkały się z odmową niemieckiego właściciela - Deutsche Telekom - informuje serwis Guardian.

Z propozycją wykupu angielskiego ramienia sieci T-Mobile zgłosił się francuski operator narodowy, France Telecom. Jednak oferta ta nie została przyjęta przez Deutsche Telekom.
Jak informuje gazeta, również Vodafone miał wystąpić z propozycją przejęcia udziałów w angielskiej sieci. Jednak w tym przypadku miało dojść do wymiany pakietów akcji. Vodafone, w zamian za akcje T-Mobile UK, miał się zrzec udziałów w swoim tureckim oddziale. Wzmocniłoby to pozycję Deutsche Telekom we wschodnich krajach basenu Morza Śródziemnego, gdyż posiada on już udziały w greckiej sieci OTE. Jednak według źródła zbliżonego do Vodafone, propozycja ta również została odrzucona.

Obie oferty przejęcia kontroli nad T-Mobile UK są efektem bardzo złych wyników finansowych tego operatora w pierwszym kwartale tego roku. W związku z tym Deutsche Telekom, będący pod wpływem krytyki swoich udziałowców, coraz poważniej myśli nad dalszym losem tego ramienia komórkowego. W grę wchodzi m.in. możliwość jego sprzedaży, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Guardian, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2009-06-01 12:02:58

    O k*.*a, z pewnością bym nie przeżył przejęcia przez france!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet