Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Były menedżer Siemensa skazany w sprawie korupcyjnej

Były menedżer Siemensa skazany w sprawie korupcyjnej

sirmark 28 Lipca 2008 15:49

0 0

Były menedżer Siemensa Reinhard Siekaczek został w poniedziałek skazany na dwa lata dozoru sądowego i 107 tys. euro grzywny w sprawie powiązanej z aferą korupcyjną.

Sąd w Monachium uznał 57-letniego Siekaczka za winnego 49 przypadków nadużycia zaufania. Oskarżony przyznał, że jako menedżer w dziale telefonii stacjonarnej - ICN, zakładał fundusze łapówkowe mające zapewnić koncernowi zagraniczne kontrakty. Jak zeznał, podjął te działania na polecenie swoich zwierzchników po tym, kiedy pod koniec lat 90. płacenie łapówek za granicą uznano w Niemczech za przestępstwo.

Sąd nie miał wątpliwości co do biegu wydarzeń, jednak w toku śledztwa nie udało się ustalić do kogo trafiły łapówki i czy Siemens skorzystał w jakiś sposób na działaniach swego menedżera.
Według oskarżycieli Siekaczek stworzył skomplikowany system podstawionych firm, przez które przez kilka lat wyprowadzał z koncernu pieniądze. Dalej funduszy tych używano, by przekupywać zagranicznych potencjalnych dostawców, klientów i urzędników państwowych. Siekaczek zapewnił, że łapówki wręczane były "bardzo dyskretnie" w małym kręgu osób.

Więcej o aferze korupcyjnej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~PiotrS  2008-07-28 20:17:55  host: aaxl201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A kiedy nasi? Wronki czekają otworem!

  • 0

    2. ~  2008-07-28 20:19:52  host: aaxl201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wronki stoją otworem znaczy... Czekamy i kibicujemy naszym złodziejom, aż ręka sprawiedliwości ich dosięgnie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet