Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Byli Rosjanie i Hiszpanie, teraz pora na Szwedów w P4?

Byli Rosjanie i Hiszpanie, teraz pora na Szwedów w P4?

WitekT 2 Września 2008 10:59

0 0

Novator, większościowy udziałowiec P4, prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży operatora już od kwietnia. Wśród zainteresowanych jest szwedzka TeliaSonera, były udziałowiec Netii - pisze Puls Biznesu.

Negocjacje są wciąż na dość wstępnym etapie. Menedżerowie w Playu nic o nich nie wiedzą — twierdzi informator Pulsu Biznesu.




Próba sprzedaży Playa to racjonalny ruch ze strony Novatora i najlepszy moment na sprzedaż P4. Fundusz sprzedaje szybko rozwijający się biznes i "piękną" przyszłość — P4 może wkrótce uzyskać nowe częstotliwości GSM900, może wejść w telewizję mobilną, wciąż cieszy się wysokimi stawkami połączeń międzyoperatorskich — mówi Paweł Puchalski, analityk Domu Maklerskiego BZ WBK.

Wcześniej wśród potencjalnych zainteresowanych wymieniano rosyjskich operatorów (głównie MTS) i hiszpańską Telefonicę O2. Żadne informacje nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone, stanie się tak zapewne dopiero zaraz przed finalizacją transakcji.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~Loop  2008-09-02 11:42:38  host: apn-77-112-57-206.gprs.plus.pl

    Prawda, na Słowacji działa O2, jednak głównie jako operator wirtualny, rozbudowujący dopiero infrastrukturę -zupełnie jak Play w Polsce :) Za to w Czechach pod marką O2 usługi świadczy cały dawny 'Cesky Telekom' oraz największa sieć komórkowa - dawny 'Eurotel Praha'. Podobnie będzie u nas, gdy już France Telecom zmieni markę &TP i usługi przez nią sprzedawane na Orange :)

  • 0

    10. ~evad  2008-09-02 11:49:45  host: 217.205.197.194

    Playa mógłby wziąć Hutch i wprowadzić markę Three PL - tak byłoby najlepiej i najkorzystniej dla klientów. Do O2 osobiście jakoś nie mam przekonania...

  • 0

    11. ~jojo  2008-09-02 11:57:12  host: efm38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Właśnie. Oprócz PL - T-Mobile , PL - Vodafone, PL - Orange i PL - Play (z którego jak pisze evad można by zrobić PL - Three), przydał by się jeszcze PL - O2. ;-)

  • 0

    12. ~  2008-09-02 12:06:26  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    #4: co do zasięgu, mieszkam w małym pipidowie, w którym nikt dotychczas nie postawił nadajnika 3G. Ostatnio pozwolenie dostał, jako jedyny z Wielkiej 3, Plus oraz Play właśnie. Jak wszystko dobrze pójdzie pierwszym operatorem z zasięgiem 3G będzie właśnie Play, a nie zasiedziali operatorzy, którzy tak wiele przeznaczaja na inwestycje.

  • 0

    13.  2008-09-02 12:17:02

    Jechałem ostatnio na trasie Krotoszyn - Poznań i Krotoszyn - Ostrów Wlkp. Ta druga trasa w całości pokryta zasięgiem 3G Playa (inne opy co najwyżej EDGE) a trasa do Poznania pokryta zasięgiem Playa od Krotoszyna aż do Nowego Miasta nad Wartą (czyli ok 50km) oraz sam Poznań i okolice. Całkiem całkiem.

  • 0

    14. ~jojo  2008-09-02 12:18:17  host: efm38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12 - u mnie (również w mieszkam w "pipidowie małym") niby też według danych UKE Play ma pozwolenie na nadajnik. Ostatnio nawet wysłałem do nich mail-a, z zapytaniem w tej sprawie - i oczywiście w BOU Play-a nic o takim pozwoleniu nie wiedzą.

  • 0

    15. ~xxx  2008-09-02 12:31:23  host: nat2.szczecin.net.unizeto.pl

    Pic na wodę fotomontaż, podają, że chcą i będą sprzedani żeby podgrzac atmosferę co co ich wartości, jak to nie jest z nich wielka firma aczkolwiek nabiera wartości. p.s. nie mam nic wspólnego z unizeto z którego akurat piszę bo tak wyszło :) a nie chce mi się tego robic / pisac przez proxy. Moje komentarze są moje i niezależne ;)

  • 0

    16.  2008-09-02 12:42:11

    p4 sie rozwija to i nabiera wartosci, proste, telia inwestuje w europie wschodniej wiec naturalnie chce wejsc na kolejny rynek w srodkowej europie, a najlepiej zaczynajac od Polski.

  • 0

    17. ~Tyler  2008-09-02 13:15:04  host: adbg115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To brzmi, jak spekulacja. Novator jasno mowil wczesniej (nawet wspominaja o tym w artykule), ze chce byc wieloletnim inwestorem w p4. Tym bardziej, ze za trzy lata play bedzie miec potezna siec 3G. Nie beda juz korzystali w tak duzym stopniu z nadajnikow plusa. Sami widzicie, jakie sa ceny play online. Spodziewam sie, ze wraz ze wzrostem liczby nadajnikow wlasnych playa cena za transfer bedzie bardzo spadac. Ja bym na miejscu novatora playa nie sprzedawal.. :)))) To kurka, ktora bedzie przynosic sloto-fioletowe jajeczka w przyszlosci ;))

  • 0

    18. ~Th0mas  2008-09-02 13:53:48  host: aqz18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mi się to wydaje podejrzane. Może to już było wcześniej ustalone? Netia dostanie klientów Tele2 w zamian Szwedzi dostaną Playa?

  • 0

    19. ~Tyler  2008-09-02 14:22:54  host: adbg115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tyle, ze neria pozbyla sie juz playa jakis czas temu na rzecz novatora..

  • 0

    20.  2008-09-02 14:58:46

    Netia już w Playu nie ma nic do gadania. Novator sprzeda P4 na pewno temu który najwięcej kasy zaoferuje. Ciekawe czy zwróci im się wkład finansowy jaki włożyli w ten biznes?

  • 0

    21. ~th0mas  2008-09-02 15:23:18  host: wap.mobile.project4.pl

    dlatego napisalem, ze to moglo byc ustalone wczesniej. Nie znam powiazan spolek w Szwecji, ale taka wymiana wydaje mi sie prawdopodobna

  • 0

    22.  2008-09-02 16:30:31

    Najbardziej chciałbym, żeby w Polsce pojawił się Hutchison, bo mają często bardzo fajne promocje. W roamingu nie pobierają np. opłat za połączenia przychodzące, gdy jest się zalogowanym do sieci Hutchisona, a rozmowy wychodzące kosztują tyle, co w kraju. Oprócz tego np. w Austrii minuta rozmowy kosztuje do wszystkich sieci 33gr, a wewnątrz sieci jest za darmo, o ile doładowuje się konto za 20 euro co 60 dni. Poza tym mają dużo pieniędzy na inwestycje i rozwój sieci.

  • 0

    23. ~smart  2008-09-02 18:39:40  host: inet20909ng-2.eranet.pl

    wygląda to logicznie poniewaz TeliaSonera bedac kiedys w Netii funkcjonowala na terenie RP. A Netia juz w kwietniu sprzedala Novatorowi swoja czesc w P4.

  • 0

    24. ~  2008-09-03 09:52:41  host: auq66.internetdsl.tpnet.pl

    przestrzegam wszzytskich przed wiazaniem sie z playem, sa tani, ale poziom obslugi KATASTROFA, zero kontaktu , pracownicy zmienija sie co chwila.. popelnilem blad, skuszony oferta , ale to zo wyprawiaja przewyzsza wszytskie sfrustrowania. Błedy w aktywacji, kilkumiesieczna walka o poprawne naliczanie oplat, wystawianie korekt do korekt, ze zagubienie totalne, a potem z tytulu niedoplaty z niedoplaty z jednej z korekt na kwote nizsza niz miesieczna oplata za jeden aparat ZABLOKOWANIE WSZYTKICH TELEFONOW w firmie i ZERO KONTAKTU. Zaplaconme vyly pozniejsze wyzsze faktury, pies z kulawa noga nie raczyl poinformowac, ze wyniku korekt do korekt jest jkas niedoplata, a juz szczytem bezczelnosci blokady bylo to, ze przyznano DODATKOWE MINUTY z tytulu tej kilkumiesiecznej walki o zmuszenie PLAY do poprawnego wystawiania faktur. ZERO reakcji na infiormacje i wyslanie faksem potwierdzneia zaplaty tej drobnej zaleglosci rzedu 45 zł. NIGDY WIECEJ PLAYA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    25. ~Tyler  2008-09-03 11:56:38  host: adbs199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 24 - niekompetencja pracownikow spotykana jest u kazdego operatora. Play nie wyroznia sie tu jakos specjalnie na tle konkurencji. Nie ma co krzyczec :))

  • 0

    26. ~robertos  2008-09-03 13:04:46  host: auq66.internetdsl.tpnet.pl

    NIGDZIE NIE JEST TAK JAK W PLAY!! załatwianie reklemacji to w zasadzie droga bez konca, kazdy numer rozliczany jest OSOBNO, PLAY to przekroczenie prawa, jak miozna wylaczyc wszsytskie telefony, kazdy ma osobna umowe, z tytulu stweierdzenia niedoplaty dla jednego apartu z wcxzesniejszego niz ostatni miesiac..!! wystawiali zawyzone faktury, ktore byly regulowane, a potem nie umielim nawwet korekt wystawic, kto wystawia korekkty do korekt a w fakturze wpisuje ujemna wartosć abonamnetu? kazdy ma dosiwdczenia zle z innymi operatorami, ja tezm, ale PLAY to juz KOSZMAR

  • 0

    27. ~Th0mas  2008-09-03 14:37:41  host: aqu245.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja tam też miałem kontakt z BOKiem PLAYa i nie mogę narzekać. Wszystko załatwione bezproblemowo.

  • 0

    28. ~algor  2008-09-03 21:31:05  host: 101-28.echostar.pl

    Play to najlepsza sieć, a na pewno zdecydowanie najtańsza. Obsłużył Cię jakiś baran i namieszał poprostu. Mam telefony firmowe w Play i pokaźne oszczędności z tego tytułu. Mam swojego opiekuna i nie muszę się niczym martwić wszystko załatwia za mnie. Gorąco polecam!

Dodaj swoją opinię