Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Burza przyczyną problemów z komórkami

Burza przyczyną problemów z komórkami

sirmark 26 Lipca 2008 13:55

0 0
Burza, która w piątek przeszła nad Kielcami i regionem, oprócz powalonych drzew i połamanych konarów spowodowała także problemy z telefonami w sieci Era.

Już przed godz. 14 zaczęły się trudności z dodzwonieniem się, potem przez kilka godzin nie było w ogóle zasięgu. - Problem dotyczy głównie Kielc, ograniczenie zasięgu spowodowane jest przez pogodę. Nasi specjaliści już nad tym pracują, aby jak najszybciej przywrócić połączenia - powiedziano gazecie w Biurze Obsługi Abonenta Ery. O 18 telefony już działały.


Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 55
  • 0

    36.  2008-07-27 15:16:18

    Byłem na wycieczce w Małopolsce. Testowałem sobie zasięg Ery i Plusa. Era tragedia, często zasięg 1kreska, natomiast Plus 5kresek. Dodatkowo Era ma straszne dziury w zasięgu. Chciałem kupić starter Blueconnect pre-paid. Tylko nie widzę sensu. Lepiej będzie działał GPRS iPlusa w maksymalnym zasięgu niż EDGE Ery na 1kresce. Też byłem z 30km od Krakowa, po burzy padł zasięg Ery conajmniej na godzinę. Plus padł na kilka minut, ale wstał. Wniosek, zabrakło prądu i BTS Plusa przeszedł na zasilanie awaryjne. Akurat było to takie miejsce w dolinie, jak padnie BTS to nie ma w okolicy zasięgu (góra tłumi sygnał z sąsiedniego BTS).

  • 0

    37. ~mikki  2008-07-27 15:54:12  host: ba008.nj.pl

    Wszystkie telefony w domu mam w abonamencie w Erze,a jest ich pięć. Obecnie kupiłem z ciekawości SE K800i za złotówkę w PLAY jestem bardzo mile zaskoczony warunkami w tej sieci i oczywiście zasięgiem a szczególnie telefonikiem za który w Erze musiałbym przy tym abonamencie zapłacić kupę kasy. Kiedy jestem na mojej działce poza miastem w chwili gdy jest burza w Erze traci mi się zasięg i wtedy pozostaje mi PLAY z którym nie mam najmniejszego problemu.Chciałem przedłużyć kolejny raz umowę w Erze,ale stałego klienta traktują po macoszemu oferują mi warunki jak nowemu klientowi i przedpotopowy telefon nie mogę też skorzystać z pakietów które nowy klient dostaje gratis a ja musiałbym zapłacić. Tak że poważnie zastanawiam się na zrezygnowaniu z usług tego operatora i przejście do sieci Play.

  • 0

    38. ~kwistas  2008-07-27 15:56:08  host: w3cache.wignet.pl

    W Plusie 60-70% zasięgu to GPRS (GSM900) net słabo śmiga ja często testuje zasięg sieci Plus i Orange, szczerze nie wiem która sieć lepsza mimo większej ilości przekaźników PLUSA (według danych UKE) w woj. Lubelskim i Podkarpackim Plus nie może się pochwalić jakimś mega zasięgiem do tego jeszcze GPRS u mnie Orange rzadko co łapał zasięg GPRS 95% byłem w zasięgu EDGE (900GSM z reguły Orange stawia w zadupiach reszta to EDGE) oczywiście są to moje doświadczenia z tych województw nie wiem jak w innych, ale u mnie tak się przedstawia sytuacja z zasięgiem.

  • 0

    39. ~kolo  2008-07-27 16:49:50  host: 88-199-241-50.tktelekom.pl

    sami specjaliści -testowałem zasieg orange, testowałem era, testowałem plusa...taaa...pewnie inne rzeczy tez testujecie-oj specjalisci, specjalisci

  • 0

    40. ~  2008-07-27 17:11:55  host: f96-026.opera-mini.net

    Co Ty robisz?

  • 0

    41. ~...  2008-07-27 17:30:34  host: dkm25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fakt faktem plus ma dobry zasieg era troche gorszy ale orange to jest dopiero porazka.Nie mowie tu o burzach itd. ale o zwyklym uzytkowaniu.

  • 0

    42. ~kwistas  2008-07-27 20:29:04  host: w3cache.wignet.pl

    Orange ilosc staji bazowych 8621 w tym: GSM 900:4159 GSM 1800: 3159 UMTS 2100: 1303 ERA ilość stacji bazowych 8641 w tym:GSM 900: 5523 GSM 1800: 1443 UMTS 2100: 1675 Więc jakoś nie widzie specjalnej różnicy.

  • 0

    43. ~  2008-07-27 22:50:56  host: p11-15.opera-mini.net

    Nie ilość stacji bazowych,lecz lokalizacja decyduje o pokryciu terenu sygnałem i wynika z tego,że skoro Era ma słabszy zasięg,to rozplanowanie tego nie jest najlepsze. To jednak już zmartwienie inżynierów budowy sieci pracujących dla PTC Era.

  • 0

    44.  2008-07-28 01:34:24

    @38 kwistas: Czy Ty myślisz że GSM 900 to jest to samo co GPRS?:| Trochę się mylisz. EDGE działa również na nadajnikach GSM 900. Orange stawia GSM 900 też w miastach a nie tylko nawioskach. 60-70% powierzchni Polski GPRS to Plus miał 2 lata temu. Teraz w większości jest EDGE.

  • 0

    45. ~bolek  2008-07-28 10:53:16  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    hehe, ale temat, ludzia sie dach wala albo drzewa na samochody wala a wy tu o zasiegu, ku woli scislosci, ja nie mialem orange zasiegu, a era na maxa wiec nie wiem o co cho a mowie o wawie, co do zasiegu samego w sobie to nigdy nie narzekalem na abonament ery, predzej na orange, ktorego uzywam do smsow do jednego numeru:/

  • 0

    46.  2008-07-28 12:22:17

    boluś: Czytaj ze zrozumieniem. Artykuł jest o braku zasięgu ERY a nie innych sieci. Inne jakoś sobie radziły

  • 0

    47. ~CK  2008-07-28 13:12:30  host: fortuna.kielce.net.pl

    W woli szerszej informacji z wlasnych obserwcji, to nie byl tylko brak zasiegu z jednego BTSa tylko kompletna klapa calej sieci w kielcach i najblizszej okolicy, albo co bardziej prawdopodobne uszkodzenie jakiejs jednostki nadrzednej. I zeby bylo ciekawiej niektore telefony mialy zasieg na wyswietlaczu i mimo to nie dalo sie zadzwonic i nic tez nie przychodzilo. Natomiast co do tej burzy to ja mam watpliwosci bo ja zauwarzylem problem sieci zanim sie burza w kielcach zaczela, byc moze ze gdzies na obrzeżach miasta cos zdazyla juz uszkodzic. Tak czy inaczej 5h trwalo ponowne uruchominie sieci, wiec wedlug mnie to dosyc kiepski wynik.

  • 0

    48.  2008-07-28 13:14:30

    Akumulatory niech powymieniają w stacjach lepiej ;-) Prądu nie ma to i stacja nie działa... Proste. I nie ma tu kwestii problemów natury "niezależnej od operatora" ;-) Pieprzenie o zasięgu, ilości stacji itp. przy tym wątku mija się z celem. Prąd włączyli to i zasięg się pojawił...

  • 0

    49. ~Fyne  2008-07-28 16:46:58  host: blo49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czesc ja mieszkam w Kielcach w ok ul Sandomierskiej zauważyłem pod wieczór ciekawą rzecz na kanale 50 jest podawany BTS i ulica. Wieczorami zawsze mi sie zmienia z sandomierska na piechrznica:). A w dniu awarki mialem Morawica:). Czyli co era wyłącza BTS na sandomierskiej i przechodzi z DCS na GSM zeby zaoszczedzic na pradzie???? Wiadomo że wieczorami ruch jest duzo mniejszy. Prosze o odpowiedz

  • 0

    50. ~Fyne  2008-07-28 16:54:42  host: blo49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 47 Miales zasieg ale nie mozna bylo zadzwonic bo pojemnosc systemu sie zapchala. Tak jest czasami gdy duzo telefonow jest na jednym obszarze i ludzie dzwonia np. sylwester albo duzy koncert. Tam sie sieci lubią zapychać.

  • 0

    51. ~bolek  2008-07-28 19:36:59  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    tak tylko jak czytam inne odpowiedzi to widze ze nie tylko era miala porblemy, nie wiem co w tym fajnego przy takiej pogodzie skoro nawet bmw przejezdzajace dostalo drzewem to tak samo i przekznik mogl sie uszkodzic z tego co pamietam inne opy tez mialy problemy swojego czasu dziwne to jest przy takiej pogodzie ? chyba nie

  • 0

    52. ~Chrome_TP  2008-07-29 16:42:23  host: 212.160.172.70

    Wiadomość od: () IP: 212.160.172.70 Macie rację jak prównywać sieci to tylko w warunkach normalnej pracy, występowanie usterek w wyjątkowych sytuacjach aka burze jest nie miarodajne...

  • 0

    53.  2008-07-30 20:20:00

    Były awarie, są i będą. Będą w Erze, będą w Plusie, będą w Orange i w Playu. Póki co nie ma takiej sieci bez awarii, przynajmniej przez te 10 lat, co korzystam z komórek. Raz jeden op ma lepszy zasięg raz drugi, w zależności od miejsca pobytu. Nie ma co się podniecać, każdy bierze to, co mu bardziej odpowiada. Ja tylko nie cierpię Orange, bo to jak dla mnie TPSA z innym logo.

  • 0

    54. ~bolek  2008-08-01 21:02:21  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    dobrze powiedziane, zgodze sie z tym, zawsze tak bedzie i juz, czasem zalezy to tez od telefonu, itd, takze kazdy ma swoje predyspozycje, pozdr

  • 0

    55. ~pepe  2008-08-03 15:43:11  host: aalf252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dyskusj nie na temat artykułu, to burza spowodowała zanik zasilania sieci, brak zasilania stacji BTS i o to chodzi piszącemu a wy piszecie wywody nie na temat,spece od zasięgu...........

Dodaj swoją opinię